Reklama

Reklama

Dyrekcja KWB Bełchatów torpeduje referendum strajkowe. Związkowcy grożą prokuratorem

Opublikowano: 5 listopada 2020 10:10
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Dyrekcja KWB Bełchatów torpeduje referendum strajkowe. Związkowcy grożą prokuratorem - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Władze bełchatowskiej kopalni uważają, że ewentualny strajk pracowników będzie nielegalny. Związkowcy mają problem z organizacją referendum, bo pracodawca nie wydał im list pracowników i zabronił oddelegowania części osób do przeprowadzenia głosowania. Komitet Protestacyjno-Strajkowy, pomimo sprzeciwu dyrektora, rozpoczął zbieranie podpisów.

Reklama

Rośnie napięcie w KWB Bełchatów. Dyrektor zakładu przekazał związkowcom stanowisko, w którym zanegował legalność zgłoszonego przez związki zawodowe sporu zbiorowego. Jego zdaniem żądania związków zawodowych są zbyt ogólne i niemożliwe do spełnienia. W takiej sytuacji ewentualny strajk, w sprawie którego rozpoczęło się właśnie referendum będzie… nielegalny.

Przypomnijmy, że we wtorek, 3 listopada, zarówno w kopalni, jak i innych oddziałach PGE, rozpoczęło się referendum strajkowe. Organizacje związkowe żądają od pracodawcy rozmów i uzgodnienia z pracownikami planowanych zmian, które zapowiedziano w najnowszej strategii PGE. W związku z zapowiedziami odejścia od węgla, załoga obawia się o miejsca pracy. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. Ruszyło referendum w PGE. Górnicy i energetycy z Bełchatowa opowiedzą się za strajkiem?

Okazuje się, że władze kopalni nie zamierzają też ułatwiać przeprowadzenia referendum. Przed rozpoczęciem głosowania w sprawie strajku szefowie organizacji związkowych zwrócili się do dyrekcji o przekazanie imiennych list pracowników, uprawnionych do głosowania. Dyrektor odmówił. Nie wydał również zgody na oddelegowanie członków związków do przeprowadzenia referendum.

- Dyrekcja Kopalni stoi na stanowisku, że nie ma żadnych podstaw do strajku, a groźby związkowców w trudnym czasie pandemii są skrajnie nieodpowiedzialne – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Przypomina również, że zarząd koncernu zaprosił związki zawodowe na spotkanie z władzami PGE, na którym miały być omawiane również sprawy będące „przedmiotem zainteresowania związków”, w tym również te związane ze strategią Grupy PGE. Związkowcy odmówili uczestnictwa w rozmowach.

- W ocenie dyrekcji Kopalni taka postawa tylko podtrzymuje atmosferę sporu i uniemożliwia dialog – informuje koncern PGE GiEK.

Piłeczkę odbijają związki zawodowe, które przypominają władzom PGE, że o rozmowy i dialog dopraszali się w licznych pismach, których przez ostatnie miesiące było wysłanych wiele. Według związkowców, obecne działania, to nic innego jak uniki ze strony PGE, które nie chce rozmawiać o realnych problemach, poruszanych przez organizacje związkowe w żądaniach sporów zbiorowych. 

- Minęło tyle miesięcy i nikt nie miał czasu spotkać się z reprezentacją pracowników i nagle chcą rozmawiać, ale tylko o strategii. Dlaczego nie o ważnych dla załogi sprawach, które poruszane są w żądaniach zawartych w sporze zbiorowym? Dlaczego nikt z PGE nie usiadł z nami do rokowań? – pyta retorycznie Waldemar Lutkowski, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w KWB Bełchatów.

Odnosi się również do decyzji dyrektora, który podważył spór zbiorowy. Według związkowca, jest on legalny, tak jak i rozpoczęte referendum. Jak tłumaczy, dyrekcja nie przystąpiła do rokowań ze stroną związkową, choć ta wielokrotnie o to prosiła w licznych pismach. Zaznacza także, związkowcy mają prawo do strajku i powołuje się na konkrety zapis – art. 17 ust. 2 Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, który mówi, że strajk może być zorganizowany z pominięciem rozmów z pracodawcą, jeśli „bezprawne działanie pracodawcy uniemożliwiło przeprowadzenie rokowań lub mediacji”.

- Uważamy, że pracodawca podchodzi bezprawnie do tych kwestii, jeśli nadal będzie utrudniane przeprowadzenie referendum czy to w kopalni, czy też w innych oddziałach, zawiadomimy o tym Państwową Inspekcję Pracy oraz prokuraturę – mówi Waldemar Lutkowski.

Związkowcy zapewniają, że pomimo działań dyrekcji i odmowy wydania list czy zakazu oddelegowania osób do przeprowadzenia referendum, głosowanie wśród pracowników już się rozpoczęło. Podobnie jak w innych oddziałach PGE.

Takie działania już spotkały się z krytyką koncernu PGE GiEK, który stwierdził, że zbieranie podpisów w referendum „w sposób wymagający kontaktów interpersonalnych może znacząco wpływać na bezpieczeństwo pracowników w dobie pandemii koronawirusa”. Spółka odpiera również zarzuty związkowców odnośnie unikania rozmów. Na dowód podaje statystyki. Według PGE GiEK w okresie od marca 2020 r. odbyło się blisko 300 spotkań pracodawców PGE GiEK ze związkami zawodowymi, a także 7 spotkań plenarnych prezesa PGE ze „gremiami związkowymi funkcjonującymi w spółce”.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (93)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  Zalanda

  Jestem tego samego zdania co były dyrektor KWB i były Prezes PGE GiEKSA Jacek Kaczorowski: Bełchatów "skonsumował" korzyści z energetyki i nic ponadto. Oznacza to koniec dobrej sytuacji materialnej ludzi regionu. Także emeryci puszący się przywilejami muszą przeprosić się z pracą, bo czeka ich niespodzianka - pokowidzianka.

 • 8 miesięcy temu | ocena +5 / -1

  Ss

  Zaproście na Barbórkę Dudę i Sasina to wam pomogą !!! Bo dawno im w dupe nie wchodzildscie !!!

 • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -4

  Górnik

  To posłanki stąd załatwiły region, a najbardziej Pielucha. Katastrofa regionu.

  • 8 miesięcy temu | ocena +5 / -5

   bacaa

   skończ pisać te bzdety,to rzad pisu dogadał się z unią,obiecali Polsce sporo kasy za odejście od energetyki węglowej,sa duże naciski i szantaże na takie kraje jak Polska,a my raczej nie mamy wyboru jak chcemy dostawać dotacje,a te twoje teorie o pieluchach i innych kłamczuchach że to one winne to dzieciom poopowiadaj,one tyle mogą co nic,to Kaczor wszystkim kieruje i decyduje człowieku

 • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -4

  Roman

  Władze związków już dawno się sprzedały, powinni za to odpowiedzieć, ale wyborcy jeszcze bardziej się sprzedali, i czego oczekują, chcieli pis to mają, o co chodzi?

 • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -5

  Pracownik grupy PGE

  Ludzie nie dajcie się nabierać związkowcom ! Prezes zaprosił na spotkanie bonzowie olali. Pan prezes poinformował nie będzie zwolnień w GRUPIE !!!! Strajk nie będzie legalny , organizatorów powinni natychmiast zwolnić. Ustawa wprost mówi kiedy można strajkować. Dlaczego wynagrodzenie działaczy jest wielokrotnie wyższe niż wynika z przepisów.

  • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -2

   adasiek

   to kolejna związkowa kicha

 • 9 miesięcy temu | ocena +9 / -5

  xxx

  Gdyby rządziło PO pewnie odchodzilibyśmy od węgla jeszcze szybciej. Chyba sami nie wierzycie w to co wygadujecie. Ciekawe jest natomiast w kierunku czego odchodzimy. Fotowoltaiki która może kiedyś zapewni 10% energii dla kraju (w tej chwili jeden stary blok w ELB produkuje więcej energii niż cała polska fotowoltaika), gazu od którego importu będziemy w 100% uzależnieni i ceny mogą poszybować w kosmos. Nikt o tym teraz nie myśli bo płyniemy na zielnej fali i poklepuje się nas po plecach.

  • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -5

   Czukcza

   Pieprzysz jak Morawiecki. Czyli byle co byle dużo. Z PV w Polsce jest już 2500 MGW czyli 50% mocy ELB.

   • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    DonChichot

    A niech będzie i 1000%. I co z tego? Przez jaki czas jest w stanie to 2,5 tys. MW w PV pracować stabilnie? Każdy 1 MW w PV czy wiatrakach musi mieć rezerwację 1 MW w stabilnym źródle generacji czytaj w elektrowni węglowej czy gazowej. Dopóki nie będzie opanowana technologia magazynowania dużych ilości energii i dużej wydajności zapewniającej dostarczenia np. 200-300 MW dla stabilizacji system, to całe fotowoltaika i wiatraki są jedynie drogimi zabawkami, na których zarabiają wyłącznie producenci i sprzedawcy tychże urządzeń. Na czas pracy PV czy wiatraków konwencjonalne elektrownie regulujące/stabilizujące system pracują na niskich obciążeniach, a więc z niską sprawnością, co przekłada się na większe emisje CO2, NOx, S, itd. Nie ma to nic wspólnego z ochroną środowiska czy klimatu, bo materiały do produkcji PV, wiatraków, akumulatorów itp. to dosyć agresywna chemia, metale ziem rzadkich (np. lit), problemy z utylizacją. Podsumowując, na te 2,5 tys MW w PV musi być rezerwa w konwencjonalnym źródle, czyli El.Bełchatów musi dalej istnieć, aby dostarczyć energię w okresie, gdy ta "eko-energia" nie jest wytwarzana, bo jest noc czy nie ma wiatru. Ale żeby to wiedzieć, trzeba mieć podstawową wiedzę techniczną, a z tym w Polsce słabo, bo choć teraz co 0,75 [ ;) ] obywatel ma studia, to najczęściej ukończył kierunek socjologiczny czy inną integrację europejską. Dlatego każdą ekościemę można ludziom wmówić.

 • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -9

  Olej zło

  To są Pasożyty zarabiają krocie! Na Śląsku zarabiają nawet mniej A muszą zjeżdżać na min 900 metrów pod ziemię i nie wiedzą czy wyjadą. A tu widzą słońce, chmury i są czyści A narzekają jak stare baby . I te ich saszetki lub torebeczki na ramię A nawet walizki noszą. Bujające się pajace. Wszystkich nas mają za nic ,zawsze wydaje im się że to oni mają rację. A już niebawem barburka . A tuuu covid

  • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -3

   isztwan

   nie pisz durniu komentarzy o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia,jak jest ciepło latem to we wkopie jest ok,ale robić trzeba cały rok w deszczu,mrozie błocie po kolana

   • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -2

    Jurek

    W takich warunkach pracuje 5 procent, Co roku grupa powinna zwalniać 10 procent ludzi , a przyjmować tylko potrzebnych w otwartych ofertach. Nie należy podnosić pensji bogatym bufonom. Kupuje piasek w KWB , u mnie wagowi pracowali by do końca wypowiedzenia !

 • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -7

  Siaba da siaba da ti ta ta

  To sobie rząd wybraliście pacany razem z rolnikami a teraz was w odbyt dymaja.Ale nieswojo musicie się czuć jak sobie przypomnicie ta dumę przy urnach a teraźniejszy ból odbytu .

 • 9 miesięcy temu | ocena +15 / -0

  Total Recall

  Nie jestem pewien, ale czy to te same związki mają zamiar protestować przeciw PiS, które tak dzielnie wspierały posłankę z Kukiza ... wróć, z PiS? Chyba jeszcze gdzieś mam zdjęcia przewodniczących p. Skowronka i p. Olejnika z podpisem o udzielonym poparciu.

 • 9 miesięcy temu | ocena +15 / -0

  Andrzej

  Najlepsze i tak są związki z EB które nie potrafią zrobic nic tylko chowają głowę w piasek i podłączają się tylko pod prostesty innych. I drodzy mądrzy związkowcy macie tysiąc różnych sposobów żeby przeprowadzić referendum. Wystarczy ustawić skrzynki przy wejściu do szatni, wystarczy, że ruszycie dupy i sami przejdziecie się po działach. Jest 7 związków, macie też delegatów, więc naprawdę ciężko pomyśleć jak ugryźć ten temat. Na początku lat '90 jakoś udało się zrobić dużo większe akcje ale dzisiaj prawda jest taka, że nikt z Was nie ma jaj żeby pokazać, że to My dostarczamy energię do 20% Polski i co się stanie gdy nagle nas zabraknie.

  • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -0

   West

   Mam wrażenie, że to tylko pozorowane działania, a swoją szansę przespali układając się ze Sławkiem i Kłamczuchą. Trzeba było myśleć 3-4 lata temu.

   • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -0

    Dela

    A kto to jest Sławek i Kłamczucha?

 • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -8

  Żal mi was

  Wcale mi ich nie jest żal tak sobie wybrali tak mają mają dobrą zmianę

 • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -2

  Qwerty

  A związkowcy widzę jak zwykle grożą... Groźbom nie ma końca... Może należałoby wreszcie te groźby realizować? Chyba, że są bezpodstawne...

 • 9 miesięcy temu | ocena +17 / -1

  weq

  od marca- 300 spotkań, czyli odliczając dni wolne- 3 SPOTKANIA DZIENNIE. Czy ktoś tam Jeszce pracuje, czy tylko się spotykają???

  • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -0

   sierp

   Dobre

 • 9 miesięcy temu | ocena +18 / -17

  uoul

  już za rogiem czai się PO i lewica , oni wybawią Bełchatów ! będzie znów kraina mlekiem i miodem płynąca ! oczywiście PGE zostanie sprzedane jak to miała w swoich planach PO i będzie mówiła że już nie mają na to wpływu :) i oczywiście stawki za godzinę będą po 5 zł , :) tego chcecie ? a i zapomniałem , wiek emerytalny do góry , najwięcej kobietom oczywiście 7 lat :) OFE wydrenowane i jeszcze ZUS został , ale dla PO to nic trudnego , a lewica da wam aborcję na życzenie ....nie no super będzie :) aha zapomniałem , zabiorą 500 plus i inne takie , bo burżuje mają dosyć zapchanych plaż i górskich szlaków , żeby hołota tam się panoszyła ! ja wiem że pis jest do dupy , i na nich nie będę głosował , ale historia jest najlepszą nauczycielką , pamiętajcie :)

  • 9 miesięcy temu | ocena +18 / -9

   Bolszewik z PiS

   Sukcesy PiS - 350 miliardów długu - przez 5 lat. Nie wybudowali nawet Kibla. Gomułka więcej budował niż PIS - Wszystkie spółki skarbu państwa z długami poza ORLENEM. W 2015 roku wartość giełdowa PGE to 75 milardów. Obecnie ORLEN, Lotos PGNiGe, Enea, Tauron i PGE nie są warte więcej niż 50 miliardów - takich bandytów nie było jeszcze u władzy. Złodziejstwo na niespotykaną skalę. OFE - ciemniaku w marcu Mateusz popieprzył resztę z OFE. Wycinka lasów większa niż w czasie okupacji hitlerowskiej. . Ściągnęli z Londynu 19 ton złota od dwóch lat nikt nie widział tego złota w sejfie NBP na bank już rozkradzione!!. PiS trzyma władzę jedynie dzięki kupowaniu głosów od pijanej ciemnoty żyjącej z 500+

   • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -0

    Kato

    Rzetelna ocena

 • 9 miesięcy temu | ocena +12 / -2

  kopalniok :)

  wśród komentujących sami , " światli" "nowocześni" "fachowcy" a nadal mają myślenie że w KWB i ELB robią ludzie co nic w życiu nie potrafią , pewnie macie racje ...samo się robi :) a sama leci na konto i to nie mała :) a wy co ? u niemca ? na zmywaku w anglii ? u Norwegii może miesiąc dwa bez rodziny ? sąsiad żonę pociesza ? ;) nie no super :) nawet w komentarzach wychodzi jacy jesteście prości i bezrozumni ! czasy że czy się robi czy się leży , dawno się skończyły ! ponad połowa pracowników już nie robi w tych zakładach a pracy i obowiązków jest tyle samo jak nie więcej , więc możecie dalej się ośmieszać w komentarzach , ale to nic wam nie da :)

  • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -4

   Xyzq

   To jedź zarabiać za granicę, nikt nie broni, co lenistwo, czy brak odwagi? Wystarczy w tym syfie połowa kadry, a strajkujcie sobie, wówczas łatwiej będzie Was zwolnić, to tylko pomożecie zarządowi. Odnośnie zmywarka, kim Ty jesteś by oceniać ludzi, a może na ów zmywaku pracuje lekarz, który miał już dość tego kraju...

 • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -4

  Xx

  Prokuratura jest Pisowska. Prezes przybije sobie żółwia z Ziobrą I nie będzie sprawy.

 • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -4

  Rambus

  Przyłączcie się do Sierpnia i Odkrywki bo zginiecie jak Andzia w ogrodzie. Nirudacznicy.

 • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -0

  blabla

  Dziki zachód, miasta bezprawia. Brak tylko listów gończych.

 • 9 miesięcy temu | ocena +14 / -0

  Kamil

  Przypomina mi się stary poczciwy A. Lepper. "Oni przed wyborami zawsze obiecują i dają. A ja im mówię-wy nie dawajcie. Wy przestańcie brać i kraść, wtedy dla wszystkich wystarczy " .coś w tym jest r.i.p A. L.

 • 9 miesięcy temu | ocena +12 / -6

  Grażka

  Oddając swoje głowy w wyborach na pis, wyraziliście przyzwolenie na przejmowanie przez nich instytucji państwa w tym prokuratury a teraz będziecie szukać tam sprawiedliwości? Nie bądźcie śmieszni.

  • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -5

   vbt

   przed wyborami pis mówił że będzie tak postępował ? że będą kłamać i pod przykrywką covid Polskę rujnować ? twoi wybrańcy myślisz że by lepiej rządzili ? a może już rządzili przed pis i co zrobili że ich Polacy od koryta oderwali ? nie bądź śmieszna !

 • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -9

  Emeryt

  Jak czytam te Wasze wypociny to dochodzę do wniosku, że najpierw powinni zamknąć was a dopiero później kopalnię. Wasz krzyk jest dowodem na to, że nie tylko kłębią się w Was bardzo nieprzyjemne emocje, ale również kompletnie nad nimi nie panujecie. Innymi słowy, krzyk jest oznaką słabości, porażki, sfrustrowania, a nie siły. Nie jest dziwne, że związkowcy nie przyszli na spotkanie z Prezesem- bo się boją.

 • 9 miesięcy temu | ocena +25 / -3

  kwb

  Dyrekcja.... dyrekcja.... hmmmmmm a kto to bo nie słyszałam, żeby takowa ostatnio była.... Dyrekcja to była 15 lat temu a nie teraz. Teraz są pseudo zarzadzający dojący kasę dla siebie

 • 9 miesięcy temu | ocena +13 / -4

  grenne eco plus pis

  Prezes przedstawił nową strategię i co z niej wynika - węgiel jest bee, PGE dotuje kilkoma miliardami GIEK - jest to ciężar dla PGE i balast, import energii jest cacy, spalanie śmieci - jest cacy, wiatraki są cacy, foto jest cacy, związkowcy są bee, starzy pracownicy na zieloną łąkę bo są koszty stałe (pensje), remonty nie za bardzo bo po co remontować coś co przynosi straty, nowy prezes wungla - będzie cacy i unia też będzie cacy bo da kasę. No i w ogóle będzie cacy tylko zamknie się kopalnie. Teraz panowie związkowcy - trzeba zapewnić gwarancje i wygasić kopalnie i tyle możecie zrobić bo pisiory niewiele wam dadzą.

 • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -12

  DD

  Kwiiik, kwiiik hrum hrum kwiiiiiiiiiiik, kwiiik kwiiiiiiiiiiik!!!

  • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -0

   resztki

   POczekaj , Pan zje to dostaniesz.

 • 9 miesięcy temu | ocena +14 / -8

  piotrek6118

  Zgodnie z modą: wypier....ć do roboty.

 • 9 miesięcy temu | ocena +26 / -7

  AntySasin

  Jestem członkiem PiS, ale nie mogę patrzeć na to dziadostwo. Krystyna jeszcze niedawno mówiła, że jest pewna, że Złoczew ruszy - kłamała. Wojtek mówił o pieniądzach dla Fundacji - kłamał - pieniędzy nie ma, za to podpisuje umowę z Widzewem. Robi to tego samego dnia jak próbował gasić pożar strajkowy w Bełchatowie powiadając, że nie będzie zwolnień w kopalni i elektrowni. O naiwności! Kłamczucha - obiecała umowę - umowy nie ma i nie miało być, jedynie sprytnie wygrane wybory. I tak codziennie! Zawieszeni posłowie z PiS powołują nowe koło - czekam z niecierpliwością!

  • 9 miesięcy temu | ocena +16 / -11

   aaa

   skończ już z tym GKSem,jego miejsce jest w okręgówce góra w III lidze

  • 9 miesięcy temu | ocena +21 / -16

   piotrek6118

   Jestem Bełchatowa. Jak to mówią z dziada pradziada. Cieszę się że opuszczą nasze miasto nieudacznicy,którzy zjechali się tutaj z CAŁEJ Polski , gdyż nigdzie indziej nie nadawali się do uczciwej pracy. Ja i moi bliscy przeżyjemy ten exodus nieudaczników.

   • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -6

    derty

    to WYPIERDALAJ ! nie nadawałeś się do pracy w żadnym z Bełchatowskich firm , i teraz swoją żółć wylewasz tutaj ! a Ci nieudacznicy zostali tutaj skierowani po to aby powstały te firmy na KWB i ELB , rozumiesz to ? widać że jesteś mało rozgarnięty , dlatego won za don !

    • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

     Egil

     A dlaczego on ma wypierdalać? On jest tutejszy. Ty wypierdalaj skąd wypełzłeś, miernoto. Nikt tu nikogo nie porzysyłał, werbusy tłumami sciagali ze swoich wioch, bo była dobrze płatna praca i, przede wszystkim, mieszkania. Często najgorsza swołocz, której nikt nigdzie nie chciał. Won wugnańcu!!!

     • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

      Kato

      Miejscowi intelektualiści? Zobaczymy czy potrafisz wypasać kozy jak to w latach 50-60... Gierek was uratował, to teraz z wdzięczności jesteś napuszony...

 • 9 miesięcy temu | ocena +14 / -4

  Pytam

  Chłopaki nie mazać się, no coś chyba potraficie robić w razie czego. Czy nic...?

  • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -2

   Braks

   Tak... Kopnąć cię w dupę.

  • 9 miesięcy temu | ocena +9 / -3

   piotrek6188

   Raczej nic , a nawet i nie to.

 • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -3

  Taka prawda

  A co Ci "Bariści " od leżenia kawy się odgrażają . Gdzie pójdą pytam ..

 • 9 miesięcy temu | ocena +20 / -8

  Tubylec

  Zamiast referendum może męski różaniec zorganizujemy.

  • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -14

   piotrek6118

   Najpierw wytłumacz co Ci przeszkadza różaniec.Poprosimy o konkrety,

   • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -3

    Erni

    Pedofilia

   • 9 miesięcy temu | ocena +14 / -7

    TW Balbina

    Zamiast klepać różańce i powtarzać brednie o gadających wężach, Zabierz się za robotę .

 • 9 miesięcy temu | ocena +17 / -6

  1562xz

  SUWEREN tak chciał ,ciepłą wode juź mieliście teraz może na 4.12 zawita do was Anżej z pasztetową i bedzie git a teraz mo..y w kubeł i do torfu poszli

 • 9 miesięcy temu | ocena +22 / -6

  Roman

  nielegalny strajk ... nielegalne to są te kacyki z PiSu na czele grupy PGE ... ale patrząc na nastroje w społeczeństwie za monet będą tam gdzie dziś Sławek Nowak.

  • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -1

   AntyOlej

   Nie: nastroje tylko: was troje

 • 9 miesięcy temu | ocena +15 / -3

  Aa

  Niestety w tej sprawie Ziobro wam nie pomoże

 • 9 miesięcy temu | ocena +28 / -16

  Antoni Ptkow hahahahaha

  Juz wiecie po co pis trybunal? To sie dowiecie , ze wasz strajk jest nie legalny. BUUUUUUUUHAHAHAHA FRAJERY!!!!!!!!! AAAAAAAA HAHAHAHAHAHA AAAAAAAAHAHAHAHAHAHA Zagorzali fanatycy pisu kopalniaczki elektrowniaczki smieszne. Teraz macie. Mieli poprawic dzialanie sadownictwa a wzieli sie za was. Za chwile wegiel moze byc nie legalny , a wy bandytami. Aaaaaaa HAHAHAHAHAAAAAAHAHAHAHA FRAJERY!!!!!!!!!!!!!

  • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -1

   Ortograf

   Nielagalny pisze się razem

 • 9 miesięcy temu | ocena +23 / -3

  podlyStefan

  a co ze związkami elektrownianymi,włączą sie w akcje czy jak zwykle schowają głowy w piasek jak strusie?

 • 9 miesięcy temu | ocena +23 / -7

  Ula

  Za PO było im tak źle to zmienili na lepsze

  • 9 miesięcy temu | ocena +15 / -0

   forsa z OFE

   pinińdzy ni ma i nie bedzie

   • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -5

    TW Balbina

    No prorocze słowa niestety. Wszystko PiSdzielce rozkradli. PGE dług 7 miliardów. Pinidzy ni ma !!!

    • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -2

     Hyży Ruj

     Rozkradli coś czego nie było? Jakiś Ty ładny. A jaki mundry.

    • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -2

     Hyży ruj

     Rozkradli coś czego nie było? Jakiś Ty ładny i mundry.

     • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -2

      Kat na bolszewików

      Jakoś za Tuska to kasa w PGE zawsze była. Na wszystko było i jeszcze 9 miliardów na plusie rok w rok. Gumofilcu bez szkoły

 • 9 miesięcy temu | ocena +18 / -3

  Były pracownik

  Reżim kilkakrotnie większy niż w PRL u,mam nadzieję że wkrótce ta cała ferajna będzie musiała oddać stanowiska

 • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -1

  Jet

  Dzień dobry, droga redakcjo. Siema ludzie. 1.Czy znalazłby ktoś i wskazał przykłady prezesów i dyrektorów, (bez udziału spółek skarbu państwa), którzy świetnie zarabiają w sytuacji groźby bankructwa. Pytanie to odnosi się do słów prezesa PGE jakoby spółka jest u progu rentowności. Czy jest możliwe takie zjawisko w firmie prywatnej? 2. Coronawirusik, 5 minut przed zamknięciem wszystkiego - by nie było niczego. Rządzący czerpią z mądrości profesora Krzysztofa Kononowicza. Pozostaną otwarte kościoły i sklepy żeby seniorzy (czyli grupy ryzyka) w godzinach od 10 do 12 mogli załapywać choroby. W tym czasie młodzi i zdrowi, produkcyjni i przedsiębiorczy, przechodzący wirusa z katarem lub bez stracą, pieniądze, wolność lub godność. 3. Dlaczego klasy 1-3 chodziły do szkoły? Ponieważ nie stanowiły zagrożenia?Dlaczego klasy 1-3 teraz nie mogą chodzić do szkoły? Ponieważ stanowią zagrożenie? 4. Dlaczego nosimy maseczki? Dlaczego nosimy je pod nosem?Czy one pomagają?Czy jednorazowe są wyrzucane do kosza czy zakładane ponownie? 5. Dlaczego nie ma już teraz szczepionek? Dlaczego pojawią się dopiero wtedy gdy ogromna część populacji sama się pozaraża i powstanie tzw. odporność stadna? Czy spowolnienie epidemii to będzie zasługa szczepionki? Jak my to sprawdzimy? Myślę , że teraz byłoby widoczna lub nie skuteczność. 6. Czy wygra Trump czy Biden?

  • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

   Wiki

   Skorzystaj z sieci Internet

 • 9 miesięcy temu | ocena +17 / -5

  ES

  Ludzie z Elektrowni nie wiedza co robią , wieloletnie lenistwo nie pozwala im aktywnie działać

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Mono

   ES ty ciulu a widziales chociasz elektrowni obrazasz ludzi cięzko pracujących moze jestes guwniaz albo lewacki psychol

  • 9 miesięcy temu | ocena +12 / -1

   miłego leżenia w pracy

   ludzie z Elektrowni idą na emerytury zostają dzieciaki z Elmenu

  • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -5

   Jaaaa

   Teraz wszyscy się śmiejecie i cieszycie. Ciekawe czy bedzie wam do śmiechu jak cena prądu radykalnie pojdzie w gore a i oczywiscie ciepla ktorym ogrzewacie wasze cieplutkie jeszcze mieszkanka... Pozdrawiam i wcale sie nie ciesze ze bede musial wam powiedziedz a nie mowilem jak bedzie plakac ze tak drogo ola bogaaa......

   • 9 miesięcy temu | ocena +9 / -6

    TW Balbina

    Polska ma najdroższy prąd w UE zaraz po Węgrzech. Jaarooosłław !!! Jaaarosłąaaw !!! Jaarosław !! Tak to chyba szło.

    • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

     Ja.

     Chyba Niemcy, przez to swoje eko!

     • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

      Dxff

      Niemcy mają prąd po 234 PLN z MWh w Polsce 237 PLN / MWh. W tym roku ceny energii w Polsce przescignely ceny w Niemczech.

  • 9 miesięcy temu | ocena +13 / -4

   Energetyk

   Czyli ci leniwi górnicy i energetycy potrafią rocznie wydobyć i przerobić na energię elektryczną 40 mln ton węgla

 • 9 miesięcy temu | ocena +18 / -7

  Aga

  Dokładnie głosowali na pis bo dali 500 plus na dziecko sorry nie dali tylko oddali część tego co wam zabierają

 • 9 miesięcy temu | ocena +26 / -10

  Ada

  Chcieliście dobrej zmiany to ja macie nie narzekajcie to wy w większości wybraliście PIS sprzedaliście się za parę stówek tak to się kończy

 • 9 miesięcy temu | ocena +18 / -5

  uli

  powiem wam że niezły syf tam jest. dyrektory i prezesy z przypadku.

 • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -5

  Xxxxxx

  Kto podpisze, ciekawe- zwolnić.

 • 9 miesięcy temu | ocena +9 / -6

  Aptekarz MDW

  To koniec betonowa i dobrze, gowno miasto, gowno wladza,

 • 9 miesięcy temu | ocena +18 / -10

  3.2.1.start

  No panowie związkowcy, pokażcie sposób na hurtowe nabijanie łapek na nowym forum.

  • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -1

   no i?

   Co tak słabo? Czekamy na co najmniej dwieście. Do końca piątku.

   • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -2

    tru

    Oni się budzą do klikania dopiero jak ktoś zaczyna najeżdżać imiennie na tego nibyprzewodniczącego albo którąś pseudoposłankę.

  • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -1

   plus / minus

   I tak nie ma sensu minusować do oporu. Negatywnie oceniane komentarze już się nie ukrywają.

 • 9 miesięcy temu | ocena +18 / -3

  TW Balbina

  Na pewno Zbyszek ZERO pierwszy szeryf i prokurator RP - wsadzi PiSowskich dyrektorów do ciupy. Buhahahah nie rozśmieszajcie mnie. ZERO Od maja nie ma czasu zająć się Szumowski który zdefraudował ponad 500 milonów PLN !!!

  • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -0

   Hyży Ruj

   Jeśli masz wiedzę o popełnionym przestępstwie natychmiast powiadom prokuraturę ,chyba że jesteś fiutem miękkim.

   • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -1

    Ruj na kaczych łapach

    Powiadomienie jest od 13 maja 2020 roku. Danusia w TVP nie wspomniała hahaahh

 • 9 miesięcy temu | ocena +14 / -3

  Gap

  Dajcie już sobie spokój. Dla nich ważniejsze są miliony niż wy szarzy ludzie.

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -5

  Xxxxxx

  Związki ,co to- ?

  • 9 miesięcy temu | ocena +20 / -5

   :)

   Związki zajmują się rozdawaniem ręczników i prześcieradeł zakupionych za składki człakowskie.

 • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -3

  Ktz

  Prokuraturem, a kto to jest?