Reklama

Reklama

Gmina Bełchatów podpisała ważną umowę. To przełom w budowie lokalnych dróg?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Gmina Bełchatów podpisała ważną umowę. To przełom w budowie lokalnych dróg? - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów podpisała umowę z wykonawcą instalacji na ulicy Czaplinieckiej, w której będzie produkowany beton, wykorzystywany do budowy lokalnych dróg na obrzeżach Bełchatowa. Koszt inwestycji to ponad milion złotych.

Reklama

Budowa węzła do produkcji betonu, według pomysłodawców, pomoże sprawniej i szybciej remontować lokalne drogi na terenie gminy Bełchatów. Samorząd zdecydował się na budowę własnej instalacji na działce przy ulicy Czaplinieckiej, należącej do gminnej spółki komunlanej. W urzędzie gminy podpisano właśnie umowę z wykonawcą inwestycji - spółką Elkon.
 
Koszt to nieco ponad 1 mln zł. Firma na przygotowanie instlacji, montaż, uruchomienie produkcji oraz przeszkolenie pracowników gminnej spółki, będzie miała w sumie pięć miesięcy. 
 
Marek Piliński, wiceprezes spółki Elkon zapewnił, że jako wykonawca będą chcieli ukończyć prace znacznie wcześniej. Zaznaczył jednak, że wiele może zależeć od warunków pogodowych i sytuacji geopolitycznej, która niestety może wpłynąć na dostawy komponentów. 
 
Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów, podkreśla, że po oddaniu węzła spółka zamierza przystąpić do remontów lokalnych dróg w gminie. 
 
- Chcemy zaraz po uruchomieniu węzła ruszyć z budową betonowych dróg na terenie naszej gminy - mówi Konrad Koc. - Opracowujemy teraz harmonogram, według którego będą prowadzone prace tak, by poszczególne odcinki móc odpowiednio wcześniej przygotować i żeby w praktyce można było rozpocząć wylewanie betonu na drogi od razu, gdy tylko uruchomimy węzeł - dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy