Reklama

Reklama

Inwestycja za ponad 55 mln zł w centrum miasta. Po jej zakończeniu w Bełchatowie przybędzie mieszkań

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podpisano umowę na budowę nowego gmachu Sądu Rejonowego w Bełchatowie, który swoją siedzibę będzie miał przy ulicy Pabianickiej. Inwestycja umożliwi stworzenie kilkudziesięciu nowych mieszkań. Powstaną one w starym budynku sądu.

Reklama

Pierwsze informacje o nowym budynku sądu, który ma powstać w Bełchatowie pojawiły się w 2017 roku. Wówczas zawarto porozumienie w którym magistrat przekazał Sądowi Apelacyjnemu w Łodzi działki przy ulicy Pabianickiej. W zamian miasto, po zakończeniu budowy nowego gmachu, ma przejąć obecny budynek sądu przy Okrzei. W przyszłości mają tam zamieszkać bełchatowianie.

- Tak, jak mówiliśmy już wcześniej, chcemy go zagospodarować na budynek mieszkalny. W sumie powinno w nim powstać kilkadziesiąt nowych mieszkań. Prace adaptacyjne będą mogły ruszyć, kiedy bełchatowski sąd przeniesie się do nowej siedziby – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

W czerwcu Sąd Apelacyjny w Łodzi ogłosił przetarg na budowę nowego budynku przy Pabianickiej. Postępowanie właśnie się zakończyło. Została wyłoniona firma, która będzie odpowiedzialna za powstanie nowej siedziby sądu.

Według umowy wykonawca będzie miał 30 miesięcy na realizację inwestycji. Oznacza to zatem, że budowa powinna zakończyć się w pierwszym półroczu 2025 roku. Koszt to ponad 55 mln złotych.

Zgodnie z planem budynek będzie miał cztery kondygnacje. Jedna z nich częściowo będzie znajdować się pod ziemią. Główne wejście do budynku ulokowane będzie od strony ul. Pabianickiej, w pobliżu ma również powstać parking.

Przy wejściu znajdą się m.in. portiernia, biuro obsługi interesantów, ogólne biura podawcze, szatnia oraz bufet. Sale rozpraw mieścić się będą na dwóch pierwszych piętrach. W olbrzymim gmachu zaplanowano również dodatkowe pomieszczenia archiwum.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy