Reklama

Reklama

Finansowy zastrzyk dla bełchatowskiego GKS. Znaleźli ''furtkę'', aby przekazać pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Finansowy zastrzyk dla bełchatowskiego GKS. Znaleźli ''furtkę'', aby przekazać pieniądze  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Koncern PGE GiEK przekaże 2 mln zł na wsparcie drużyny piłkarskiej GKS Bełchatów. Pieniądze w ramach współpracy sponsoringowej trafią do Stowarzyszenia EKS Skra Bełchatów, większościowego udziałowca klubu.

Reklama

To kolejne w tym roku finansowe wsparcie od koncernu PGE GiEK dla GKS Bełchatów. Wiosną za pośrednictwem EKS Skra przekazano 1 mln zł, tym razem jest to dwukrotnie więcej. Stowarzyszenie jest większościowym udziałowcem klubu z ulicy Sportowej, dlatego pieniądze, jakie otrzyma w ramach sponsoringu, będzie mogła przekazać na wsparcie pierwszej drużyny. 

Takie rozwiązanie to pokłosie kłopotów finansowych bełchatowskiego klubu, z którymi zmaga się od kilku lat. W 2019 roku wygasła umowa sponsorska GKS z PGE. Koncern ogłosił wówczas, że nowej nie może podpisać ze względu na kłopoty organizacyjne klubu i jego ogromne zadłużenie. Znaleziono jednak „furtkę”. Finansowe wsparcie popłynęło przez Stowarzyszenie EKS Skra, która przekaże pieniądze na wsparcie piłkarzy.

- GKS Bełchatów, który powstał z inicjatywy bełchatowskiej kopalni – jednego z oddziałów spółki, to klub z ogromną tradycją i dorobkiem sportowym, realizujący jednocześnie szkolenia dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie, zasługuje na wsparcie. Cieszę się, że logo PGE GiEK będzie widniało na koszulkach piłkarzy w kolejnym sezonie – mówi Krzysztof Kuśmierowski, prezes PGE GiEK.

Koncern PGE GiEK podkreślił, że od początku swojej działalności – obok miejsc pracy – stworzył również model wsparcia społeczności lokalnych. Spółka zaznacza, że dla niej niezwykle ważne jest „prowadzenie stałego dialogu ze społecznościami oraz dbałość o miejsca, w których żyją jej pracownicy i ich rodziny”.

- Społeczna odpowiedzialność to coś więcej niż jednorazowe działania sponsoringowe. To długoletnie, konsekwentne budowanie relacji, tak wewnątrz firmy, jak i z jej otoczeniem. Jest elementem strategii firmy, dlatego w codziennej pracy łączymy realizację celów biznesowych z działaniami, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby społeczności, w której funkcjonują oddziały naszej spółki – powiedział Krzysztof Kuśmierowski

PGE GiEK przypomniała, że w ostatnim czasie zrealizowała w lokalizacji bełchatowskiej setki darowizn i liczne projekty sponsoringowe na kwotę ponad 5 mln zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy