Reklama

Reklama

Koniec prac na miejskich drogach w tym półroczu. Czym pochwalił się magistrat?

Opublikowano: pon, 6 lip 2020 11:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta Bełchatowa poinformował, że zakończyły się prace związane z bieżącym utrzymaniem dróg, które zaplanowano na pierwszą połowę tego roku. Powstały nowe chodniki, alejki spacerowe oraz zatoki postojowe. Łączny koszt wykonanych inwestycji to w sumie 440 tys. zł.

Reklama

To już koniec prac, związanych z bieżącym utrzymaniem bełchatowskich dróg. Zadania obejmowały takie inwestycje jak m.in. remont istniejących chodników, ścieżek rowerowych oraz miejsc parkingowych. Wymienione zostały też krawężniki, powstały zatoczki postojowe, naprawiono punktowe uszkodzenia w jezdniach.

W tym roku ekipy pracujące przy bełchatowskich drogach miały utrudnione zadanie. Poza harmonogramem, musiały one przystosować się do nowych środków bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego, narzuconego z powodu epidemii koronawirusa. Mimo tych trudności, wszystkie zlecone zadania zostały zrealizowane terminowo.

- Utrzymanie naszych dróg, remonty i budowa nowych chodników, miejsc parkingowych oraz alejek spacerowych są niezwykle ważna dla naszych mieszkańców. Dlatego każdego roku inwestujemy w miejską infrastrukturę – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Tegoroczne prace były prowadzone w różnych częściach miasta. Na os. Przytorze powstał chodnik łączący ul. Gombrowicza z al. Wyszyńskiego. Przy ul. Słowackiego, w okolicy bloków nr 3, 5, 9 i 11 ułożono nowe płyty chodnikowe, a przy ul. Św. Barbary na Binkowie można już korzystać z deptaków. Jak informuje magistrat, na liście zrealizowanych robót znalazł się też remont skarpy w ciągu ul. Żeromskiego – na nowo zagospodarowano też działkę przy ul. Lipowej. Mieszkańcy mogą już korzystać z nowych alejek, wybudowanych za kortami tenisowymi.

- Jeśli chodzi o zatoki parkingowe, nowa powstała na os. Dolnośląskim. W okolicach bloku nr 106 zaparkować może 8 samochodów. Natomiast na os. Budowlanych drogowcy pogłębili istniejące wcześniej miejsca parkingowe przy bloku nr 1 oraz poszerzyli dojazd do parkingu – czytamy na stronie urzędu miasta.

Prace, które zostały zrealizowane w tym półroczu kosztowały magistrat 440 tys. zł. Umowa na bieżące utrzymanie została podpisana w styczniu, a będzie obowiązywać do końca 2021 roku – łącznie opiewa na kwotę 4,1 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Jkm

  Dlaczego w EBE są darmowe MZKi a parkingi są bezpłatne, skoro chcemy zmniejszyć ruch w centrum to nie tylko marchewka ale i kij czyli opłaty za parkingi wtedy może więcej się przesiądzie do MZK, no i trasy i czasy jazdy kompatybilne z pracą urzędasów czyli wzmożony ruch MZK o 15:30 w centrum to może urzędasy nie będą wozić du..y własnymi autami i n... Rozwiń

 • rok temu | ocena +0 / -0

  karolinaa

  Cześć panowie, mam na imie Karolina 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : ht... Rozwiń

 • rok temu | ocena +4 / -4

  Gość

  Pralka. na dojeżdzie z ul. Dąbrowskiego do ul. 1 maja

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Teofil

  Koniec prac??? Mariolu tu dopiero trzeba rozpocząć prace w trybie natychmiastowym, tu wszystkie ulice wymagają remontu! Stan nawierzchi dróg w tym mieście jest katastrofalny!

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Buchachacha

  Darek najlepiej wyszły ci te kwieciste łąki i szczaw po pas....

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Znachor

  Kiedy parking na 315 o tej dzielnicy zapomniał nawet Bóg ...

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Elżbieta

  A na ul. Dzikiej nie ma za co dokończyć 100 m chodnika. Przed wyborami dużo obiecanek. Naprawiaja od 2017 roku. Paradoks!!!

 • rok temu | ocena +14 / -14

  Strażak

  Każda studzienka zapadnięta, albo wystaje. Pęknięcia zalewają jakimś kitem i zasypują gryzem. Później to leży tygodniami na asfalcie. Bełchatów = RUINA

 • rok temu | ocena +20 / -20

  Paweł

  Dwa zdjęcia dołączone do artykułu, bo w sumie co tutaj więcej pokazywać. W Bełchatowie to co jest zrobione to kropla w morzu. Stan dróg to jakaś pomyłka. Cała ulica sztaszia zasypana jakimś gryzem. Co to ma znaczyć. Gdzie my żyjemy?? Ulica Kwiatowa, ulica Okrzei, ulica Budryka, ulica czyżewskiego przy światłach. To jest tor przeszkód. Wstyd Czechow... Rozwiń

  • rok temu | ocena +8 / -8

   bełchatowianka

   Jak jadę ul. Staszica to mam wrażenie, że jadę po torowisku. Łączenie tych kawałków asfaltu jest masakryczne. Jeszcze te pęknięcia wzdłuż zasypali czymś czarnym. Okropność. Jeszcze jedna ulica w ścisłym centrum to Dąbrowskiego przy skrzyżowaniu z 1 mają. Takie koleiny jakbym gierkówką 30 lat temu jechała.

 • rok temu | ocena +15 / -15

  ...

  Najlepiej wyszły te zapadnięte studzienki kanalizacyjne w naszych drogach na których podczas hamowania można zawieszenie uszkodzić. Najważniejsze, biała farba rzucona i po remontach !!!

 • rok temu | ocena +14 / -14

  Dzierżyński

  wielkie mi halo, lepiej wytłumaczcie się droga redakcjo ddbelchatow na czyją interwencję tak szybko i nagle wyłączyliście dodawanie komentarzy pod info o kolejnym miejskim różańcu z dn. 4 lipca br..... co proboszcz jaskuła, czy dziekan zgoda, a może sama marioletka interweniowali... miejcie odwagę powiedzieć