Reklama

Reklama

Rozbudują drogę w podbełchatowskiej miejscowości. Jak długo potrwają prace?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Rozbudują drogę w podbełchatowskiej miejscowości. Jak długo potrwają prace?  - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów ogłosiła przetarg na rozbudowę drogi w Oleśniku. Prace obejmą odcinek o długości 2,5 kilometra. Realizacja inwestycji potrwa aż 20 miesięcy, bo wykonawca będzie musiał również wykonać projekt.

Reklama

Mieszkańcy Oleśnika doczekają się gruntownej przebudowy miejscowej drogi. Gmina Bełchatów ogłosiła przetarg na rozbudowę tamtejszej drogi gminnej na odcinku wynoszącym aż 2,5 km. Jak zapowiada samorząd, pierwszy etap robót obejmie jezdnię o długości prawie 1,4 km, prowadzącą od granic miasta w kierunku południa. Natomiast drugi planowany do remontu odcinek ma długość nieco ponad kilometra i prowadzi od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku południowym aż do drogi powiatowej Bełchatów - Rząsawa.
 
Remontowana jezdnia na obu odcinkach, po przebudowie ma mieć szerokość 5 metrów. Na pierwszym powstanie zupełnie nowy chodnik o szerokości 2 metrów, natomiast na drugi przebudowany będzie istniejący chodnik, który docelowo również będzie miał 2 metry szerokości.
 
- Zwycięzca przetargu w pierwszej kolejności zajmie się przygotowaniem dokumentacji na rozbudowę drogi razem z kompletem decyzji administracyjnych i pozwoleniem na budowę. Następnie będzie realizował prace drogowe. Już wiadomo, że etap projektowy będzie czasochłonny. W związku z tym na realizację całego zadania wykonawca tej inwestycji będzie miał 20 miesięcy - informuje gmina Bełchatów.
 
Inwestycja będzie finansowana w ramach środków, przekazanych gminie w pierwszej edycji programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Co ciekawe, samorząd zapowiada jednocześnie kolejną inwetycję w Oleśniku. Urząd zlecił już przygotowanie projektu przebudowy drogi, przebiegającej obok kaplicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy