Reklama

Reklama

Ruszyła duża inwestycja w Bełchatowie. Na placu budowy wbito pierwszą łopatę [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oficjalnie rozpoczęto budowę siedziby sądu rejonowego na placu w centrum miasta. Inwestycja za ponad 55 mln zł ma zakończyć się w 2025 roku. Wtedy również rozpoczną się prace przy przygotowaniu nowych mieszkań w Bełchatowie.

Reklama

W poniedziałek, 28 listopada, odbyło się oficjalne rozpoczęcie prac na placu w centrum miasta. Pierwszą łopatę pod budowę nowego gmachu sądu wbili m.in. Prezes Sądu Rejonowego w Bełchatowie Robert Sobczak, prezesi sądów w Łodzi i Piotrkowie, a także przedstawiciele władz lokalnych samorządowych. Podczas wydarzenia Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska odczytała również list wystosowany przez Zbigniewa Ziobro.

Budynek będzie miał cztery kondygnacje. Jedna z nich częściowo będzie znajdować się pod ziemią. Główne wejście ulokowane zostanie od strony ul. Pabianickiej. W pobliżu ma również powstać parking.

Przy wejściu znajdą się m.in. portiernia, biuro obsługi interesantów, ogólne biura podawcze, szatnia oraz bufet. Sale rozpraw mieścić się będą na dwóch pierwszych piętrach. W olbrzymim gmachu zaplanowano również dodatkowe pomieszczenia archiwum. Inwestycja, pochłonie ponad 55 mln zł, finansowana jest przez Sąd Apelacyjny w Łodzi. Prace przy Pabianickiej powinny zakończyć się w pierwszym półroczu 2025 roku.

Wówczas, zgodnie z zawartą w 2017 roku umową, magistrat będzie mógł rozpocząć prace nad adaptacją obecnej siedziby sądu. Jak informowała w czerwcu prezydent Czechowska, po remoncie powinno powstać tam kilkadziesiąt nowych mieszkań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy