Reklama

Reklama

Mieszkańcy żądają remontu drogi. ''Dziur jest tak wiele, że ciężko przejechać''

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Mieszkańcy żądają remontu drogi. ''Dziur jest tak wiele, że ciężko przejechać'' - Zdjęcie główne

foto Archiwum prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Postękalic domagają się remontu drogi w swojej miejscowości. Dziur jest tak wiele, że ciężko jest przejechać samochodem. Co na to wójt gminy Bełchatów?

Reklama

Przejechać drogą przez Postękalice po ostatnich mrozach i roztopach, bez "zaliczenia" dziury, graniczy niemal z cudem. Mniejszych lub większych wyrw jest tak wiele, że kierowcy muszą jechać slalomem. Sami mieszkańcy przyznają, że dziurawa droga niszczy zawieszenia samochodów i... nie tylko. Jeden z mieszkańców relacjonuje, że sąsiad wjechał w dziurę, a odłamany kawałek asfaltu przebił... mu bak w samochodzie. 
 
Problem niestety pogłębia się od kilku lat.  Mieszkańcy Postękalic nie kryją rozgoryczenia, bo jak twierdzą, o remont drogi bezskutecznie walczą już od kilku lat. Postękalice to jedna z największych miejscowości w gminie Bełchatów. Obecnie mieszka w niej ponad pół tysiąca osób, a kolejne wciąż się sprowadzają. Wśród nich jest m.in. Andrzej Pilarczyk, który buduje dom w Postękalicach. 
- Ta droga to jest dramat. Mamy tutaj tyle dziur, że jest naprawdę trudno przejechać. Co z tego, że ta droga jest doraźnie naprawiana poprzez zasypanie dziur, jak zaraz i tak pojawiają się z powrotem - mówi Andrzej Pilarczyk. - To jedna z największych miejscowości w gminie, a droga jaka jest, to każdy widzi. Dziury są prawie tak wielkie jak kratery na księżycu - dodaje. 
Wygląda na to, że apele mieszkańców Postękalic nie pozostaną bez odpowiedzi. Gmina zamierza bowiem jeszcze w tym roku rozpocząć remont pierwszego odcinka. Gmina planuje w najbliższych tygodniach ogłosić przetard na budowę jezdni na odcinku od drogi powiatowej w stronę Zwierzchowa. 
- Bardzo zależy nam na tym, żeby roboty zostały wykonane w możliwie szybkim terminie, w warunkach przetargu zamierzamy umieścić zapis, że wykonawca będzie miał cztery miesiące na przeprowadzenie robót - mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. 
Gmina zaznacza, że droga przez Postękalice w stronę Mąkolic zostanie naprawiona, jeśli pogoda na to pozwoli. Będą to jednak naprawy doraźne, z wykorzystaniem sprzętu, którym dysponuje Przedsiębiorstwo Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów. 
- Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że efekty tej naprawy utrzymają się najwyżej 2-3 miesiące, dlatego planowany jest też kompleksowy remont tej drogi. Ten odcinek razem z kilkoma innymi zgłosiliśmy we wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - mówi Konrad Koc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy