Reklama

Reklama

Górnicy z Bełchatowa mogą czuć się rozczarowani... kolejny raz. GDOŚ ponownie przełożył decyzję w sprawie Złoczewa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Górnicy z Bełchatowa mogą czuć się rozczarowani... kolejny raz. GDOŚ ponownie przełożył decyzję w sprawie Złoczewa - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska kolejny raz przełożył termin rozpatrzenia sprawy odkrywki Złoczew. Kolejna data to 28 lutego 2021 roku. Powód wciąż ten sam...

Reklama

Przypomnijmy, że poprzedni graniczny termin w sprawie odkrywki Złoczew wyznaczono na ostatni dzień listopada. Po tej dacie GDOŚ wyznaczył kolejną datę, tłumacząc to „skomplikowanym charakterem sprawy”. Nowy termin to 28 lutego 2021 roku.

Postępowanie dotyczy odwołania od decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi z 2018 roku, określającej środowiskowe uwarunkowania wydobycia węgla brunatnego ze złoża Złoczew. Odwołanie od decyzji RDOŚ złożyła Fundacja Greenpeace. Termin został przesunięty już po raz czwarty.

Brak rozstrzygnięcia GDOŚ blokuje wydanie koncesji dla odkrywki Złoczew. Koncern PGE GiEK wniosek o ten dokument złożył do Ministerstwa Środowiska w listopadzie 2018 roku. Resort postępowanie w tej sprawie rozpoczął kilka miesięcy później – pod koniec kwietnia 2019 roku. Wcześniej PGE otrzymało decyzję środowiskową, która jednak została zaskarżona.

Nadzieje na uruchomienie odkrywki Złoczew wśród górników i energetyków z Bełchatowa są jednak coraz mniejsze. PGE w najnowszej strategii zapowiedziało bowiem zwrot w stronę „zielonej energii” i zaprzestanie inwestycji w energetykę węglową. Sam prezes PGE budowę odkrywki Złoczew  określił "nierentownym przedsięwzięciem", które byłoby ze szkodą dla spółki. Stwierdził też, że ostateczną decyzję w tej sprawie będzie podejmował już nowy podmiot, do którego aktywa węglowe zostaną wydzielone.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy