Reklama

Reklama

Górnicy z PGE asystentami świętego Mikołaja. Odwiedzili dzieci w szpitalu [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Pracownicy Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów po raz kolejny odwiedzili małych pacjentów z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Był koncert orkiestry górniczej, zbiórka krwi i oczywiście… świąteczne prezenty.

Reklama

Przedświąteczne odwiedziny górników z KWB Bełchatów w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi stały się już tradycją. Tegoroczna akcja była już jedenastą, jaką zorganizowano w tej placówce. Podczas odwiedzin członkowie Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów na miejscu oddali krew oraz przekazali wraz ze św. Mikołajem i Panią Mikołajową bożonarodzeniowe prezenty dla maluchów. Z górnikami z Bełchatowa do szpitala przybyła również orkiestra z kopalni, która na miejscu zagrała świąteczny koncert. Podczas akcji zbiórki krwi łącznie 10 litrów drogocennego leku oddały 22 osoby.

- Coroczne wizyty bełchatowskich górników w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi stały się już piękną, świąteczną tradycją. Koncert górniczej orkiestry, prezenty dla małych pacjentów, a przede wszystkim akcja honorowego krwiodawstwa to kolejny dowód na to, że bełchatowscy górnicy mają wielkie serca – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jak informuje PGE GiEK, w drodze powrotnej górnicy odwiedzili również bełchatowski szpital. Tam również zorganizowali dla pacjentów koncert górniczej orkiestry, a następnie wraz ze św. Mikołajem udali się na szpitalne oddziały, aby obdarować dzieci świątecznymi prezentami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy