Reklama

Reklama

Urząd i mieszkańcy wspólnie walczyli o inwestycję. Determinacja opłacała się, wkrótce przetarg

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Urząd i mieszkańcy wspólnie walczyli o inwestycję. Determinacja opłacała się, wkrótce przetarg - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znamy już wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Wśród zwycięzców głosowania znalazła się gmina Bełchatów z bardzo ważnym dla mieszkańców projektem. W przyszył roku ma ruszyć inwestycja za pół miliona złotych.

Reklama

Mieszkańcy gminy Bełchatów wzięli udział w VI edycji Budżetu Obywatelskiego „łódzkie na plus”. Ich projekt zajął trzecie miejsce, co oznacza, że już w 2023 roku w pod Bełchatowem ruszy ważna inwestycja.

W tym roku do rozdysponowania w ramach BO województwa łódzkiego było w sumie 8 milionów złotych. Połowa tej kwoty przeznaczona będzie na projekty inwestycyjne (tzw. pula województwa). Druga część rozłożona zostanie na pule powiatowe, w których zawarto tzw. projekty miękkie.

W puli wojewódzkiej znalazło się 30 zadań, na które mogli głosować mieszkańcy, w tym trzy projekty z terenu powiatu bełchatowskiego. Dotyczyły one budowy interaktywnego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Szczercowie, zakupu sprzętu ratownictwa wodnego oraz budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 476 w Dobrzelowie. To właśnie to ostatnie zadanie znalazło się wśród zwycięskich pomysłów, które sfinansowane zostaną ze środków województwa.

Na projekt oznaczony symbolem W12, czyli inwestycję w Dobrzelowie oddano 5074 głosy, co uplasowało go na trzecim miejscu wśród zwycięskich pomysłów. Jak podaje urząd gminy, przetarg na budowę chodnika na odcinku ok. 220 metrów, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosi w przyszłym roku.

- Po raz trzeci udowodniliśmy, że we wspólnym działaniu jest ogromna moc. Po raz trzeci z rzędu nasz projekt zakwalifikował się do realizacji w ramach puli wojewódzkiej Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję – mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów.

Oprócz zwycięskiego projektu w Dobrzelowie, na terenie naszego powiatu zrealizowane zostaną jeszcze cztery zadania miękkie. Dotyczyć będą sportu oraz kultury. Najwięcej głosów wśród nich zdobył projekt dotyczący organizacji zlotu harcerzy i zuchów w Szczercowie.

W tegorocznej edycji BO „łódzkie na plus” głosować można było na 141 projektów. Zrealizowanych zostanie łącznie 112 zadań. Od 22 sierpnia do 9 września do rozmieszczonych w każdym powiecie naszego województwa urn wrzucono łącznie 67 058 kart do głosowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy