Reklama

''Jajeczko, biała kiełbaska i rolada'' zamiast na stół trafią do paczek. Miejskie śniadanie wielkanocne odwołane

Opublikowano:
Autor:

''Jajeczko, biała kiełbaska i rolada'' zamiast na stół trafią do paczek. Miejskie śniadanie wielkanocne odwołane - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ze powodu panującej epidemii koronawirusa, magistrat odwołał coroczne Miejskie Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących. Zamiast poczęstunku zaplanowano paczki świąteczne, w których znajdą się tradycyjne potrawy m.in. jajko, biała kiełbasa czy pieczone roladki.

Niestety ze względu na epidemię koronawirusa i obowiązujący zakaz zgromadzeń, tegoroczne Miejskie Śniadanie Wielkanocne zostało odwołane. Coroczne spotkanie, które wspólnie organizowały władze miasta, proboszcz parafii Narodzenia NMP oraz druhowie z OSP Bełchatów, nie odbędzie się ze względów bezpieczeństwa. Jak poinformował urząd miasta, w tym roku osoby potrzebujące otrzymają specjalne paczki.

- Zbliżające się Święta Wielkanocne z pewnością będą inne niż dotychczas. Chociaż nie możemy spotkać się przy miejskim świątecznym stole, nie zostawiamy osób samotnych, ubogich i potrzebujących bez wsparcia. Trafią do nich świąteczne paczki, które przygotowujemy wspólnie z druhami OSP Bełchatów – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Osoby bezdomne i potrzebujące w przygotowanych paczkach znajdą świąteczne przysmaki.

- Nie zabraknie tego, co podczas Wielkanocy powinno znaleźć się na stole. Będą więc jajka, wędliny, w tym kiełbasa biała i podsuszana, pieczone roladki, pasztety, sałatka warzywna, a także pieczywo – mówi Krzysztof Franczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Przygotowaniem paczek żywnościowych, a także ich dostarczeniem do osób potrzebujących zajmą się druhowie bełchatowskiej OSP. W świąteczną akcję włączają się również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE