Reklama

Kontrolerzy z Poczty Polskiej sprawdzą, czy posiadacie telewizor. Czy trzeba ich wpuścić?

Opublikowano:
Autor:

Kontrolerzy z Poczty Polskiej sprawdzą, czy posiadacie telewizor. Czy trzeba ich wpuścić?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osoby, które nie płacą abonamentu RTV mogą spodziewać się, że do ich drzwi zapuka pracownik Poczty Polskiej. Rozpoczęły się kontrole niezarejestrowanych telewizorów i odbiorników radiowych. Za posiadanie takowych, wymierzone zostaną kary – kwoty są spore. Szkopuł tkwi w tym, że kontrolera wcale nie musimy wpuszczać do mieszkania.

Temat abonamentu RTV przewija się w Polsce już od wielu lat. Ekipy rządzące ewidentnie nie mogą znaleźć funkcjonalnego rozwiązania problemu osób, które nie uiszczają tej obowiązkowej opłaty. Aktualne dane z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wskazują, że za abonament RTV nie płaci ponad 2 miliony polaków.

Stąd też pomysł Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, zgodnie z którym pracownicy Poczty Polskiej będą przeprowadzać kontrole, które mają wykazać, czy korzystamy z niezarejestrowanych odbiorników. Jeśli takowy znajdą, delikwentowi przyjdzie zapłacić 681 złotych. W 2019 roku takie kary zapłaciło prawie 10 tysięcy osób.

Problem pojawia się w momencie, w którym nie zechcemy wpuścić takowego kontrolera do naszego domu czy mieszkania. Okazuje się bowiem, że ministerialne rozporządzenie nie zakłada żadnego trybu kontroli. Co w skrócie oznacza, że powołując się na ochronę życia prywatnego, możemy odmówić wpuszczenia takiej osoby za próg.

A ile kosztuje nas abonament RTV? W skali roku są to koszty rzędu 300 zł. Miesięczna opłata za radio wynosi bowiem 7zł, a za telewizor – 22,70 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE