Reklama

Reklama

Walczą o wprowadzenie nowego święta państwowego. Czy będzie to dzień wolny od pracy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Walczą o wprowadzenie nowego święta państwowego. Czy będzie to dzień wolny od pracy? - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie z inicjatywą, z jaką wyszedł m.in. wielkopolski oddział IPN, nowe święto państwowe miałoby zostać ustanowione na 27 grudnia. Pomysł zdobywa coraz większe poparcie społeczne. Czy będzie to dodatkowy dzień wolny?

Reklama

27 grudnia 1918 roku wybuchło powstanie wielkopolskie. Był to największy zryw niepodległościowy zakończony zwycięstwem. Te właśnie wydarzenia chcą upamiętnić instytucje, które walczą o wprowadzenie nowego święta państwowego.

Obecnie trwa zbieranie podpisów pod tą inicjatywą. Pomysłodawcy podkreślają, że akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem.

- Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo dużym odzewem. Dotąd wpłynęło do nas ponad 200 deklaracji od osób indywidualnych i docierają do nas uchwały przekazane przez samorządy z regionu, uchwały rad pedagogicznych. Bardzo cieszymy się też z popierającego naszą inicjatywę stanowiska Sejmiku Województwa Wielkopolskiego — mówi w rozmowie z PAP Rafał Reczek, dyrektor poznańskiego oddziału IPN.

Po zebraniu możliwie największej ilości podpisów projekt trafi na biurka prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu. Wówczas zapadnie ostateczna decyzja w kontekście ustanowienia nowego święta państwowego.

Zgodnie z informacjami, jakie podał portal money.pl, pomysłodawcom nie zależy na ustanowieniu święta dniem wolnym od pracy. Przede wszystkim chcą upamiętnić to ważne dla Polski wydarzenie oraz jego uczestników. Z drugiej strony są głosy obywateli, którzy o inicjatywie mówią najczęściej w samych superlatywach. Nie brakuje jednak opinii, że powinien to być dzień wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy