Reklama

Kontrowersje wokół konkursu w gminnej spółce. Kontrkandydat dostał ultimatum: ''rozmowa za godzinę albo wcale''

Opublikowano:
Autor:

Kontrowersje wokół konkursu w gminnej spółce. Kontrkandydat dostał ultimatum: ''rozmowa za godzinę albo wcale'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka tygodni temu rozstrzygnięty został konkurs na członka zarządu gminnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych. Oferta pracy miała być początkowo skierowana do osób niezwiązanych z polityką, ostatecznie jednak, atrakcyjne stanowisko przypadło Mateuszowi Rogutowi – radnemu z ramienia PiS. Władze spółki tłumaczyły, że wybór był podyktowany faktem, że drugi z kandydatów nie stawił się na rozmowę – sam zainteresowany sprawę przedstawia nieco inaczej.

Wszystko zaczęło się na początku czerwca, kiedy to na stronie zarządzanego przez gminę Bełchatów PTKiUK pojawiła się informacja o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu. Co ciekawe, kandydaci mieli być niezwiązani z polityką – więcej przeczytacie w artykule Atrakcyjne stanowisko w gminnej spółce... ale nie dla każdego

Konkurs został jednak unieważniony, jak poinformowali wówczas urzędnicy – przez braki formalne w złożonych przez kandydatów dokumentach. Ogłoszony został więc drugi konkurs, do którego zgłosiło się dwóch kandydatów. Na rozmowę kwalifikacyjną miał się jednak stawić tylko jeden z nich – zelowski radny miejski, Mateusz Rogut. Szerzej o sprawie przeczytacie w artykule Miało być apolitycznie... jednak na atrakcyjnym stanowisku w gminnej spółce zasiadł radny PiS

Po publikacji artykułu skontaktował się z nami kontrkandydat Mateusza Roguta, który całe zajście opisuje z nieco innej perspektywy.

- Niejako poczułem się wywołany do tablicy, przeczytawszy informację, że nie stawiłem się na rozmowę kwalifikacyjną - pisał drugi z kandydatów.

Jak sam mówi, bo złożeniu aplikacji wrócił do swoich obowiązków. Zgodnie z informacją zawartą w ogłoszeniu, otwarcie ofert miało nastąpić 16 czerwca (godz. 13), a same rozmowy przeprowadzane w terminach uzgadnianych indywidualnie.

- Zapoznawszy się z tą informacją, spokojny o chęć dążenia przez Radę Nadzorczą do wyłonienia najlepszego z punktu widzenia spółki kandydata, realizując swoje obowiązki zawodowe, czekałem na kontakt ze strony przedstawiciela Spółki – komentował sprawę kontrkandydat Mateusza Roguta.

Okazało się, że rozmowę rekrutacyjną przewidziano jeszcze na ten sam dzień, 16 czerwca. Jak mówi sam kandydat, telefon z zaproszeniem na rekrutację odebrał o godzinie 14:30, a miała się ona rozpocząć o 15:45.

- Jako osoba prowadząca skutecznie działalność gospodarczą, oczywiście nie byłem w stanie w tak krótkim czasie od telefonu dotrzeć do siedziby Spółki, podziękowałem za zaproszenie i zaproponowałem inny termin spotkania. W odpowiedzi uzyskałem informację, iż w innym terminie nie uda się zebrać komisji, w związku z powyższym nie będzie ze mną przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna – mówił w rozmowie z redakcją drugi z kandydatów.

O przebieg postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu zapytaliśmy Dariusza Grochockiego, przewodniczącego rady nadzorczej PTKiUK gminy Bełchatów. Poinformował on, że zarówno tryb, jak i zasady wyboru członka zarządu zostały przyjęte i ogłoszone na stronach internetowych Urzędu Gminy Bełchatów oraz spółki na siedem dni przed zakończeniem przyjmowania pisemnych zgłoszeń od kandydatów zainteresowanych postępowaniem kwalifikacyjnym.

- Przyjęte zasady, o których osoby zainteresowane zostały poinformowane i uprzedzone, przewidywały możliwość wyznaczenia terminu rozmowy kwalifikacyjnej w każdym czasie (zakładały dyspozycyjność kandydatów od dnia 16 czerwca 2020) – poinformował Dariusz Grochocki.

Dariusz Grochocki stwierdził też, że ustalenie tylko jednego terminu rozmów kwalifikacyjnych było podyktowane nadzwyczajną sytuacją spółki. Niezbędne było bowiem natychmiastowe wyłonienie nowego członka zarządu, w celu zapewnienia jej należytej reprezentacji. Zaznaczył też, że wybrany kandydat spełnił wszystkie kryteria, które przewidziane były w zasadach wyboru.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE