Reklama

Reklama

Gmina Szczerców i harcerze włączają się w pomoc uchodźcom. Jaki mają pomysł?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP Osiemnastka

Gmina Szczerców i harcerze włączają się w pomoc uchodźcom. Jaki mają pomysł? - Zdjęcie główne

foto Hufiec ZHP Osiemnastka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z nietypowym łączeniem pomocy z rozrywką wyszła Gmina Szczerców. W niedzielę, 6 marca odbędzie się impreza z okazji Dnia Kobiet. Będzie ona połączona ze zbiórką pieniężną dla uchodźców, którą poprowadzą harcerze.

Reklama

W pomoc osobom uciekającym przed zbrojnym konfliktem na Ukrainie wywołanym rosyjskim atakiem, zaangażowanych jest coraz więcej publicznych instytucji, firm czy osób prywatnych. Każdy udziela wsparcia na swój sposób. Zbierane są dary, w tym żywność i ubrania, a także zapewniane miejsca noclegowe. Z trochę innym sposobem pomocy uchodźcom wyszli samorządowcy gminy Szczerców oraz harcerze z szczercowskiego hufca.

Szóstego marca, z okazji Dnia Kobiet zorganizowane zostaną gminne obchody tego święta. Zdecydowano, że w ten dzień ruszy także pieniężna zbiórka. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na sfinansowanie potrzeb dla przybyszów zza naszej wschodniej granicy. Z datków tych zakupiona zostanie m.in. żywność czy leki.

W zbiórkę zaangażowani zostali harcerze z szczercowskiego hufca Osiemnastka, którzy będą zbierać datki do specjalnie oznakowanych puszek.

Sama impreza z okazji Dnia Kobiet odbyć ma się w hali sportowej w Szczercowie przy ulicy Piłsudskiego 66 o godzinie 16.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy