Reklama

Kiedy koronawirus w Polsce się zatrzyma? Eksperci podali datę!

Opublikowano:
Autor:

Kiedy koronawirus w Polsce się zatrzyma? Eksperci podali datę! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Polsce, na COVID-19 zachoruje około 9 tysięcy osób - tak wynika z prognoz ekspertów spółki ExMetrix. Zakładają też, że epidemia w Polsce zacznie wyhamowywać w połowie kwietnia. W wyliczeniach pomogła im... sztuczna inteligencja.

Spółka ExMetrix zajmuje się modelowaniem oraz prognozowaniem procesów gospodarczych, rynkowych czy demograficznych.Jej eksperci pokusili się o analizę szerzącej się w Polsce i na świecie pandemii koronawirusa. Specjaliści twierdzą, że do połowy kwietnia, w kraju możemy spodziewać się około 9 tys. zakażeń. Później, zdaniem prognostyków, będziemy obserwować zahamowanie epidemii.

Jak powstał model przebiegu epidemii?

- Budując model przebiegu epidemii w Polsce, analizowaliśmy jej przebieg w krajach, w których COVID-19 rozwinął się wcześniej niż w Polsce czyli w Chinach, Korei Południowej, Japonii, niektórych krajach europejskich oraz Stanach Zjednoczonych - czytamy w raporcie ExMetrix.

W prognozach uwzględnione zostały takie dane jak: dotychczasowy przebieg pandemii w wielu krajach, czynniki meteorologiczne, stan opieki zdrowotnej, stan zdrowia społeczeństwa, struktura demograficzna oraz poziom restrykcji stosowanych przez władzę.
Trzeba zaznaczyć, że do stworzenia modeli wykorzystano technologię z zakresu sztucznej inteligencji - sieci neuronowe oraz symulowane wyżarzanie.

Z przeprowadzonej przez spółkę prognozy można wnioskować, że wzrost liczby zachorowań zacznie zwalniać po 8 kwietnia. Intensyfikację zahamowania będziemy z kolei obserwować po 15 kwietnia.

Analitycy zaznaczają jednak, że podczas budowania modelu przyjęli założenie, że "żadne statystyki w krajach dotkniętych COVID-19 nie były zatajane ani sztucznie modyfikowane".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE