Reklama

Reklama

Urząd dopłaci za opiekę nad dzieckiem. To całkiem spora kwota...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Urząd dopłaci za opiekę nad dzieckiem. To całkiem spora kwota... - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów zamierza dopłacać do opieki nad dziećmi w żłobkach. Podpisana została już pierwsza umowa w tej sprawie. Niewykluczone, że na pomoc samorządu będą mogli liczyć też mieszkańcy gminy, którzy korzystają z placówek na terenie miasta.

Reklama

Gmina Bełchatów zamierza odciążyć nieco budżety domowe mieszkańców, którzy mają małe dzieci i chce dopłacać za opiekę dzieci w żłobkach. Wójt Konrad Koc podpisał właśnie umowę o przyznaniu dotacji celowej dla Niepublicznego Żłobka "Mali Giganci" w Niedyszynie. 
 
Jak informuje urząd, dzięki temu rodzice maluszków, które uczęszczają do tej placówki, będą płacić czesne niższe o 400 zł, bo dokładnie tyle wyniesie wysokość miesięcznego dofinansowania na każde dziecko, objęte opieką w żłobku i zameldowane na terenie gminy. 
 
Co ciekawe, gmina nie wyklucza, że dofinansuje pobyt dzieci też w innych placówkach m.in. na terenie Bełchatowa. 
 
- To pierwsza tego rodzaju umowa, ale jestem przekonany, że nie ostatnia - podkreśla Konrad Koc. - Podjęliśmy również starania, by podobną dotacją mogły być objęte dzieci z terenu naszej gminy, uczęszczające do żłobków działających na terenie miasta. W tym celu jednak musimy zawrzeć porozumienie z Miastem Bełchatów.
 
Jak dodaje, obecnie prowadzone są rozmowy z miastem w tej sprawie, a gminie zależy, aby w jak najkrótszym czasie podpisać stosowne uzgodnienia. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy