Reklama

Reklama

Przebudują ważną drogę na obrzeżach Bełchatowa. Remont rozwiąże problem z podtopieniami?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Przebudują ważną drogę na obrzeżach Bełchatowa. Remont rozwiąże problem z podtopieniami? - Zdjęcie główne

W ubiegłym roku gmina Bełchatów wyremontowała drogę w Wielopolu, gdzie powstała betonowa nawierzchnia | foto Gmina Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów przebuduje drogę powiatową, która biegnie przez Domiechowice i Emilin. Co ważne, prace obejmą też odwodnienie i budowę kanalizacji, dzięki czemu w przyszłości nie będzie już dochodziło do podtopień posesji i zalewania jezdni.

Reklama

Przebudowa drogi przez Domiechowice i Emilin w całości zostanie sfinansowana z budżetu gminy Bełchatów. Decyzję w tej sprawie jednomyślnie podjęli radni gminy, którzy przyklasnęli pomysłowi przejęcia jezdni na czas realizacji inwestycji. Co ciekawe, na tym się nie skończy, wójt gminy zapowiada bowiem podobne działania w przypadku innych powiatowych dróg.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że powiat bełchatowski sam nie udźwignie kosztów tej inwestycji, bo wiele powiatowych dróg wymaga pilnych nakładów finansowych – mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - Dlatego uznałem, że najwłaściwszym krokiem będzie przejęcie tego odcinka najpierw na czas projektowania, a potem samej rozbudowy i przebudowy. Gdy prace się zakończą, droga wróci w zarząd powiatu – dodaje.

Jaki zakres prac obejmie przebudowa? Wiadomo już, że przy szkole w Domiechowicach powstaną zatoczki „kiss & ride”, a także dla szkolnych autobusów, zmieniony ma być też wjazd na teren szkoły.

Przebudowany ma zostać łącznie aż trzykilometrowy odcinek jezdni, od zjazdu z wiaduktu przy ul. Grabowej, przez Emilin, aż do granic gminy. Roboty obejmą m.in. odtworzenie nowej nawierzchni i przebudowę ścieżki rowerowej.

Wójt Koc zapowiada, że prace pozwolą też rozwiązać jeden z problemów, z którym od lat mierzą się mieszkańcy.

- Ale chyba najważniejsze jest odwodnienie części Domiechowic i doprojektowanie kanalizacji deszczowej w taki sposób, by mieszkańcy przestali wreszcie borykać się z problemem zalewania drogi i podtapiania posesji – mówi Konrad Koc.

Przygotowanie projektu i odpowiedniej dokumentacji dla tej inwestycji może zająć nawet rok, właśnie ze względu na planowane prace przy odwodnieniu. Gmina przebudowę drogi planuje rozpocząć w przyszłym roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy