Reklama

Reklama

Inwestor chce współpracy z lokalnym biznesem

Opublikowano: wt, 30 paź 2018 08:44
Autor:

Inwestor chce współpracy z lokalnym biznesem - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Brytyjski producent opakowań z tektury falistej wybuduje w Bełchatowie swoją kolejną fabrykę. Produkcja powinna ruszyć w drugiej połowie 2020 roku, ale już teraz DS Smith poszukuje partnerów i wykonawców z Bełchatowa i okolic

Reklama

Zatrudnienie w firmach współpracujących z brytyjskim inwestorem znajdzie około stu pracowników. W samej fabryce DS Smith ma pracować dwieście osób. Inwestorowi zależy na współpracy z miejscowym biznesem.

- Doceniając profesjonalizm lokalnych firm oraz dbając o ich rozwój czekamy na oferty przedsiębiorców z Bełchatowa i okolic – mówi Konrad Brzezowski, dyrektor techniczny DS Smith Polska. ­- Chcemy zebrać listę lokalnych przedsiębiorstw, aby wskazać centralnemu wykonawcy, że to z tymi firmami przede wszystkim trzeba współpracować.


Firma poszukuje nie tylko generalnego wykonawcy, ale także inspektorów nadzoru, firm logistycznych i transportowych, ale także zakładu ochrony oraz placówki obsługującej opiekę medyczną dla pracowników.
Jak mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, to dobra wiadomość dla firm z terenu Bełchatowa i okolic.

- Bardzo nam zależy na tym, by wypełnić naszą strefę przemysłową i stworzyć alternatywę dla kopalni i elektrowni, największych bełchatowskich zakładów pracy. Wszyscy doskonale wiemy, że pokłady węgla w okolicach Bełchatowa powoli się kończą. Były plany i nadzieje związane z odkrywką w Złoczewie, ale czy i kiedy się zrealizują, na razie nie wiemy. Dlatego tak ważne jest, żeby maksymalnie wykorzystać miejskie tereny inwestycyjne – dodaje prezydent Czechowska.


Fabryka o powierzchni 3,5 tys. mkw. powinna powstać w strefie przemysłowej w drugiej połowie 2020 roku i wtedy też rozpocznie się produkcja (w Bełchatowie powstawać będą wysokiej jakości opakowania tekturowe oraz ochronne). Wartość planowanej inwestycji to ok. 250 mln złotych.


- Ważne dla mnie jest, by jak największa część tych nakładów trafiła do naszych rodzimych przedsiębiorców. To nie tylko najlepsza gwarancja zatrudnienia dla mieszkańców, ale także promocja lokalnych firm i samego Bełchatowa, jako miasta nastawionego na rozwój gospodarki – dodaje prezydent Czechowska.


W październiku odbyło się pierwsze spotkanie inwestora z przedstawicielami lokalnego biznesu. Dyrektor techniczny brytyjskiej firmy mówił o preferencjach i o branżach, których przedstawiciele są najbardziej poszukiwani.


Wszyscy właściciele firm, którzy chcieliby włączyć się w realizację inwestycji, mogą przesłać informację o swoim zakładzie wraz z referencjami na adres [email protected] do środy, 7 listopada. Pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu przekażą przesłane oferty inwestorowi, który skontaktuje się z wybranymi firmami. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 44 733 51 45.


Zatrudnienie w bełchatowskiej fabryce DS Smith znajdzie dwieście osób. Potrzebni będą m.in. inżynierowie, ekonomiści, pracownicy obsługi sprzedaży i klienta, a także operatorzy maszyn czy wózków widłowych. Zdecydowana większość z nich rekrutowana będzie wśród mieszkańców Bełchatowa. Przed podjęciem pracy zostaną oni przeszkoleni w jednej z już działających w Polsce fabryk, najprawdopodobniej w Kutnie. Na tym nie koniec. Inwestor rozważa także możliwość utworzenia w Bełchatowie swojej klasy patronackiej. Także w tej kwestii możliwa jest współpraca z innymi firmami. Dzięki temu uczniowie jednej klasy będą mieli praktyki w kilku zakładach. n

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  ho ho hoo

  No i będą zawijać w te sreberka dla Brytoli i zwiną nam Złoczew. :)

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  hehehehe

  nagle przed 2 turą znajduje się rzekomy inwestor z kataru ;)

 • 3 lata temu | ocena +2 / -2

  ....

  Pani prezydent proponuję mieszkańcom prace przy składaniu opakowań a Panom z Radomska i Zduńskiej Woli kierowników w UM :(

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Trq

  Matys otworzy drugą bawełnianke... I będzie wtedy Oki..

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  pacjent

  panie prezydent a kto będzie wiceprezydentem? jakiś nowy man?

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

   hehehehe

   pewnie Zemlak

 • 3 lata temu | ocena +5 / -5

  X

  Pani dziekijemy za cztery lata nic pani nie jest w stanie zrobic dla BELCHATOWA

 • 3 lata temu | ocena +7 / -7

  Marcin oburzony

  Co ty chłopie za bzdury wypisujesz?! Puknij się w czoło. W Kutnie zarobki w tej firmie nie są na poziomie najniższej krajowej. Siać ferment to tu niektórzy potrafią i znając życie ludzie Matyśkiewicza.

  • 3 lata temu | ocena +3 / -3

   raven

   To napisz na jakim poziomie są zarobki w Kutnie? Jeżeli wiesz to dlaczego nie napisałeś? Skąd wiesz jakie będą zarobki w Bełchatowie? Na pewno nie takie same jak w Kutnie. Wysokość zarobków zależna jest m. in. od regionu.

 • 3 lata temu | ocena +6 / -6

  Marioli już dziękuję.

  Hehehe praca dla 100 osób za najniższą krajową w systemie na trzy zmiany. To się nazywa niewolnictwo