Reklama

Jechał motorowerem całą szerokością drogi. Badanie alkomatem wiele wyjaśniło

Opublikowano:
Autor:

Jechał motorowerem całą szerokością drogi. Badanie alkomatem wiele wyjaśniło - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miał 3 promile i wsiadł za kierownicę motoroweru, którym wybrał się w podróż drogą krajową nr 74. 34-latek został zatrzymany dzięki natychmiastowej reakcji innych kierowców, którzy byli świadkami niebezpiecznej jazdy. Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w sobotę, 10 sierpnia, około godz. 15.30 na odcinku DK 74 pomiędzy Szczercowem a Klukami. Jadący samochodem osobowym zauważył jadącego motorowerzystę, który poruszał się całą szerokością drogi, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

- Mieszkaniec Bełchatowa, który podróżował wraz z pasażerem, nie tracąc z oczu podejrzanego kierowcy, poinformował o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze zatrzymali motorowerzystę, kiedy próbował wyjechać ze stacji paliw. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu. Kierującemu jednośladem 34-latkowi funkcjonariusze uniemożliwili dalsza jazdę i sporządzili dokumentację do sądu – informuje Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa i zakaz kierowania pojazdami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE