Reklama

Gminy odwołują imprezy. Zobacz, jakie wydarzenia nie odbędą się w regionie

Opublikowano:
Autor:

Gminy odwołują imprezy.  Zobacz, jakie wydarzenia nie odbędą się w regionie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Samorządy odwołują kolejne duże imprezy w regionie. W najbliższych tygodniach nie odbędą się m.in. Dni Kleszczowa, Szczercowa czy Zelowa. Epidemia koronawirusa przeszkodziła bełchatowskiemu starostwu w organizacji nowej imprezy, jaką miał być, zaplanowany na czerwiec, Powiatowy Piknik Rodzinny.

Takie decyzje były tylko kwestią czasu. Ze względu na wciąż trwającą epidemię koronawirusa odwoływane są kolejne imprezy masowe w regionie. Wiadomo już, że nie odbędą się tegoroczne Dni Kleszczowa, które planowane były pod koniec maja.

- Ta impreza nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, bo nie sposób dzisiaj prognozować czy zakaz organizowania imprez masowych zostanie zniesiony do końca maja. W takiej sytuacji nie można finalizować umów z wykonawcami, obsługą gastronomiczną i ochroną – poinformowała gmina Kleszczów.

Nie odbędą się również Dni Zelowa, które planowane były w pierwszy weekend lipca. Z imprez rezygnują też w gminie Szczerców. Z kalendarza imprez wypadły m.in. Dzień Dziecka i Noc Świętojańska. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy nie będą się bawić na Dniach Szczercowa. Z tego względu, że imprezę zaplanowano pod koniec sierpnia, gmina z ostateczną decyzją jeszcze się wstrzymuje, ale odwołanie koncertów na szczercowskiej wyspie jest raczej przesądzone.

Z powodu epidemii koronawirusa zrezygnowano z zaplanowanego na początku czerwca Powiatowego Pikniku Rodzinnego, który miał odbyć się na terenie Powiatowego Centrum Sportu. To miała być pierwsza edycja imprezy organizowanej przez bełchatowskie starostwo, która w zamyśle organizatorów miała zastąpić powiatowe dożynki. W planach były koncerty, konkursy i wspólna zabawa.

- Zarząd powiatu doszedł do wniosku, że dotychczasowa formuła dożynek powiatowych wyczerpała się, ponieważ dublowały się one z dożynkami organizowanymi przez gminy. Stąd pomysł na zorganizowanie pikniku dla rodzin. Niestety ze względu na obecną sytuację to wydarzenie musieliśmy odwołać – mówi Monika Michel z zespołu ds. promocji w starostwie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE