W poniedziałek, 17 kwietnia, internet obiegło zdjęcie dziurawej drogi w Zelowie. Normalnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż mieszkańcy wielu miejscowości często publikują takie fotografie, licząc na reakcję ze strony urzędników. Tym razem jednak ktoś postanowił wziąć sprawy we własne ręce.
Część dziur na ulicy Pabianickiej wypełniono…gruzem, a dokładniej fragmentami cegieł. Internauci, widząc to, ochoczo zaczęli komentować post wstawiony na jednej z grup zrzeszających mieszkańców Zelowa.
- Teraz będzie duuużo pyłu ceglanego, a jaki kolorek ładny pokryje drogę. Podziwiam twórczość – pisze z przekąsem jedna z mieszkanek.
Znaleźli się też śmiałkowie, którzy chcieli przetestować nowy sposób łatania nawierzchni. Okazuje się, że sprawa dotarła również do gminy. Urzędnicy zdarzenie potraktowali poważnie i postanowili sprawdzić stan nawierzchni. Okazuje się, że sprawa domorosłego drogowca mogła nawet trafić na policję.
- O wsypaniu gruzu budowlanego na części ulicy Pabianickiej dowiedzieliśmy się ze zgłoszenia telefonicznego. Bezpośrednio po rozmowie pracownik Urzędu Miejskiego w Zelowie dokonał oględzin ulicy i nie stwierdził wypełnienia ubytków gruzem, jedynie śladowe ilości okruchów ceramiki budowlanej, w związku z tym Gmina Zelów nie ma podstaw do zgłoszenia na policję zaśmiecania drogi – przekazuje Anetta Mądry, zastępca burmistrza.
Jak dodaje, gmina corocznie w sezonie wiosennym przeprowadza cząstkowe remonty dróg, którymi objęta jest również ulica Pabianicka. Okazuje się również, że tegoroczne naprawy nie zostały jeszcze wykonane, ponieważ wykonawca uchylił się od podpisania umowy, w związku z czym wciąż trwa procedura przetargowa.
- Obecnie finalizujemy podpisanie umowy z kolejnym wykonawcą. Gmina Zelów przystąpi do naprawy ulicy Pabianickiej niezwłocznie po zawarciu umowy z wykonawcą oraz przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – tłumaczy Anetta Mądry.
Zapewnia również, że gmina zna stan dróg i ma zaplanowane wszystkie prace remontowe na ten rok. W przypadku ulicy Pabianickiej kierowcy i mieszkańcy będą mogli liczyć na uzupełnieniu ubytków kruszywem dolomitowym oraz profilowanie i zagęszczenie nawierzchni.
Komentarze (0)