Reklama

Reklama

Jakie imiona wybierano dzieciom w 2022 roku? W Bełchatowie byli też... Sajmon, Ruta czy Jaśmina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Jakie imiona wybierano dzieciom w 2022 roku? W Bełchatowie byli też... Sajmon, Ruta czy Jaśmina - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sprawdziliśmy, jakie imiona cieszyły się największą popularnością wśród nowo narodzonych bełchatowian w 2022 roku. Wśród dziewczynek były to m.in. Hania, Lena czy Laura, natomiast u chłopców królowali m.in. Antoni, Franciszek i Aleksander. Często rodzice decydowali się również na bardziej oryginalne imiona.

Reklama

Według danych Urzędu Stanu Cywilnego w Bełchatowie w minionym 2022 roku na świat przyszło blisko 350 małych mieszkańców naszego miasta. W placówce zapytaliśmy, jakie imiona najchętniej były nadawane nowo narodzonym dzieciom.

Hania i Antoni najpopularniejsi

Okazuje się, że wśród dziewczynek najpopularniejsze były: Hanna, Lena, Laura, Zuzanna, Oliwia, Maja, Marcelina, Maria, Natomiast u chłopców: Antoni, Franciszek, Aleksander, Filip, Jakub, Leon, Jan oraz Tymon.

Jak podają urzędnicy, najmniej dziewczynek otrzymało imię: Liwia, Róża, Alina, Dominika, Klara, Sara, Emilia, Łucja. Z kolei jeśli chodzi o chłopców, to na popularności straciły takie imiona jak: Daniel, Bartłomiej, Kacper, Dariusz, Paweł, Rafał, Juliusz czy Marcin.

Jakie oryginalne imiona?

Nie brakował też bardziej oryginalnych imion, na jakie decydowali się rodzice. Na liście znalazły się m.in. Lisa, Amira, Ruta, Zoja, Mia, Sofia Livia, Olivia, Jaśmina, Inka czy Celestyna. Natomiast u chłopców: Sajmon, Denis, Miron, Jeremii, Kaspian czy Zahar.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy