Reklama

Reklama

Kolejna droga przejdzie gruntowny remont. Prace będą trwać… ponad dwa lata

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejna droga przejdzie gruntowny remont. Prace będą trwać… ponad dwa lata - Zdjęcie główne

Poglądowe/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd ogłosił przetarg na remont kolejnej drogi, dodatkowo wybudowana ma zostać również kanalizacja. Według planów inwestycja ma potrwać ponad dwa lata. Gdzie tym razem pojawią się drogowcy?

Reklama

Gmina Bełchatów rozpoczyna przygotowania do dużej drogowej inwestycji. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę drogi Kałduny – Dobrzelów. Dodatkowo w ramach prac ma zostać wykonana kanalizacja sanitarna dla wschodniej części Kałdun aż do Parasolki.

- Zakres robót jest ogromny. Planujemy to tak, że najpierw na tym odcinku zaprojektowana i wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna. Bezpośrednio po zakończeniu tego etapu, wykonawca rozpocznie przebudowę drogi przez Kałduny w stronę Parasolki. Co ważne, realizacja tej inwestycji pozwoli nam planować budowę kanalizacji dla zachodniej części Kałdun - mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów.

Według planów urzędu w pierwszej kolejności powstać ma kanalizacja sanitarna. Gmina szacuje, że wybudowane będzie ok. 1890 metrów kanalizacji grawitacyjnej, 1430 metrów kanalizacji ciśnieniowej, ok. 300 metrów odgałęzień kanalizacyjnych oraz 2 przepompownie. Następnie robotnicy zajmą się przebudową drogi. Prace mają objąć odcinek o długości 1890 metrów.

- Na takiej długości powstanie nowa podbudowa i nawierzchnia. W Kałdunach wybudowany będzie również chodnik (rozpocznie się przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 485, będzie jednostronny, o długości 940 metrów i szerokości 2,3 metra), oprócz tego powstaną pobocza o szerokości o 0,75 do 1 metra, rowy odwodnieniowe, przebudowane będą też zjazdy do posesji – przekazuje urząd.

Na zgłoszenia wykonawców gmina czeka do 6 kwietnia. Firma, która podejmie się zadania, na wykonanie wszystkich prac będzie miała 27 miesięcy, czyli ponad dwa lata.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy