Reklama

Już niedługo pozbędziemy się maseczek? Minister Szumowski potwierdza, że jest to możliwe

Opublikowano:
Autor:

Już niedługo pozbędziemy się maseczek? Minister Szumowski potwierdza, że jest to możliwe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kiedy będziemy mogli wyjść z domu bez maseczki? Minister zdrowia zapowiedział, że już niedługo sprawa stanie się jasna.

Łukasz Szumowski został zapytany o zniesienie obowiązku noszenia maseczek na ulicach dziś rano w Polsat News. Minister zapowiedział także podanie nowych informacji dotyczących organizowania wesel.

- Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt, podobnie jak wesela, wspólnie z panem premierem - odparł minister. - Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik (przenoszenia wirusa - przyp. red.) powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku - dodał.

Minister zdrowia był także pytany w Polsat News o organizowanie zgromadzeń w czasie pandemii.

- Moja opinia jest niestety negatywna na dzień dzisiejszy, jeżeli widzimy, co się dzieje na Śląsku. Niestety zgromadzenie ma to do siebie, że nie wiadomo, kto w nim uczestniczy, trudno się zdystansować, nie jest to tak jak wesele czy wyjście do restauracji, gdzie każdy jest identyfikowany, wiadomo, gdzie siedzi - mówił minister. - To daje niestety ryzyko ogromne rozniesienia epidemii dalej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE