Reklama

Kontrolują firmy w powiecie bełchatowskim. Są pierwsze kary za handel w niedziele

Opublikowano:
Autor:

Kontrolują firmy w powiecie bełchatowskim. Są pierwsze kary za handel w niedziele - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pierwsze dwie niedziele z zakazem handlu za nami. Podobnie jak pierwsze kontrole Inspekcji Pracy. Co z nich wyniknęło?

Jak się okazuje przedsiębiorcy podeszli do nowych przepisów z dużym zdyscyplinowaniem. Jak informuje Andrzej Cegła kierownik piotrkowskiej Państwowej Inspekcji Pracy, która obejmuje swoim działaniem pięć powiatów regionu, w tym bełchatowski, łącznie sześciu kontrolerów przeprowadziło 30 kontroli. Inspektorzy PIP wyszli w teren zarówno 11 jaki 18 marca. Większość skontrolowanych placówek handlowych działała zgodnie z przepisami, czyli za ladą stał właściciel sklepu.

- W jednym przypadku, w placówce pod Bełchatowem stwierdziliśmy naruszenie przepisów, co skutkowało wdrożeniem postępowania wykroczeniowego - informuje Andrzej Cegła kierownik Państwowej Inspekcji Pracy w Piotrkowie Trybunalskim

Zgodnie z literą prawa, za naruszenie przepisów wprowadzonej ustawy grozi kara od 1 tys. do 100 tys. zł, w ostateczności PIP może nawet zawiadomić prokuraturę. W tym momencie jednak tak ostatecznych i radykalnych kroków nie podjęto. Inspektorzy w przypadku pierwszych wykroczeń wykazują się wyrozumiałością i nałożyli kary do 2000 złotych.

Przypominamy, że w nadchodzącym miesiącu praktycznie we wszystkie niedziele będzie obowiązywał zakaz pracy w handlu. Wyjątkiem będzie ostatnia niedziela przypadająca na 29 kwietnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE