Reklama

Kleszczów dalej najbogatszą gminą. Jak w rankingu wypada Bełchatów?

Opublikowano:
Autor:

Kleszczów dalej najbogatszą gminą. Jak w rankingu wypada Bełchatów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pojawił się nowy ranking najbogatszych gmin w Polsce. I w tym roku nie było zaskoczenia - na pierwszym miejscu, niezmiennie od 2002 roku uplasowała się gmina Kleszczów. Drugie miejsce przypadło w tym roku Rząśni. Bełchatów jest daleko w tyle, na jednego mieszkańca przypada tu mniej niż 10% tego co w Kleszczowie.

Korzyści jakie czerpią mieszkańcy Kleszczowa z pochodzących od PGE podatków są naprawdę okazałe. Mogą oni m.in. korzystać za darmo z wybudowanego niedawno aquaparku. Kleszczowscy studenci otrzymują 500 zł dofinansowania, świeżo upieczeni rodzice mogą liczyć na 4 tys. zł. becikowego, a bezrobotni na ponad 20 tys. zł. na otwarcie własnej działalności. Wpływy z podatków wynoszą tam 31 028 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Pozostałe z okolicznych gmin mają się dużo gorzej, w samym mieście Bełchatów na jednego mieszkańca przypada 2 120 zł, w Klukach jest to 2 051 zł, w Szczercowie 4 947 zł, Zelów to już 1 188 zł na mieszkańca, a Drużbice 1 142 zł. Uplasowana na drugim miejscu w rankingu Rząśnia może pochwalić się przychodami per capita na poziomie 10 145 zł - są to dochody w skali roku, dane za rok 2018.

Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju rankingi opierają się w największej mierze o liczbę mieszkańców. Dlatego też najbogatsze polskie miasto – Warszawa, uplasowała się dopiero na 32. miejscu, mimo tego że posiada dochody na poziomie 7,2 mld zł. Do tego wyniku Kleszczów nie może się nawet zbliżyć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE