Reklama

Reklama

Bociany przyleciały z ciepłych krajów. Sołtys zorganizował konkurs

Opublikowano: czw, 21 kwi 2022 10:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wraz z początkiem wiosny bocianie gniazda zapełniają się lokatorami wracającymi z ciepłych krajów. Nowymi sąsiadami mogą pochwalić się mieszkańcy miejscowości Podwody.

Reklama

Na początku kwietnia w sołectwie Podwody (gmina Bełchatów), po zimowych wakacjach, do swojego gniazda wrócił bocian. Sołectwo, ciesząc się z powrotu ptaka, zorganizowało konkurs na imię dla nowego sąsiada. Na facebooku padło kilka propozycji ostatecznie ustalono, że mieszkaniec miejscowości Podwody będzie nosić imię Florian. Zwyciężczyni konkursu tłumaczy swój wybór lokalizacją bocianiego gniazda.

- Moja propozycja to „Florek” od patrona strażaków, bo jednak swoje gniazdo ma naprzeciwko straży, więc niech czuwa przy naszej OSP Podwody i naszych strażakach – tłumaczy Paulina Lipińska, zwyciężczyni konkursu.

Do Floriana dołączyła jego partnerka. Dla niej również mieszkańcy wymyślili imię. Od teraz gniazdo w Podwodach zamieszkują Bocian Florian "Florek" i Bocianowa Florentyna "Florka".

Zwyciężczyni konkursu otrzymała nagrodę i jak przystało na prawdziwą "ptasią matkę chrzestną", przygotowała tabliczkę z podobiznami bocianiej pary oraz ich imionami, która zawisła na słupie pod gniazdem.

Teraz pozostaje czekać na potomstwo Florka i Florki. Mieszkańcy z pewnością wymyślą dla niech kreatywne imiona.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy