Reklama

Reklama

Urząd chce wyremontować drogę. Mieszkańcy są przeciwni i pytają "dlaczego"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Drużbice

Urząd chce wyremontować drogę. Mieszkańcy są przeciwni i pytają "dlaczego" - Zdjęcie główne

foto Gmina Drużbice

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Drużbice ogłosiła, że planuje przebudować drogę biegnącą przy urzędzie. Mieszkańcy protestują i pytają, dlaczego akurat ten odcinek został wybrany do remontu w ramach rządowego funduszu.

Reklama

Do gminy Drużbice trafiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg w wysokości 480 tys. zł. Wiadomo już na jaki cel zostanie wykorzystane. Kwota przeznaczona będzie na przebudowę drogi znajdującej się przy urzędzie w Drużbicach. Inwestycja ma kosztować 950 tys. zł.

Według planów samorządu roboty mają zakończyć się w listopadzie tego roku, a zakres remontu będzie szeroki. Prace obejmą m.in. budowę bezpiecznego ciągu pieszego, nowej nawierzchni drogi wraz z wymianą podbudowy, budowę nowych miejsc postojowych dla pojazdów osobowych, dwóch przejść dla pieszych oraz nowego (energooszczędnego) systemu oświetlenia ulicznego.

Pomysł nie przypadł do gustu mieszkańcom gminy, którzy szeroko komentują informację o planowym remoncie i pytają, dlaczego akurat ten odcinek został wybrany do przebudowy. Zaznaczają, że są drogi w dużo gorszym stanie i to one powinny zostać naprawione w pierwszej kolejności. Mieszkanki wspomniały m.in. o drodze w miejscowości Brzezie. Jedna z nich udostępniła nawet zdjęcia dziurawej nawierzchni.

- Droga na Brzeziu jest tak fatalna, że mieszkańcy w każdym tygodniu maja przebite opony – wspomniała jedna z nich.

Samorząd odpowiedział na wątpliwości. Okazuje się, że droga przy urzędzie zostanie wyremontowana ze względu na bezpieczeństwo.

- Bliskość ośrodków użyteczności publicznej (urząd gminy, 2 sklepy wielobranżowe) powoduje codzienny, bardzo wzmożony ruch pojazdów i pieszych na tym odcinku. Brak chodników, przejść dla pieszych oraz nieusystematyzowane miejsca parkingowe od wielu lat stwarzają zagrożenie głównie dla osób, które pieszo docierają do szkoły, ośrodka zdrowia, sklepu czy urzędu. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci z Drużbic, które idąc do szkoły, pokonują ten odcinek poboczem drogi – odpowiedział urząd gminy w Drużbicach.

Mieszkańcy zwrócili również uwagę na koszt inwestycji, który ich zdaniem jest zdecydowanie za wysoki, biorąc pod uwagę długość remontowanego odcinka. Urząd odniósł się do tych wątpliwości.

- Jeśli chodzi o wartość zadania, wspomnieć należy, że w ostatnim czasie koszty tego typu inwestycji wzrosły o blisko 200% rok do roku. Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są nadal bardzo duże, ale możliwości budżetowe nie pozwalają naprawić wszystkich dróg w jednym czasie, natomiast będziemy robić wszystko, aby ich stan ciągle się poprawiał – informuje urząd.

Samorząd zaznaczył również, że w zeszłym roku przebudowy doczekało się kilka gminnych dróg znajdujących się w miejscowościach: Patok, Wdowin Kolonia, Głupice, Katarzynka, Zabiełłów, Zalesie, Zwierzyniec, Suchcice, Podstoła. Całkowity koszt tych remontów to blisko 6,5 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy