Reklama

Jaka pogoda czeka nas w nadchodzące święta?

Opublikowano:
Autor:

Jaka pogoda czeka nas w nadchodzące święta? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Wielkanoc wypada zawsze pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia. Jest to pierwsza kościelna pełnia Księżyca następująca po 20 marca. Między najwcześniejszym, a najpóźniejszym terminem jest miesiąc różnicy. O ile termin Wielkanocy możemy przewidzieć, o tyle pogoda każdego roku jest dla nas zagadką.

Bywały Wielkanoce ze śniegiem, tak było np. 31 marca 2013 roku, kiedy temperatury utrzymywały się poniżej zera. Ale już rok później Wielkanoc była jedną z cieplejszych od blisko 14 lat. Jak podaje serwis TwojaPogoda.pl najwyższą temperaturę w Niedzielę Wielkanocną odnotowano wtedy o dziwo na Suwalszczyźnie, gdzie były aż 22 °C. Oczywiście, gdy Wielkanoc przypada w drugiej połowie kwietnia, szanse na słońce i wysokie temperatury są większe. Tak było np. w 2011 roku, gdy Wielkanoc obchodziliśmy 24 kwietnia, a temperatura w kraju wahała się od ok. 15 do 20 °C. Rekordowa pod względem temperatury była natomiast Wielkanoc z 2000 roku.

- Wielkanoc z 23 kwietnia 2000 roku była jedną z najgorętszych, o ile nie absolutnie najgorętszą w dziejach meteorologii - informuje serwis TwojaPogoda.pl. - Po południu termometry w cieniu sięgały przeważnie od 25 do 28 stopni, a w Słubicach i Świnoujściu było prawie upalnie, aż 29 stopni.

W tym roku święto przypada na początku kwietnia, a jak mówi kolejne przysłowie: Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Na taką pogodę wskazują również synoptycy.

Jak prognozuje serwis Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś, w Wielki Piątek w Bełchatowie pokazało się słońce, które popołudniem może jednak schować się za chmurami. Maksymalna temperatura wyniesie po południu ok. 10 °C. Na ten dzień synoptycy nie zapowiadają opadów. Sytuacja zmieni się w Wielką Sobotę. Temperatura nieco spadnie, a chmury będą towarzyszyć nam przez cały dzień. Nie wykluczone, że oprócz święconki, w drodze do kościoła przydadzą się parasole. Popołudniu mogą pojawić się opady deszczu, które utrzymają się przez całą Niedzielę Wielkanocną.

Świąteczny poranek przywita nas temperaturą dodatnią, towarzyszące jej zachmurzenie i ciągłe opady deszczu mogą jednak potęgować uczucie chłodu. Dlatego lepiej przygotować na niedzielę czapki, szaliki, a koniecznie kalosze i parasole. Nieznaczna poprawa pogody może nastąpić w Lany Poniedziałek. Choć temperatura będzie utrzymywała się w okolicach 5 °C, to po południu pojawi się słońce, co z pewnością zachęci niejedną rodzinę do wyjścia na spacer.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE