Reklama

Reklama

Jeśli otrzymasz taki telefon, nie idź z pieniędzmi do ZUS-u

Opublikowano: pt, 28 cze 2019 11:25
Autor:

Jeśli otrzymasz taki telefon, nie idź z pieniędzmi do ZUS-u - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed podejrzanymi telefonami dotyczącymi uiszczenia opłat.

Reklama

Do Inspektoratu ZUS w Zgierzu zgłosiła się starsza kobieta, która odebrała telefon od rzekomej pracownicy ZUS z zaleceniem zgłoszenia się do oddziału w celu wniesienia opłaty. Emerytka zgłosiła się do ZUS, ponieważ nie wiedziała co w takiej sytuacji zrobić.

Jak tłumaczy starsza pani:

Kobieta mówiła szybko i nie pozwoliła zadać żadnego pytania. Po tym jak skończyła swoją kwestię, nie czekając na pytania emerytki po prostu się rozłączyła. Nie mówiła w jakiej wysokości ma być dokonana opłata, ani z jakiego tytułu.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaznacza, że pracownicy nie dzwonią do nikogo z prośbami o uiszczenie jakichkolwiek opłat oraz, że w oddziałach nie ma kas, gdzie to byłoby w ogóle możliwe. Ponadto, pracownicy ZUS nie odwiedzają świadczeniobiorców w ich domach, chyba że oni sami zawnioskują o taką wizytę.

Póki co zarejestrowano jeden taki przypadek, natomiast pracownicy zakładu spodziewają się, że podobnego typu oszustwa mogą pojawić się w różnych częściach województwa. Osoby podszywające się pod pracowników ZUS-u, mogą chcieć prowokować osoby starsze do wyjścia z domów z większą gotówką, aby dokonać kradzieży. Warto być czujnym i ostrzec znajomych oraz członków rodziny - szczególnie tych najstarszych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Ewa

  ZUS i Urząd Skarbowy i banki. Żerują na Tobie i na mnie.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Jarek

  Najgorsza instytucja w kraju. Sam wolałbym sobie emeryturę zbierać lub nie zbierać i żyć na bieżąco. ...

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  owoc żywota Twojego je ZUS

  Każdy wie, że do ZUS-u nie zanosi się pieniędzy. ZUS sam je nam zabiera. Później troszkę oddaje tym, którzy dożyją.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Kate

   Jak jesteś samozatrudniony lub zatrudniasz kogoś to przelewasz pieniądze do ZUSu. Swoją drogą polecam tę formę współpracy, masz kontrolę nad wszystkim i możesz sobie wpłacać na emeryturę tyle ile chcesz, a nie tyle ile komuś się wydaje.