Reklama

Reklama

Sanepid wydał decyzję w sprawie wody dla tysięcy mieszkańców. Czy nadal będą potrzebne beczkowozy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Szczerców

Sanepid wydał decyzję w sprawie wody dla tysięcy mieszkańców. Czy nadal będą potrzebne beczkowozy? - Zdjęcie główne

foto Gmina Szczerców

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sanepid w Bełchatowie dopuścił do spożycia wodę w kilkudziesięciu miejscowościach w gminach Szczerców, Rusiec i Rząśnia. Kranówka musi być jednak przegotowana. Wcześniej mieszkańcy musieli korzystać z beczkowozów, bo woda nadawała się tylko do mycia podłóg i spłukiwania toalet.

Reklama

 
Kilka tysięcy mieszkańców z gmin Szczerców, Rusiec i Rząśnia może już korzystać z wody, która płynie wodociągiem Chabielice - Stanisławów, ale dopiero po przegotowaniu. Taką decyzję podjął bełchatowski sanepid.
 
- Badania próbek pobranych w ramach kontroli wewnętrznej przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Szczercowie nie ujawniły w wodzie bakterii coli. W związku z tym Sanapid dopuszcza do spożycia wodę - z zastrzeżeniem, że musi ona być wcześniej gotowana przez dwie minuty, a następnie pozostawiona do schłodzenia - informuje gmina Szczerców.
 
Przypomnijmy, że przez ostatnie dni kranówka nie nadawała się do spożycia czy pielęgnacji ciała nawet po przegotowaniu. Sanepid nakazał, aby stosować ją jedynie do spłukiwania toalet i mycia podłóg. Wodę do celów spożywczych dowoziły beczkowozy lub można było odbierać ją u sołtysów.
 
Zalecenia sanepidu dotyczą poniższych miejscowości:
 
  • gmina Szczerców: Szczerców, Borowa, Brzezie, Bednarze, Chabielice Kolonia, Chabielice Wieś, Dubie, Dzbanki, Grudna, Józefina, Janówka, Kieruzele, Kozłówki, Kościuszki, Krzyżówki, Kuźnia Lubiecka, Leśniaki Chabielskie, Lubiec, Lubośnia, Magdalenów, Marcelów, Niwy, Osinym Osiny Kolonia, Podklucze, Polowa, Podżar, Rudzisko, Puszcza, Stanisławów Pierwszy, Stanisławów Drugi, Szubienice, Szczercowska Wieś, Kolonia Szczercowska, Tatar, Trakt Puszczański, Zagadki, Żabczanka, Załuże;
  • gmina Rusiec: Pawłów, Kuźnica, Jastrzębice, Leśniaki, Antonina - Rogatki, Zalasy do torów, Sówki, Błaś, Andrzejów, Korablew, Zagrodniki;
  • gmina Rząśnia: Augustów, Broszęcin, Kolonia Broszęcin, Kodrań, Kopy, Marcelin;

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy