Reklama

Reklama

Ile zarabiają bełchatowskim starostwie? Radny zapytał, urząd podał kwoty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Ile zarabiają bełchatowskim starostwie?  Radny zapytał, urząd podał kwoty - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radny powiatu, po podwyżce pensji dla starosty, zapytał ile zarabiają urzędnicy w starostwie, a także czy planowane są podwyżki dla pracowników. Złożył w tej sprawie interpelację. Ile wynoszą najwyższe, a ile najniższe zarobki w bełchatowskim urzędzie?

Reklama

Sprawa zarobków w bełchatowskim starostwie została poruszona w trakcie sesji rady powiatu, podczas której radni podwyższyli wynagrodzenie staroście – Dorocie Pędziwiatr z ok. 10,5 tys. zł (brutto) do 19 tys. 480 zł. Wówczas podczas dyskusji radny Włodzimierz Kula zapytał o zarobki urzędników w starostwie i złożył w tej sprawie interpelację.

Radny zapytał m.in. o najniższe i najwyższe wynagrodzenie pracownicze w urzędzie oraz czy są osoby, które zarabiają minimalną pensję krajową. Starostwo w przesłanej odpowiedzi przyznało, że najniższą krajową 2,8 tys. (brutto) pobiera tylko jedna osoba, która nie nabyła jeszcze prawa do wypłaty dodatku stażowego.

Z kolei trzynastu pracowników urzędu ma wynagrodzenie 2,8 tys. zł (brutto), ale posiadają również prawo do wypłaty dodatku stażowego, w związku z czym ich średnie wynagrodzenie wynosi 3.041,23 zł (brutto). Natomiast, jak podało bełchatowskie starostwo, aktualnie najwyższe wynagrodzenie w urzędzie wśród pracowników to 8 tys. zł (brutto).

Urząd w odpowiedzi na interpelację radnego podał też średnie pracownicze wynagrodzenie – z pominięciem kadry kierowniczej. Przy uwzględnieniu dodatku stażowego w bełchatowskim starostwie wynosi ono 4.336,43 zł (brutto).

Samorząd zapytany o kwestie podwyżek dla pracowników przyznał, że płace urzędników zależą od kilku czynników.

- Regulacja płac odbywa się na bieżąco poprzez sukcesywne podnoszenie najniższych wynagrodzeń, a także poprzez podwyższanie wynagrodzeń pracowników najbardziej zaangażowanych merytorycznie w realizację zadań, pracowników podnoszących swoje kwalifikacje zawodowe oraz tych, którym zwiększony został zakres czynności wykonywanych na danym stanowisku pracy – czytamy w odpowiedzi bełchatowskiego starostwa.

Jak informuje urząd, w 2021 r. podwyżki otrzymało 116 pracowników, łącznie z osobami, które miały regulację wynagrodzeń związanych ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia od stycznia tego roku. Jak zapewnia starostwo, dla 88 osób aktualnie przygotowywane są dokumenty, dotyczące zmiany wynagrodzeń od stycznia 2022 r., uwzględniające m.in. kolejny wzrost najniższego wynagrodzenia do kwoty 3.010 zł brutto.

Odpowiedzi bełchatowskiego starostwa ze sporą rezerwą potraktowali radni „EBE dla powiatu”, którzy umieścili ją w mediach społecznościowych.

- Nie wiemy, czy odpowiedź na pytania radnego jest w stu procentach zgodna z prawdą, dlatego też publikujemy ją w całości w celu zweryfikowania przez pracowników starostwa. Może nie wiedzą, że powodzi im się aż tak dobrze – poinformowali radni „EBE dla powiatu”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy