Reklama

Jak będziemy głosować w wyborach samorządowych? Sprawdź mapę nowych okręgów wyborczych

Opublikowano:
Autor:

Jak będziemy głosować w wyborach samorządowych? Sprawdź mapę nowych okręgów wyborczych  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zamiast 23 jednomandatowych okręgów wyborczych Bełchatów będzie podczas tegorocznych wyborów samorządowych podzielony na cztery okręgi cztery wielomandatowe. Taką zmianę w gminach i miastach w całym kraju wymusiła nowelizacja kodeksu wyborczego.

Nowe prawo wyborcze mówi, że miasta liczące więcej niż 20 tys. mieszkańców muszą wprowadzić wielomandatowe okręgi wyborcze. Bełchatów będzie podzielony na cztery. Do okręgu 1 będą należeć m.in. mieszkańcy ulic: Włókniarzy, Czaplinieckiej, Lipowej. Drugi przypisany jest m.in. do al. Wyszyńskiego, Jana Pawła II, ul. Norwida, trzeci m.in. do os. Okrzei, Słonecznego, ul. Budryka. Czwarty obejmować będzie m.in. os. Budowlanych, Żołnierzy POW, Wolności. Szczegółowy podział można zobaczyć TUTAJ. W przypadku 1, 3 i 4 okręgu bełchatowianie będą wybierać sześciu radnych, zaś w 2 pięciu.

- Podział jest zbliżony do tego, który funkcjonował przed 2014 rokiem. Konieczna była jedynie drobna zmiana granic. Spowodowana jest ona migracją mieszkańców - to znaczy z jednych rejonów ludzie się wyprowadzają, zaś w innych notuje się ich przyrost. W związku z tym wprowadziliśmy lekkie przesunięcie granicy względem ulicy Czaplinieckiej oraz kilku bloków na os. Dolnośląskim – mówi Artur Kurzeja, sekretarz miasta (wypowiedź www.belchatow.pl)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE