Reklama

Reklama

Kierowcy żądają od miasta odszkodowań. Pierwsze wnioski już trafiły do magistratu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kierowcy żądają od miasta odszkodowań. Pierwsze wnioski już trafiły do magistratu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po mroźnej zimie asfalt na bełchatowskich ulicach znika wraz z topniejącym śniegiem. Potężne dziury i pęknięcia na drodze to prawdziwa zmora kierowców. Niektórzy już stracili cierpliwość i zwrócili się do miasta o wypłatę odszkodowania za uszkodzone auta.

Reklama

Tegoroczna mroźna zima i nagłe ocieplenie mocno dały się we znaki bełchatowskim ulicom. Zarówno w centrum miasta, jak i na osiedlach topniejący śnieg odsłonił setki mniejszy i większych dziur. Ubytki w niektórych miejscach są tak duże, że dziury mają średnicę blisko metra. Suchej nitki na zarządcach dróg nie pozostawiają kierowcy. Choć miasto rozpoczęło już naprawę i łatanie nawierzchni po zimie, to wciąż łatwo o uszkodzenie zawieszenia samochodu. 

Okazuje się, że niektórym z bełchatowskich kierowców cierpliwość się skończyła i po prostu postanowili zwrócić się do urzędu miasta o odszkodowanie. Jak informuje Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy magistratu, miasto jest przygotowane na taki scenariusz, bo ma wykupione ubezpieczenie OC, obejmujące swoim zakresem tego typu zdarzenia. Dotychczas o wypłatę odszkodowania zgłosiło się dwóch kierowców.

- Aby ubiegać się o odszkodowanie należy złożyć odpowiedni wniosek, dołączyć mapę z naniesionym miejscem, w którym doszło do zdarzenia, opisem uszkodzenia, a także zdjęcia – mówi Kryspina Rogowska.

Jak zaznacza, urząd po otrzymaniu od wnioskującego zgody na przetwarzanie danych osobowych wynikających z przepisów RODO przekazuje zebraną dokumentację ubezpieczycielowi, który merytorycznie ocenia wniosek i wypłaca ewentualne odszkodowania.

Miasto zapewnia, że najbardziej pilne prace przy naprawie dziur na bełchatowskich ulicach powinny być zakończone w ciągu najbliższych dni. Newralgiczne miejsca wymagające natychmiastowej interwencji można zgłaszać do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta  pod numerem telefonu 44 7335193.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy