Reklama

Reklama

Koniec z niedzielnymi zakupami. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.pl

Koniec z niedzielnymi zakupami. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?  - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto pixabay.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia To koniec sklepów otwartych w niedziele niehandlowe? Wszystko wskazuje na to, że tak — Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, w myśl której nie będzie już możliwe omijanie zakazu handlu sposobem "na placówkę pocztową". Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

Reklama

Od marca 2018 roku w Polsce funkcjonuje zakaz handlu w niedziele — rządowe rozwiązanie nie przypadło jednak do gustu przedsiębiorcom, którzy szukali sposobów na obejście przepisów. Szukali i... znaleźli od kilku miesięcy widzimy coraz więcej marketów, które otwierają się na klientów w niedziele niehandlowe. Wszystko za sprawą tzw. sposobu "na placówkę pocztową", wprowadzając takie usługi do oferty, sklepy czy markety mogą być otwarte, niezależnie od tego, jaka działalność jest ich podstawową.

Sklepy zamknięte w niedziele — zapadła ostateczna decyzja

Rządzący postanowili jednak nie odpuszczać, w poniedziałek 18 października Andrzej Duda podpisał ustawę, która uniemożliwia sklepom i marketom otwieranie się w niedzielę pod pretekstem oferowania usług pocztowych. W chwili, gdy nowe przepisy wejdą w życie, otwarte w niedziele będą mogły być jedynie placówki, których miesięcy przychód z działalności pocztowej wyniesie co najmniej 40 proc. całości obrotów. Ten warunek będzie więc nierealny do spełnienia dla większości sklepów.

Koniec handlu w niedziele — od kiedy?

Dobra wiadomość, zarówno dla klientów, jak i przedsiębiorców jest taka, że od chwili opublikowania nowych przepisów w Dzienniku Ustaw do ich wejścia w życie miną trzy miesiące. Oznacza to, że zaczną one funkcjonować w połowie stycznia, a co za tym idzie będą mogły być otwarte w niedziele jeszcze przez cały IV kwartał tego roku - trzeba zaznaczyć, że są to miesiące, w których sklepy i markety odnotowują największe zyski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy