Reklama

Jeśli otrzymasz taki telefon, nie idź z pieniędzmi do ZUS-u

Opublikowano:
Autor:

Jeśli otrzymasz taki telefon, nie idź z pieniędzmi do ZUS-u - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed podejrzanymi telefonami dotyczącymi uiszczenia opłat.

Do Inspektoratu ZUS w Zgierzu zgłosiła się starsza kobieta, która odebrała telefon od rzekomej pracownicy ZUS z zaleceniem zgłoszenia się do oddziału w celu wniesienia opłaty. Emerytka zgłosiła się do ZUS, ponieważ nie wiedziała co w takiej sytuacji zrobić.

Jak tłumaczy starsza pani:

Kobieta mówiła szybko i nie pozwoliła zadać żadnego pytania. Po tym jak skończyła swoją kwestię, nie czekając na pytania emerytki po prostu się rozłączyła. Nie mówiła w jakiej wysokości ma być dokonana opłata, ani z jakiego tytułu.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaznacza, że pracownicy nie dzwonią do nikogo z prośbami o uiszczenie jakichkolwiek opłat oraz, że w oddziałach nie ma kas, gdzie to byłoby w ogóle możliwe. Ponadto, pracownicy ZUS nie odwiedzają świadczeniobiorców w ich domach, chyba że oni sami zawnioskują o taką wizytę.

Póki co zarejestrowano jeden taki przypadek, natomiast pracownicy zakładu spodziewają się, że podobnego typu oszustwa mogą pojawić się w różnych częściach województwa. Osoby podszywające się pod pracowników ZUS-u, mogą chcieć prowokować osoby starsze do wyjścia z domów z większą gotówką, aby dokonać kradzieży. Warto być czujnym i ostrzec znajomych oraz członków rodziny - szczególnie tych najstarszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE