Reklama

Reklama

Planują budować betonowe drogi. Potrzebny materiał wyprodukują na Czaplinieckiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Planują budować betonowe drogi. Potrzebny materiał wyprodukują na Czaplinieckiej  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów ogłosiła przetarg na zakup, dostawę i montaż kompletnego węzła do produkcji betonu. Samorząd chce bowiem samodzielnie budować betonowe drogi na terenie gminy.

Reklama

Jak informuje urząd, ogłoszony przetarg to pierwszy krok do tego, aby stworzyć system pozwalający na budowę dróg betonowych we własnym zakresie. Planowany węzeł ma powstać w okolicy Czaplinieckiej, na gruntach należących do gminnej spółki komunalnej.

To właśnie, jak zapewnia samorząd, Przedsiębiorstwo Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów będzie się też zajmowało produkcją betonu i przygotowaniem dróg.

- Firma, która wygra przetarg i w konsekwencji dostarczy, zamontuje i uruchomi urządzenia węzła, przeszkoli również minimum trzech pracowników spółki - mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - Mamy nadzieję, że procedury przebiegną bez przeszkód i wiosną przy ulicy Czaplinieckiej będziemy mogli produkować beton na gminne drogi - dodaje.

Firma, która wygra to postępowanie przetargowe, będzie miała trzy miesiące na realizację zamówienia.Węzeł będzie miał wydajność 25-30 metrów sześciennych na godzinę.

Warto przypomnieć, że w 2021 roku pierwszy na terenie gminy Bełchatów, testowy odcinek drogi z betonową nawierzchnią powstał w Wielopolu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy