Reklama

Julia i Antek dominują w Bełchatowie! Były też Leila, Emma i Selena. Jakie imiona rodzice wybierali najchętniej w 2019 roku?

Opublikowano:
Autor:

Julia i Antek dominują w Bełchatowie! Były też Leila, Emma i Selena. Jakie imiona rodzice wybierali najchętniej w 2019 roku? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sprawdziliśmy, jakie imiona nadawane narodzonym dzieciom, cieszyły się największą popularnością wśród bełchatowskich rodziców w 2019 roku, a które wybierano zdecydowanie rzadziej. Czy rodzice wciąż przywiązani są do tradycji, a może jednak decydują się na bardziej oryginalne imiona?

To dylemat, przed którym zawsze stoi wielu przyszłych rodziców. Jakie imię dla dziewczynki, a jakie dla chłopca? Sprawdziliśmy jakich wyborów dokonywali bełchatowscy rodzice, których pociechy przyszły na świat w 2019 roku. Według danych Urzędu Stanu Cywilnego w Bełchatowie, w ubiegłym roku dziewczynkom najczęściej nadawano imiona: Julia, Hanna oraz Zuzanna. Natomiast wśród chłopców to: Antoni, Aleksander oraz Szymon.

Natomiast najmniej dziewczynek otrzymało imię: Justyna, Daria i Apolonia. Z kolei niewielką popularnością wśród chłopców cieszyły się: Gustaw, Izydor i Kostek.

Wygląda na to, że moda na określone imiona wciąż się utrzymuje. Do takich wniosków można dojść, jeśli przyjrzymy się na statystyki USC w 2018 roku. Wówczas królowały m.in. Alicja, Zuzanna oraz Hanna, a wśród chłopców najwięcej urodziło się: Mikołajków, Aleksandrów i Filipów. Z kolei najrzadsze to: Matylda, Joanna i Natasza, a męskie: Itan, Eryk i Sebastian.

Co bardziej odważni rodzice nie boją się nadawać bardziej oryginalnych imion. We wcześniejszych latach były to m.in. Deniz, Nastia, Miriam, Manuel, Leila, Emma, Selena, Aron, Noemi, Ikar czy Stella. Na taki krok decydują się jednak głównie bełchatowianie mieszkający zagranicą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE