Reklama

Reklama

Koniec z bezpłatnym lodowiskiem

Opublikowano: śr, 6 wrz 2017 10:59
Autor:

Koniec z bezpłatnym lodowiskiem - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku października kończy się idylla bezpłatnych wstępów na powiatowe lodowisko. Przez ostatnie siedem sezonów, od momentu oddania obiektu do użytku, wstęp był bezpłatny dzięki dotacji z funduszy europejskich. Przez ten czas obiekt odwiedziło około 210 tysięcy osób.

Reklama

- Umowa na dofinansowanie budowy obiektu pozwalała mieszkańcom korzystać z niego bez ponoszenia opłat za wstęp – mówi Mirosław Mielus, p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. - Od 04 października tego roku okres karencji się kończy, dlatego zaczynamy pobierać opłaty za wstęp na lodowisko. Sądzę, że poziom ustalonych cen jest atrakcyjny finansowo, ponadto nasze obiekty posiadają już wyrobioną renomę, dlatego nie zakładam dużych spadków frekwencji wśród odwiedzających.


Zimą bilet normalny za godzinę korzystania z lodowiska kosztować będzie 5 złotych, natomiast ulgowy 3 złote. W okresie letnim wstęp na korty tenisowe w hali lodowiska kosztować będzie 20 złotych za godzinę. W ofercie karnetowej cena jednostkowa tych usług jest jeszcze atrakcyjniejsza.

Powiatowe lodowisko w Bełchatowie powstało w 2010 roku. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 w wysokości ponad 4 milionów złotych, obiekt przez siedem lat udostępniany był mieszkańcom bezpłatnie.

Lodowisko jest obiektem wielofunkcyjnym, na którym w okresie zimowym można pojeździć na łyżwach, zagrać w hokeja i curling. Na tafli lodowiska jednorazowo może przebywać 150 osób.
Lodowisko w Bełchatowie posiada najlepszy w Polsce, i jeden z dwóch w kraju, sezonowy zewnętrzny tor curlingowy. W okresie letnim tafla lodowa jest rozmrażana, a na jej miejscu pojawia się powierzchnia syntetyczna, na której funkcjonują dwa korty do tenisa ziemnego, boisko do koszykówki i piłki ręcznej, piłki nożnej oraz boisko do badmintona i stoły do gry w ping-ponga.

Obiekt posiada wypożyczalnię sprzętu sportowego. Wypożyczalnia, która udostępnia sprzęt, posiada 270 par łyżew, 90 kasków, 16 kamieni i 16 szczotek do curlingu, 15 kijów hokejowych, bramki i krążki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  ktoś

  Niech mi ktoś wytłumaczy jedną rzecz - powiatowe to to przy Czaplinieckiej? To przecież tam się płaciło za wejście... Chyba że coś mi się w głowie pomerdało? ;-)

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   ktosssssssssssssssss

   Tak, powiatowe jest przy Czaplinieckiej. Płaciło się tylko za wypożyczenie sprzętu. Sam wstęp był darmowy.