Reklama

Reklama

Wójt chce wybudować nowoczesne centrum. W środku przychodnia, biblioteka i... urząd

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Drużbice

Wójt chce wybudować nowoczesne centrum. W środku przychodnia, biblioteka i... urząd  - Zdjęcie główne

Budowa centrum byłaby kolejną dużą gminną inwestycją w ostatnim czasie. Całkiem niedawno rozpoczęto budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Wadlewie. Zakończenie robót planuje się na koniec wakacji 2023 roku. | foto Gmina Drużbice

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W gminie Drużbice chcą zbudować Centrum Usług i Kultury. W nowym budynku mieściłyby się m.in. nowy ośrodek zdrowia, biblioteka i niektóre wydziały urzędu. Szacunkowy koszt to ok. 5 mln zł. Kiedy inwestycja może ruszyć?

Reklama

Obecnie w gminie Drużbice pracownicy miejscowego urzędu przyjmują petentów w aż trzech budynkach. Jeden z nich, w którym mieści się również ośrodek zdrowia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz biblioteka, jest w coraz gorszym stanie technicznym. Dlatego wójt wspólnie z radnymi postanowili, że wybudują obok nowy budynek, bo starego nie opłaca się remontować. 

- Koszty modernizacji przewyższają wartość całego budynku, dlatego podjęliśmy decyzję o budowie nowego na gminnej działce tuż obok - mówi Tomasz Głowacki, wójt gminy Drużbice. 

Jak dodaje, do nowego obiektu o nazwie Centrum Usług i Kultury przeniosłyby się m.in. Urząd Stanu Cywilnego oraz referat oświaty i kultury. Budynek ma być parterowy i skupiać wszystkie instytucje, które funkcjonują w starym obiekcie. Nową siedzibę miałaby więc gminna przychodnia, biblioteka oraz GOPS. 

Według wstępnych planów nowy budynek miałby mieć ok. 500-600 metrów kwadratowych powierzchni. Jego szacunkowy koszt to ok. 5 mln zł. Gmina chce pozyskać zewnętrzne finansowanie. 

-  Dokumentacja projektowa będzie powstawała w najbliższym czasie. Chcemy pozyskać do 95 proc. dofinansowania z rządowego "Polskiego Ładu". Sprawa powinna rozstrzygnąć się w sierpniu i wrześniu. Będziemy wtedy wiedzieć czy otrzymamy potrzebne środki na budowę - mówi Tomasz Głowacki.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy