Reklama

Reklama

Wiemy, kiedy zostaną wygaszone bloki elektrowni. To koniec ''ery węgla'' w Bełchatowie?

Opublikowano: 8 czerwca 2021 12:17
Autor:

Wiemy, kiedy zostaną wygaszone bloki elektrowni. To koniec ''ery węgla'' w Bełchatowie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia W Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego podano konkretne daty wygaszania bloków Elektrowni Bełchatów. Wskazano też terminy zakończenia wydobycia węgla w odkrywkach. Jak przekonuje PGE, to jest konieczne, aby ubiegać się o unijne środki dla regionu. Jednak póki co, unijny Fundusz Sprawiedliwej Transformacji nie zakłada wsparcia dla Łódzkiego. Czy to się zmieni?

Reklama

Marszałek Województwa Łódzkiego opublikował szczegóły Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego. Co ważne dla pracowników elektrowni i kopalni w dokumencie zostały wyznaczone ramy czasowe „końca ery węgla” w Bełchatowie. Przedstawiono bowiem daty wyłączenia bloków energetycznych Elektrowni Bełchatów. Pierwszy z dwunastu obecnie pracujących zostanie wyłączony w 2030 roku. Harmonogram przewiduje wyłączenia też w kolejnych latach: 2031 r. – 1 blok, 2032 r. – 2 bloki, 2033 – 2 bloki, 2034 r. – 3 bloki, 2035 r. – 2 bloki i 2036 – 1 blok.

Równocześnie przedstawiony został plan zakończenia eksploatacji złóż węgla brunatnego w Bełchatowie.W polach Bełchatów i Szczerców nastąpi to odpowiednio w 2026 r. i 2038 r.

W Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego chyba już ostatecznie rozwiano wszelkie wątpliwości co do złoża Złoczew. W dokumencie zostało potwierdzone, że „eksploatacja węgla z tego złoża byłaby trwale nierentowna, wobec czego PGE nie planuje wydobycia węgla brunatnego ze złoża Złoczew i obszar ten został zgłoszony do obszaru transformacji”.

Wojciech Dąbrowski, prezes PGE, zapewnia, że spółce zależy na tym, aby region łódzki mógł korzystać ze środków unijnych na sprawiedliwą transformację.

- Zaplanowanie dat wyłączenia bloków energetycznych Elektrowni Bełchatów oraz zakończenia eksploatacji złóż węgla brunatnego Bełchatów i Szczerców, jak również odejście od planu eksploatacji złoża Złoczew mają fundamentalne znaczenie z punktu widzenia planowania przyszłości Kompleksu Energetycznego Bełchatów, jego pracowników oraz mieszkańców tego regionu. Mają również znaczenie symboliczne, ponieważ to od powodzenia tego projektu w dużej mierze zależeć będzie sukces polskiej transformacji energetycznej - mówi Wojciech Dąbrowski.

Jak podkreślił, ma to również znaczenie symboliczne, bo od powodzenia tego projektu w dużej mierze zależeć będzie sukces polskiej transformacji energetycznej.

Grzegorz Schrebier, Marszałek Województwa Łódzkiego przypomniał, że kompleks energetyczny w Bełchatowie to obecnie największy pracodawca na obszarze transformacji województwa łódzkiego. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie jego przyszłości w taki sposób, aby zminimalizować negatywne skutki odejścia od węgla w energetyce.

- Będzie to możliwe jedynie poprzez uruchomienie systemowych projektów oraz  stworzenie realnych możliwości przekwalifikowania się i rozwoju nowych kompetencji zawodowych wśród aktualnych i przyszłych pracowników kompleksu energetycznego Bełchatów, nad czym pracujemy – mówi  Grzegorz Schreiber.

Warto zauważyć, że zarówno Bełchatów, jak i całe województwo łódzkie, wciąż nie są uwzględniane w projekcie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Przegłosowany niedawno przez Parlamenty Europejski fundusz zakłada przeznaczenie 17,5 mld euro na pomoc regionom najbardziej uzależnionym od węgla z czego Polska ma otrzymać ponad 4 mld euro. W przegłosowanym rozporządzeniu, wśród regionów do których mogłyby trafić te pieniądze, nie wymienia się ani Bełchatowa, ani regionu łódzkiego.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapewnia jednak, że sprawa unijnych milionów na transformację energetyczną Bełchatowa nie jest przesądzona, a rząd zamierza negocjować jeszcze w tej sprawie.

- Treść rozporządzenia nie odnosi się bowiem bezpośrednio do zasięgu geograficznego wsparcia w ramach funduszu. Polski rząd niezmiennie stoi na stanowisku, że wsparciem w ramach FST powinno być objętych sześć polskich województw: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, lubelskie, łódzkie i małopolskie - informuje biuro komunikacji Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Ministerstwo podkreśla też, że taki zakres wsparcia został też zapisany w projekcie Umowy Partnerstwa. Ministerstwo zakłada, że w ramach podziału puli FST, województwo łódzkie może otrzymać 344 mln euro. Łącznie dla Polski przewidziana jest pula w wysokości 4,411 mld euro, z czego 564 mln euro ma być wydatkowane w ramach tzw. „koperty krajowej" z której realizowane będą także projekty na obszarze woj. łódzkiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (97)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Daro

  Te daty to tylko taka żaluzja, przed faktyczną klęską regionu i energetyki kraju. Żeby chociaż połowa tego co gadają była prawdą.

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -5

  SEMPER FIDELIS

  Obrona naszego BRUNATNEGO ZŁOTA przed brukselskim lewactwem to nasz Polski obowiązek....!!!! NIE BĘDZIE nIEMIEC PLUL NAM W TWARZ..!!!!!!!!!

  • 3 miesiące temu | ocena +5 / -3

   Lewak

   A Ty co? Dzisiaj wytrzeżwiałeś! Tak to jest z patologią Pisiorską, robią im koło dupy a oni dalej Swoje!

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -1

  AAAAAAAA

  A TAK SIĘ BAWILI Z SZALONYM ANTKIEM I PIWO PILI Z DŁUGOPISEM...OBIECANKI CACANKI A TU TAKI ZONK...I JUŻ NIKT NIE PRZYJEDZIE SIĘ BAWIĆ...CHYBA ŻE KTOŚ NA STYPĘ

 • 3 miesiące temu | ocena +14 / -3

  Bełchatów

  Dokładnie kraj zadłużają praktycznie żadnych inwestycji oprócz willi Srajtka Obajtka

 • 3 miesiące temu | ocena +15 / -4

  Precz z Pinokiem

  A gdzie są teraz wasze Pisowskie Świnie z Nowogrockiej i Morawiecki największy kłamca w tym kraju Po spotkaniu z premierem Czech pisze w nocy że z Turowem jest już sprawa załatwiona a premier Czech mówi że nic nie jest załatwione Jak takim ludziom można ufać

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -1

  Aga

  Najeżdżacie na Gierka ale gdyby nie on to by nie było Bełchatowa To za jego czasów powstała Kopalnia i elektrownia szpital i praktycznie wszystkie szkoły w których uczyli i uczą wasze dzieci A że na te wszystkie inwestycje brał kredyt to nic dziwnego popatrzcie co się dzieje teraz jak jest zadluzany nasz kraj tego długu publicznego co mamy teraz nie spłaca już żadne pokolenie

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -0

  Waldi

  Bełchatów, region misiewiczów. Tylko dla nich wszystko. Reszta ma zasuwać za michę ryżu. Chyba, że ich pogonimy.

 • 3 miesiące temu | ocena +13 / -3

  Normalny

  Moi rodzice przepracowali na kopalni po 30 lat ja po skończonych studiach wiedziałem że ten region umrze (nie myślałem jednak ze tak szybko) i należy stąd wyjechać. Szkoda patrzeć jak umiera region w którym się wychowałem ale skoro ludzie sami tego chcieli to macie na co zasłużyliście i wcale nie jest mi was żal. Jeżeli jesteś osobą młoda pakuj rodzinę, uciekaj i zaczynaj gdzie indziej za te 10 lat nie będziesz miał szans. powodzenia!!

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -0

  Polak

  To ostatnia chwila aby pogonić rządzących oszustów, zdrajców i zaprzańców i uratować jeszcze co nie co. Powołujmy jakieś stowarzyszenie, organizację bo nas zamęczą a sami się obłowią. Marnotrawstwo i złodziejstwo kwitnie w najlepsze. Zdrowie narodu leży, umieralność największa, oświata leży, gospodarka w dole, podatki rosną. Budźcie się bo następne pokolenia nam tego nie wybaczą.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -10

  gonzo

  w 2014 niejaka Ewa Kopacz podpisała wysoce niekorzystną dla Polski ustawe unijną o ograniczeniu CO2 zgadzając tym samym na likwidacje energetyki węglowej w Polsce w najbliższych latach

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

   Propaganda TVPiS

   Razem z Holecką czy Lewandowską z TVPiS to podpisywały ????. Za wszystko winny Tusk Trzaskowski lub ktoś inny z opozycji tylko nie PiS_dzielce. Nie ma to jak znaleźć sobie kozła ofiarnego i wspólnego wroga odpowiedzialnego za wszystko którym straszy się społeczeństwo a tym samym ukrywa się swoje brudy, nie poradność nie róbstwo itd. Tak działa Korea Południowa, Białoruś, Rosja do których pod tymi rządami nam coraz bliżej. Wyłącz TVPiS włącz myślenie !!!!!

  • 3 miesiące temu | ocena +11 / -1

   gonzo 3

   W 2021 niejaki Andrzej Duda na szczycie klimatycznym w Waszyngtonie zgłosił że w Polska osiągnie neutralność klimatyczną do roku 2040. Gdzie stanowisko oficjalne UE to rok 2050. Duda przyspieszył likwidacje górnictw w Polsce o 10 lat w stosunku do reszty krajów UE

   • 3 miesiące temu | ocena +2 / -8

    gonzo

    gdyby twoja po dalej rzadziła Polską a raczej wykonywała rozkazy Brukseli to Bełchatów byłby wygaszony całkowicie dużo szybciej

    • 3 miesiące temu | ocena +11 / -2

     Sztygar zmianowy

     Za PO to były najlepsze czasy w PGE . Gumoficlu PiSowski

     • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

      bacaa

      za Gierka to były dopiero czasy

      • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

       Sztygar zmianowy

       Nie wiem urodziłem sie 1976

       • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

        bacaa

        nie słyszałeś to gdzie ty żyłeś.niejeden sobie chałupe postawił jak budowali kopalnie i elektrownie

  • 3 miesiące temu | ocena +7 / -0

   gonzo 2

   W 2007 - niejaki Lech Kaczyński podpisał pakt klimatyczny - wysoce niekorzystną dla Polski ustawę o ograniczeniu CO2 zgadzając tym samym na likwidacje energetyki węglowej w Polsce w najbliższych latach

  • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

   Leon

   W 2015 roku PiS miał ją wypowiedzieć.

   • 3 miesiące temu | ocena +2 / -3

    gonzo

    niestety tak sie da.to był początek końca węgla w Polsce.klamka zapadła rząd PO-PSL w imieniu Polski wyraził zgode.PIS nie mógł juz wiele zrobić jedynie troche opóźnić i wyrwać więcej kasy

    • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

     Czukcza

     Jarosław Nic Nie mogę Kaczyński hehehe - PiSowce mogą tylko kraść na niespotykną skale. to im wychodzi najlepiej

    • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

     agata

     teraz to już musztarda po obiedzie i nic da dochodzenie kto bardziej winien.teraz trzeba działać samorządowcy i parlamentarzyści z naszego regionu żeby coś tu powstało w zamian żeby Bełchatów nie stał się drugim Wałbrzychem

     • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

      thhtth

      Wałbrzych to fajne miasto...

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Obserwator

  Ostatni tekst pochodzi od innego Obserwatora niż poprzedni. Jednak z poprzednim tekstem również się zgadzam.

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -0

  Obserwator

  Prawdziwy problem społeczny rozpocznie się za pięć (5) lat, co będzie związane z zamknięciem odkrywki Bełchatów i z zakończeniem zdejmowania nadkładu z odkrywki Szczerców (określone ciągi technologiczne przestaną istnieć). W latach 2030 do 2036 sukcesywne zamykanie bloków energetycznych. Czyli apogeum problemów społecznych za 9 lat. Województwo łódzkie może otrzymać 344 mln euro, czyli dla Bełchatowa około 1 miliarda złotych, to jest około kilkunastu procent nakładów inwestycyjnych na blok 14 (858 MW). To jest żart z regionu bełchatowskiego. W Niemczech ustawowo ze środków federalnych przeznaczy się 30-40 miliardów euro na regiony związane z energetyką konwencjonalną, zagospodarowując majątek i tworząc miejsca pracy. Od kilku lat w zarządzie PGE GiEK S.A. brak osoby z regionu która miałaby odwagę powalczyć, w sposób merytoryczny i skuteczny o naszą Bełchatowską Ojczyznę. Ale skoro związki zawodowe działają jak działają, społeczeństwo w wyborach wybiera jak wybiera, to muszą być określone konsekwencje.

 • 3 miesiące temu | ocena +15 / -4

  Antybolszewik

  Obiecała w 2015 roku - Beata StraSZYDŁO - "Polskę w ruinie" ???? Obiecał w 2017 zapir..dalnie za miske ryżu Vateusz Marowiecki ???.... a teraz lament że PiS realizuje swój program wyborczy.

  • 3 miesiące temu | ocena +10 / -0

   Romek

   Beata z Pajęczna też wiele obiecywała. To wszystko grabarze Polski a najbardziej naszego regionu. Trzeba deportować zdrajców i zaprzańców.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

   ********** jestes?

   Chyba ci wujek do wanny wchodzil

   • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Antybolszewik

    Raczej ksiądz proboszcz

 • 3 miesiące temu | ocena +10 / -1

  Efekt zawierzenia Matce Boskiej energetyki

  Królowa Polski zsiadająca na tronie w Częstochowie - nie nawiedzi PiSowskich faryzeuszy. On wie że to złodzieje i zwyrodnialcy trzymający z pedofilami w koloratkach.

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -1

  Bełchatów Jarozbawiony

  Wymodliliśmy.

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

  Buhhhaaa

  Mają po 12 mieszkań Ale niemaja tego co najważniejsze ZDROWIA My jesteśmy biedni Ale zdrowi szczęśliwi z rodziną i tego mam zazdroszczą

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Chętna na dziś??? BUHHHAAA

  Jestem tak nachlany ze skończył się alkochol teraz idę rznac buhhhaaa

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -2

  Pisowiec

  Musimy tę strategię poprzeć w kolejnych wyborach.

 • 3 miesiące temu | ocena +19 / -3

  Obserwator

  Gierek wybudował Elektrownię, dał pracę i mieszkania tysiącom rodzin z całego kraju. PO rozdała akcje spółki, kto spieniężył przytulił ładną sumkę, a wy niewdzięczniki daliście władzę w mieście, powiecie i Gminie innej partii i jej członkom. Po to by pomogli wam po latach tułaczki wrócić do miejsc skąd żeście przybyli.

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -13

   Jorge

   Gierek pozwolił rozkraść nasz kraj! Dzisiaj żylibyśmy na nieporywnuwalnie lepszym poziomie! Nie dawno spłaciliśmy jego kredyty, żyjąc przez kilkadziesiąt lat w biedzie i pod niewolnictwem innych państw. Tfuu komuchom!!!

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -5

   Dickers

   Pochwalasz komunistów i liberałów ? Brawo !

  • 3 miesiące temu | ocena +8 / -3

   Jaca

   Gierek dał a skąd Gierek miał ?

   • 3 miesiące temu | ocena +14 / -2

    Taka prawda

    Gierek - wział kredyty inwestycyjne 25 miliardów dolarów (za te pieniądze wybudowano ponad 1000 zakładów przemysłowych w tym obecne PGE, Orlen, KGHM , huty, FSM i wiele innych). PiSowskie złodzieje w 6 lat zadłużyły kraj na dodatkowe 800 miliardów i KIBLA nie postawili!!! - taka drobna różniąca. Nawet po Ryżym Tusku zostały autostrady i stadiony po tych komunistach tylko zgliszcza !!!

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

  Oleńka

  A kto pójdzie na szkolenie z oze to co, za dwa lata dadzą go do paneli i jak pobudują za 4 lata będzie bezrobotny bo do elektrowni już nie wróć bo mu nie pozwolą.

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -3

  Trybunał.

  Przecież TO MARNOTRAWSTWO. Te bloki mogłyby MINIMUM 25 lat jeszcze działać, KASA ZA CO2 I TAK ZOSTAJE W POLSCE. działanie na szkodę podatników. OZE to zbudują Duńczycy Niemcy a do obsługi to wystarczy garstka Polaków. Obuddzcie się. To wszystko za szybko, zróbmy to stopniowo a nie na hura bo uni i Niemcom to pasuje.

  • 3 miesiące temu | ocena +6 / -1

   tak pytam

   A węgiel do pracy tych bloków to sobie w taczkach przywieziesz?

   • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

    Gutek

    Węgla jest jeszcze sporo w okolicy kamienia. Kamińska na jakieś 8-12 lat no i żłoczew na 25 lat, Gubin, okolice Lublina, polska węglem stoi na 150 lat. Wydobywać, zgazować i być niezależnym od Rosji i niemcow

    • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

     Wyłącz TVPiS włącz myślenie

     A kto w to wydobycie węgla np. w Złoczewie zainwestuje ????? PGE na pewno już nie

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -1

  Przeciwnik szepień

  No i jak się czujecie jako niewolnicy ? Bo ja mam ochotę to roz......bać

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -7

  Nie ma opcji

  Pracownicy Kopalni i elektrowni! Nie martwcie się, nie ma takiej możliwość żeby do 2030 roku ograniczyć produkcję z węgla do 30%!! To jest nierealne w naszym kraju! Nie jesteśmy w najmniejszym stopniu na to przygotowani! Zwykłe brednie!

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -5

  Kwestia czasu

  Nie Beda w nieskończoność tak traktować społeczeństwo Wkoncu wszyscy się zbuntuja i dojdzie do wojny domowej jak tak dalej będzie źle i coraz gorzej

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -5

   Lubieto

   Błagam! Obyś miał rację, przyjacielu..

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -5

  Ja się nie martwię

  Bo wiem ako pracownik ,że jestem w dobrych rękach kadry rządzącej, fachowców wysokich lotów .

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -4

  Taka prawda

  A no jak zamykali Bawełnianke to nikt się nie martwił co będzie z tymi ludźmi, A przecież tyle co potrzeba ubrań roboczych dla Elb , KWB i firm podległych to zakład miałby robote do dzisiaj . Ale kto mysli o robotnikach będąc przy korycie. Jak wszędzie układy i koleśiostwo

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -5

  erggregr

  Ogólnie ludzie wolą ładne kłamstwa od brutalnej prawdy dlatego głosują na notorycznych kłamców. Nie wiem tylko czemu się potem dziwią, że ich okłamano...

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -9

  RAZ SIERPEM RAZ MLOTEM CZERWONA CHOLOTE

  LEWACTWO WARA OD BEŁCHATOWA....!!! HWDP!!!!

  • 3 miesiące temu | ocena +8 / -2

   Lance do góry, szable w dłoń. PiSowskiego bolszewika goń, goń, goń !!!

   Tak jest na pohybel PiSowskim bolszewikom.

 • 3 miesiące temu | ocena +20 / -5

  Kitty

  No i co? Przyznam się, że sama głosowałam na Dupę w 2015 żeby był ten Złoczew ale w ostatnich wyborach parlamentarnych i prezydenckich chyba tylko idiota mógł nie widzieć że PiS kłamie w kwestii Złoczewa i sprawa jest już stracona. Najgorsze jest to że PiS przechulał pieniądze z Bełchatowa na rozdawnictwo, kolesiostwo i imprezy typu Narodowy Roztańczony zamiast zainwestować w Bełchatów i nowe miejsca pracy dla pracowników

  • 3 miesiące temu | ocena +11 / -27

   Elb

   Gdyby rządziło u nas PO, elektrownia i kopalnia już dawno przestałaby istnieć.

   • 3 miesiące temu | ocena +8 / -1

    XXXCCC

    Za PEŁO - Tusk otworzył Ci 14 blok na Elektrowni - PiSowski Debilu

    • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

     Zonk

     A PiSowsce go podpaliły heheheh

   • 3 miesiące temu | ocena +14 / -4

    PiS/PO jedno zło!

    Być może, ale chciałem tylko przypomnieć, że Kopaczowa deklarowała, że Polska do 2030 roku ograniczy energie z węgla do 60%. PiSiory były wtedy bardzo oburzone i co zrobili gdy doszli do władzy? Chcą przebić PO i ograniczyć energie z węgla w 2030 roku do 40%. Także PiS mówi jedno a robi dokładnie to samo co jego byli koalicjanci z PO.

    • 3 miesiące temu | ocena +2 / -5

     Karol

     Zamknie nam elektrownie węglowe Bruksela!!!! POmyje i PISiory mają tutaj niewiele do powiedzenia czy to tak trudno zrozumieć?

     • 3 miesiące temu | ocena +0 / -1

      antybandaczworga

      To niech nie robią z gęby cholewy tylko niech powiedzą prawdę, że albo sprzedajemy suwerenność Polski za te 720 miliardów, albo ich nie dostajemy i sami decydujemy kiedy co zamykamy. Niestety podpisali cyrografy to teraz muszą klęczeć przed Niemcami, a ludziom wciskać kit.

      • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

       Władimir Władimirowicz

       Kura nie ptica, Polsza nie zagranica. Czekamy z otwartymi ramionami.

  • 3 miesiące temu | ocena +6 / -8

   Franek

   Rządzi u nas Bruksela nie PIS!!!

   • 3 miesiące temu | ocena +7 / -2

    greerg

    Bo PiS się sprzedał jak tania kur...a.

 • 3 miesiące temu | ocena +17 / -1

  Barciś

  Jak PIS będzie rządził dalej w elektrowni to wcześniej ją odstawi - awaryjnie.

 • 3 miesiące temu | ocena +15 / -2

  wqa

  spokojnie- sasin się tym zajmuje, więc pisowskie nieudaczniki nic nie zrobią. A swoją drogą- nieuki z Bełchatowa wybrali sobie takich nieudaczników. no cóż...

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

   Pan mgr

   Nieuki do szkoły!!!

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -3

   wga to UK jakich mało :P

   na kogo uku ... trzeba głosować aby było lepiej ? zdradzisz sekret ? widzisz jakieś różnice między tymi co byli , są i co będę przy korycie ...napisz UKU :)

 • 3 miesiące temu | ocena +17 / -3

  trtrtr

  Marjan już dwa lata temu to ogłaszał na konferencji i było nawet na tym portalu. Wtedy rzuciło się na niego stado PiSowców, że nie wie co mówi i ,że ich partia która ma stać na straży górnictwa i energetyki na pewno na to nie pozwoli. No cóż niektórzy lubią być dym....

 • 3 miesiące temu | ocena +32 / -3

  Zaścianek !

  ci co się cieszą że nie będzie KWB i ELB pewnie myślą że będzie lepiej ? no to się teraz przekonacie co będzie ...firmy w około żyjące z KWB i ELB też przestaną istnieć ...więc tysiące ludzi straci pracę , nie wiem kto kupi wtedy samochód , pralkę ,tv...kto pójdzie do okulisty , stomatologa...kto będzie chciał tutaj pobudować dom , pomalować mieszkanie , zamontować okna...wiele firm , usług też padnie ...ciesze się cieszcie...ale lata prosperity się kończą powoli...ale za to będzie "czysta" cała nasze Europa , a Polacy będą zbierać szparagi u niemca :) i siedzieć przy świeczce ...bo OZE nie wyda ,albo nie będzie stać na prąd z zagranicy . pozdrawiam piszących tutaj takie głupie komentarze i cieszący się z tego faktu

  • 3 miesiące temu | ocena +12 / -3

   Lizard

   To że kiedyś nie będzie kopalni i elektrowni wiadomo od momentu ich uruchomienia. Węgiel się skonczy, a bloki elektrowni będą coraz starsze i nie będzie opłacać się ich remont. Nic nie jest wiecznie. Nikt kto rządził miastem bez względu na opcję polityczną, a i pracownicy również nigdy nie myśleli o przyszłości. Tylko tu i teraz. Byle do emerytury. Po co szukać inwestycji dla miasta, które zapewnią alternatywę dla kopalni i elektrowni, przecież mamy dwa wielkie zakłady które będą wieczne. Takie myślenie pracujących w tych firmach ludzi i rządzących, często wybranych przez tych właśnie ludzi, którzy podgrzewają nadzieję o wieczności tych dwóch zakładów doprowadzą Bełchatów do pogrążeniu się w bezrobociu i wypełnieniu.

   • 3 miesiące temu | ocena +2 / -2

    A tfu

    Węgiel się kończy? Bzdura , bo jest go w Polsce jeszcze na 100-150 lat. Można go zgazowywać, na gaz, na wodór i mieć bezpieczeństwo energetyczne i ruski gaz i niemiecki prąd gdzieś.

    • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

     marek

     A kto za to zapłaci? Ty?

    • 3 miesiące temu | ocena +0 / -3

     Jutro

     Oby się od jutra PRĄD W WARSZAWCE NIE SKOŃCZYŁ.

   • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

    Lizard

    Nie wypełnieniu, a wyludnieniu.

 • 3 miesiące temu | ocena +30 / -1

  tryrt

  A co na to kłamca złoczewski A. Macierewicz?

  • 3 miesiące temu | ocena +12 / -0

   tak myślę

   Fotografował się z całą wierchuszką od energetyki na jakimś pikniku. Może nie jesteście już mu potrzebni.

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -0

  hubal

  W końcu jakieś działania w tym zakresie. Tylko gdzie przedstawiciele naszego regionu? Nikt nie chce rozmawiać z naszymi tuzami?

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -0

  Yyyyyyy

  Ale to są grosze te 300 milionów Tu potrzeba miliardów....

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -3

  Misiewicz

  Nie jest źle. Zostało 17 lat. Jeszcze załatwię wnukom robotę i górniczej emerytury doczekają.

  • 3 miesiące temu | ocena +15 / -4

   Wujek

   Jakie 17 lat?!!! Za 10 lat wyłączną połowę bloków i jakieś 5 tyś ludzi z kwb i elb oraz z 10 tyś że spółek nie będzie potrzebna.

 • 3 miesiące temu | ocena +22 / -1

  Antonio M

  I tak was Wyruchali Belchatowianie

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

  głodny

  a co z kopalnia ale smaków

 • 3 miesiące temu | ocena +18 / -3

  srooo

  GLÓWNĄ NAGRODĄ ZA ZASZCZEPIENIE SIE BEDZIE TELEPORADA NIEDZIELSKIEGO LUD DWORCZYKA. Teleporada - Brak dostępu do operacji i zabiegów - jakie to przestępstwo? Jak mam uwierzyć politykom i tzw. profesorom, którzy odmówili zbadania pacjenta, którzy odmówili operacji, którzy odmówili zabiegów, a namawiają do szczepień? Dlaczego podczas szczepień nie są przestrzegane limity osób czy dystans, a choremu człowiekowi odmawia się wizyty u zaszczepionego tzw. lekarza? Z jednej strony wyrok śmierci, a z drugiej niby troska o zdrowie.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

   twojstaryzmarlnaraka

   wypad stąd szurze

 • 3 miesiące temu | ocena +24 / -3

  nie zależny

  Odkąd powstał ten portal pisałem że Złoczew nie powstanie dostawałem minusy teraz wyszło kto miał rację . Antoni z uśmieszkiem wam obiecywał a swoje wiedział .

 • 3 miesiące temu | ocena +17 / -6

  Lodek

  Pora sprzedawać nieruchomości i spadać stąd!!!

  • 3 miesiące temu | ocena +9 / -3

   ahahaha

   juz to widze kopalnioku chciwy, te twoje nieruchomosci sa waerte 25% tego co chcesz a nie ty chyrryusie, predzej podplaiszz niz psrzedasz za rozsodna cene hahahaaa

   • 3 miesiące temu | ocena +3 / -3

    Abc

    Ja jeżdżę codziennie do Warszawy do roboty bo tam mieszkania jeszcze tańsze niż w Bełchatowie

 • 3 miesiące temu | ocena +17 / -1

  Orban

  To Antek węgla nie będzie donosił? Na donoszeniu to on raczej się zna.