Reklama

Reklama

Nowe firmy i miejsca pracy w powiecie. Zbudują fabryki i dostaną finansową pomoc

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

Nowe firmy i miejsca pracy w powiecie. Zbudują fabryki i dostaną finansową pomoc - Zdjęcie główne

W kleszczowskich strefach przemysłowych zainwestują trzy nowe firmy, które stworzą ponad 200 nowych miejsc pracy. | foto Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trzy firmy, które planują zainwestować w strefach przemysłowych gminy Kleszczów, mogą otrzymać wsparcie z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstanie ponad 200 nowych miejsc pracy w powiecie bełchatowskim.

Reklama

Łącznie aż kilkadziesiąt firm, które zamierzają zainwestować w strefach przemysłowych łącznie 5,5 mld zł i stworzyć ponad 3 tys. miejsc pracy, ma szansę otrzymać wsparcie z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pomocą objęte zostały projekty dotyczące sektora produkcji i nowoczesnych usług dla biznesu.

Wsparcie z ŁSSE dostanie też trzech inwestorów, którzy w najbliższych latach zbudują fabryki w strefach przemysłowych w gminie Kleszczów.

Nawet do 26 milionów euro pomocy publicznej ma szansę otrzymać znany producent napojów - spółka Krynica Vitamin, która postawi w Żłobnicy nowy zakład produkcyjny wraz z kompleksem biurowym i zapleczem. Cała inwestycja może pochłonąć nawet do 100 mln euro. Pracę w nowej fabryce mają znaleźć łącznie 144 osoby.

Krynica Vitamin specjalizuje się w produkcji kontraktowej dla światowych marek napojów: energetycznych, izotonicznych, hipotonicznych i funkcjonalnych oraz witaminowych suplementów diety. Wśród klientów są największe sieci dystrybucyjne m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Słowacji i Polski.

Kolejną firmą, która zainwestuje w kleszczowskich strefach przemysłowych, jest spółka Faradise, zajmująca się produkcją magazynów energii w oparciu o nowoczesne baterie. Zatrudnienie w nowym zakładzie ma znaleźć ponad 100 osób. Inwestor dzięki pomocy publicznej będzie mógł być zwolniony z podatku CIT na kwotę 89 mln zł.

Trzecią firmą, która może otrzymać wsparcie z ŁSSE w kwocie ponad 2 mln zł, jest Grzegorz Mularczyk „Megstyl”. Inwestor planuje wybudować w Żłobnicy zakład produkcyjny mebli z płyty laminowanej do samodzielnego montażu.

Jak zaznacza gmina Kleszczów, pozytywna decyzja zarządu ŁSSE o przyznaniu wsparcia wiąże się ze spełnieniem kryteriów, odnoszących się m.in. do nakładów inwestycyjnych, czy też deklarowanego zatrudnienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy