Reklama

Reklama

Gigantyczne mandaty na drogach powiatu bełchatowskiego. Trzech kierowców straciło prawo jazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gigantyczne mandaty na drogach powiatu bełchatowskiego. Trzech kierowców straciło prawo jazdy - Zdjęcie główne

poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze policji zatrzymali trzech kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Wysoki mandat karny i utarata prawa jazdy, to konsekwencje, które dotknęły piratów drogowych.

Reklama

W środę 2 marca w miejscowości Dubie w ręce policjantów z bełchatowskiego Wydziału Ruchu Drogowego wpadli posiadacze audi oraz opla, którzy pędzili z prędkością powyżej 100 km/h w obszarze zabudowanym. Obojgu kierowcom zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące, a także ukarano ich mandatem w wysokości 1500 złotych i 10. punktami karnymi.  

Kary nie uniknął także kierowca samochodu marki Renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h w miejscowości Wadlew. Mężczyzna jechał z prędkością 113 km/h. Za to przewinienie policjanci wystawili mandat w wysokości 2000 złotych. Kierowcy pozbawiono również uprawnień do prowadzenia pojazdem na okres trzech miesięcy. 
 
Zgodnie z najnowszym taryfikatorem przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest zagrożone mandatem karnym w wysokości: 

 • do 10 km/h - 50 zł 
 • o 11–15 km/h - 100zł 
 • o 16–20 km/h - 200zł 
 • o 21–25 km/h - 300zł 
 • o 26–30 km/h - 400zł 
 • o 31–40 km/h - 800zł 
 • o 41–50 km/h - 1000zł 
 • o 51–60 km/h - 1500zł 
 • o 61–70 km/h - 2000zł 
 • o 71 km/h i więcej – 2500zł 

 

Komenda Policji apeluje o ostrożność. Nadmierna prędkość to dłuższa droga hamowania. Również nasza reakcja jest mocno ograniczona podczas prowadzenia rozpędzonego pojazdu. To ważne aspekty, które stwarzają zagrożenie i powodują niebezpieczeństwo dla ruchu drogowego. Skutki wypadków mogą być poważne i prowadzić do utraty najcenniejszej wartości, jaką jest życie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy