Reklama

Gnał ulicą Piłsudskiego i prawie rozjechał policjanta! Pościg zakończył się w szczerym polu

Opublikowano:
Autor:

Gnał ulicą Piłsudskiego i prawie rozjechał policjanta! Pościg zakończył się w szczerym polu  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 38-latek pędził fordem przez ulicę Piłsudskiego aż 115 km/h. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, a z relacji policji wynika, że niemalże rozjechał funkcjonariusza drogówki, który próbował zatrzymać mężczyznę. Policja ruszyła w pościg za piratem drogowym, który chwilę później wysiadł z auta i uciekał pieszo przez pola. Ostatecznie został zatrzymany. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 30 czerwca tuż po godzinie 23 na ulicy Piłsudskiego w Bełchatowie. Patrol drogówki, który kontrolował prędkość przejeżdżającym samochodom, w pewnym momencie namierzył forda jadącego 115 km/h w miejscu gdzie ograniczenie wynosiło 60 km/h.

- Funkcjonariusz dał piratowi drogowemu sygnał do zatrzymania. Jednak kierowca nie zwalniając pędził wprost na policjanta, który musiał odskoczyć unikając potrącenia. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Pirat drogowy nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe obligujące go do zatrzymania – informuje Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Kierowca forda uciekał w kierunku Dobrzelowa. Jak relacjonują policjanci, w pewnym momencie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo na pobliskie pola. Po chwili był już w rękach stróżów prawa. Okazało się, że za kółkiem forda siedział 38-latek znany policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem.

- Kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i łamiąc zakaz kierowania pojazdami. Agresywny 38-latek w czasie interwencji znieważał policjantów i groził im pozbawieniem życia. Takim zachowaniem naraził się na dodatkową odpowiedzialność karną – mówi Iwona Kaszewska.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał długą listę zarzutów. Odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i na zakazie prowadzenia pojazdów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, czynną napaść na funkcjonariusza policji, groźby karalne i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE