Reklama

Reklama

Przebudują cztery drogi w okolicach Bełchatowa. Kiedy ruszą prace?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Przebudują cztery drogi w okolicach Bełchatowa. Kiedy ruszą prace? - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów planuje przebudowę dróg w czterech miejscowościach. Wkrótce zostaną wybrani projektanci, którzy przygotują kompleksową dokumentację. Kiedy rozpoczną się prace?

Reklama

To z całą pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców kolejnych miejscowości w gminie Bełchatów. Samorząd ogłosił właśnie, że zbliżają się do końca procedury wyboru projektantów, którzy przygotują kompleksową dokumentację dla przebudowy czterech kolejnych dróg na terenie gminy. Planowane prace mają być realizowane w Dobrzelowie, gdzie prace będą trwały na odcinku drogi przez Parasolkę. Projekt będzie dotyczył również odcinka w Zdzieszulicach Górnych tzw. drogi na górki. Przebudowę jezdni zaplanowano również w Zawadach (droga do PSZOK) i Postękalicach.
 
W przypadku Parasolki zaprojektowana ma być nowa nawierzchnia na odcinku ok. 800 metrów, a także chodniki, pobocza i system odwodnienia. Powstać ma też zbiornik retencyjny, zaplanowana jest również przebudowa zjazdów. Z kolei w Zdzieszulicach Górnych nowa nawierzchnia powstanie na odcinku 1,3 tys. metrów. W ramach robót wykonane będą też pobocza i odwodnienie. Przebudowane zostanę też zjazdy. 
 
Projekt przebudowy jezdni w Zawadach zakład położenie nowej nawierzchni na odcinku ok. 660 metrów. W planach jest również chodnik, system odprowadzenia wody, pobocza i przebudowa rowów. W Postękalicach przebudowany odcinek ma mieć ok. 600 metrów. W ramach inwestycji powstaną też m.in. chodnik, pobocza, oświetlenie i odwodnienie. 
 
Jak informuje urząd gminy, biura projektowe, które zajmą się przygotowaniem dokumentacji dla poszczególnych odcinków, będą miały w sumie dwanaście miesięcy na jej wykonanie. Przebudowa dróg będzie mogła rozpocząć się więc najwcześniej pod koniec 2023 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy