Reklama

Reklama

Gigantyczne pieniądze dla osiedla Binków. To największa inwestycja od wielu lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gigantyczne pieniądze dla osiedla Binków. To największa inwestycja od wielu lat - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 18 milionów złotych otrzymało miasto Bełchatów na remont ulic na osiedlu Binków. Przebudowana będzie mogła być m.in. ulica Budryka. Ogłoszono właśnie wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Program Inwestycji Strategicznych.

Reklama

To z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Binków. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił właśnie wyniki pierwszego etapu naboru w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Miasto Bełchatów złożyło wniosek na „budowę ulic, przebudowę uzbrojenia oraz odtworzenia pasa drogowego w osiedlu Binków”. Został on oceniony pozytywnie i magistrat otrzyma na remont ulic na Binkowie aż… 18 milionów złotych.

Warto przypomnieć, że mieszkańcy od dawna domagali się gruntownego remontu kilku głównych ulic na tym bełchatowskim osiedlu. Przebudowy wymaga przede wszystkim biegnąca przez środek Binkowa ulica Budryka, która jest pełna dziur, wybojów i nierówności. Pomyślne wieści dla mieszkańców, jako jeden z pierwszych, ogłosił w mediach społecznościowych radny miejski z Binkowa – Mateusz Broncel. Stwierdził, że rządowe dofinansowanie pozwoli na „całkowity remont większości dróg osiedlowych” na osiedlu Binków. 

- Bardzo się cieszę z tej decyzji rządu, bo od mieszkańców dostawałem wiele sygnałów i zapytań o remont ulicy Budryka. W tej sprawie pisana była nawet petycja. Myślę, że ulica Budryka będzie na pewno remontowana – zapewnia Mateusz Broncel.

Znakomite wieści dla osiedla Binków potwierdziły również władze miasta. Dofinansowanie pokryje aż 70 proc. kosztów inwestycji, a przetarg ma zostać ogłoszony już w pierwszym kwartale 2022 roku. Miasto potwierdziło, że największy zakres prac planowany jest właśnie na ulicy Budryka, gdzie przebudowane mają zostać sieć wodociągowa oraz kanalizacje sanitarna i deszczowa. W planach jest również odwodnienie, budowa nowego oświetlenia oraz odtworzenie pasa drogowego.

- Dzięki bezzwrotnemu dofinansowaniu będziemy mogli przeprowadzić przebudowę ulic na osiedlu Binków, o co zabiegali mieszkańcy. Za kilka dni ruszy kolejny nabór wniosków do programu i mogę dziś zapewnić, że z pewnością będziemy aplikować o wsparcie dla kolejnych ważnych dla bełchatowian inwestycji – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

Wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Program Inwestycji Strategicznych ogłoszono w poniedziałek rano (25 października). Rząd na wsparcie samorządów i inwestycje lokalne planuje przeznaczyć aż 23 miliardy złotych.

O znaczeniu rządowego programu mówił premier Mateusz Morawiecki, podczas prezentacji wyników pierwszego naboru. Podkreślił, że to szczególny dzień, kiedy możemy otworzyć „nową księgę inwestycji lokalnych, samorządowych”. Zaznaczył, że to jedyny taki program i największy przez ostatnie 30 lat.

- Jestem przekonany, że te nasze fundusze będą kołem zamachowym zdrowego rozwoju gospodarczego, który poprzez inwestycje tworzy miejsca pracy; miejsca pracy tworzą perspektywę rozwoju dla ludzi, dla mieszkańców – mówił premier Morawiecki.

Jak można przeczytać na rządowych stronach, Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. To Program, który jest zbudowany wokół głównych założeń Polskiego Ładu. Obejmuje w sumie 35 obszarów gospodarki.

W pierwszym naborze priorytetami były m.in. inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne tj. żłobki, przedszkola czy ścieżki rowerowe.Dofinansowanie z Programu udzielane jest na wniosek składany do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy