Reklama

Reklama

Wkrótce rusza przebudowa ulicy Kwiatowej. Utrudnienia potrwają... bardzo długo!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Wkrótce rusza przebudowa ulicy Kwiatowej. Utrudnienia potrwają... bardzo długo!  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę ulicy Kwiatowej. Prace rozpoczną się już za kilka tygodni i potrwają... do czerwca 2022 roku. Inwestycja ma kosztować 5,5 mln zł.

Reklama

Chciałoby się rzec: nareszcie! Po wielu latach bełchatowscy kierowcy doczekają się gruntownej przebudowy ulicy Kwiatowej. Mocno zniszczona nawierzchnia pełna nierówności i dziur od dawna prosiła się o remont. W 2020 roku miasto w końcu porozumiało się w sprawie inwestycji z powiatem, będącym zarządcą drogi.

Magistrat właśnie rozstrzygnął przetarg na remont ulicy na odcinku od ronda Józefa Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1-go Maja. Wygrała go bełchatowska firma Sanel, która zaoferowała, że wykona inwestycję za 5,5 mln zł. Jeśli nie będzie protestów innych firm odnośnie rozstrzygnięcia przetargu, wkrótce miasto podpisze umowę z wykonawcą inwestycji. Roboty rozpoczną się więc już wiosną i według harmonogramu potrwają… do końca czerwca przyszłego roku.

Dlaczego tak długo będzie trwał remont kilkuset metrowego odcinka drogi? Ulica zostanie bowiem gruntownie przebudowana. Najpierw zostaną wykonane prace związane z instalacjami m.in. kanalizacją wodną i deszczową, siecią wodociągową i ciepłowniczą. Dopiero po robotach ziemnych przyjdzie czas na budowę nowej nawierzchni, a także chodnika i ścieżki rowerowej. Przebudowane częściowo zostanie też skrzyżowanie ulicy Kwiatowej z ul. 1-go Maja, w którą zostanie wydzielony prawoskręt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy