Reklama

Reklama

Elbest tonie, straty sięgają już 100 mln zł! Czy nowy prezes z ramienia PiS wyciągnie spółkę z tarapatów?

Opublikowano: 28 maja 2020 13:12
Autor:

Elbest tonie, straty sięgają już 100 mln zł! Czy nowy prezes z ramienia PiS wyciągnie spółkę z tarapatów? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Hotele i ośrodki spółki Elbest pochłaniają kolejne miliony. Związkowcy alarmują, że w ciągu ostatnich lat spółka wygenerowała łącznie… 100 mln zł strat! Wskazują też na grzechy zaniedbań i nadużyć. Tymczasem koncern PGE GiEK po raz kolejny wymienił w spółce prezesa i zapowiada restrukturyzację. Załoga obawia się kolejnych zwolnień i sprzedaży hoteli.

Reklama

Kiedy w 2001 roku powołano do życia spółkę Elbest niewiele wskazywało, że kilkanaście lat później będzie ona na krawędzi finansowej katastrofy. Na początku XX wieku zakład rozwijał się dynamicznie, budował nowe hotele jak np. obiekt w Krynicy. Ośrodki Wawrzkowizna i Słok cieszyły się niesłabnącą popularnością wśród bełchatowian. Dobrze na rynku radziły sobie bełchatowski Sport Hotel i hotel Wodnik na Słoku. W kolejnych latach wraz z powstaniem koncernu PGE GiEK i konsolidacją branży hotelarskiej w PGE, spółka Elbest pod swoje skrzydła przejęła kolejne hotele i ośrodki m.in. nad Soliną, wyspie Wolin czy Szklarskiej Porębie. Właścicielem spółki zostało PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, później przeszła ona pod skrzydła Polskiej Grupy Energetycznej. Dziś, kiedy pytamy jednego z pracowników o sytuację w hotelach i ośrodkach Elbestu, ten tylko z rezygnacją kiwa głową.

- Nikt nie ma pomysłu na te obiekty, nie ma zarządzania, zmieniają kolejnych prezesów, którzy za nic nie są odpowiedzialni. Wszyscy udają, że próbują coś zrobić, ale tak naprawdę to już jest chyba trochę takie reanimowanie trupa – mówi w mocnych słowach jeden z pracowników.

O kłopotach finansowych Elbestu słychać już od dawna. Na przełomie ubiegłego i obecnego roku rozpoczęto restrukturyzację, która miała poprawić sytuację w spółce. Lekarstwem na całe zło miała być... redukcja zatrudnienia polegająca na przeniesieniu pracowników do innych spółek. Pisaliśmy o tym w artykule pt. „Ciężka sytuacja w Elbeście. Ponad 100 osób musi odejść z pracy. PGE GiEK: Trwa restrukturyzacja”. Fatalną sytuację w spółce Elbest nagłaśniają związki zawodowe, które domagają się działań od PGE, a także wyciągnięcia konsekwencji od osób, które zarządzały spółką w poprzednich latach. Były już prezes Elbestu na spotkaniu z organizacjami związkowymi zdradził, że skumulowane w ostatnich latach straty sięgnęły blisko 100 mln zł.

- Zmieniają się prezesi i nie widać tutaj, aby ktoś miał pomysł. Wciąż popełniane są te same błędy. Niestety przykre jest to, że jedynym rozwiązaniem, na jakie wpadli zarządzający, to redukcja zatrudnienia. Grupa pracowników przeszła do innych oddziałów, a część osób niestety straciła pracę – mówi Andrzej Nalepa, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Elektrowni Bełchatów. - Czekamy na ruch pani prezes, odpowiedzialność powinna zostać wyciągnięta od poprzedników, wszystko dotychczas działo się tutaj bez jakiejkolwiek kontroli.

Zofia Kędziak, przewodnicząca Związku Zawodowego „Zjednoczeni” w Elbeście podkreśla, że ogromne straty spółki nie wzięły się znikąd. Jak zaznacza, problemy zaczęły się od 2012 roku, gdy po raz pierwszy zaczęto mówić o sprzedaży hoteli oraz likwidacji ośrodków Wawrzkowizna i Słok. Przez lata wraz z kolejnymi prezesami trwał rozrost administracji w Elbeście. Przyjmowane były kolejne osoby z polecenia politycznego i to za naprawdę niemałe apanaże.

- Przybywało kolejnych dyrektorów, kierowników czy biur administracyjnych. To wszystko generuje ogromne koszty, bo zarabiają oni niemało, a zwykłym pracownikom zabrano nawet dodatki stażowe – mówi Zofia Kędziak.

Szefowa organizacji związkowej wskazuje na kolejne przykłady, które przez lata generowały ogromne straty w spółce. Jak mówi, wśród pracowników nie jest tajemnicą, że w hotelach Elbestu organizowano tzw. „przyjęcia VIP” po mocno promocyjnych cenach i z ogromnymi rabatami. Podobnie było z noclegami w hotelach, gdzie wybrane osoby mogły nocować za symboliczne kwoty. Z kolei w Wodniku część pokojów hotelowych zamieniono na biura. Dyrektorzy byli nagradzani sowitymi premiami, a na przykład prezes, który zanotował wielomilionową stratę, po odwołaniu ze stanowiska został przeniesiony do pracy w bełchatowskiej elektrowni.

Związek organizował protesty, pisał do prokuratury, jeździł ze skargą do władz PGE czy nawet ministra Tchórzewskiego. Wszystkie apele i prośby o interwencję w Elbeście pozostawały bez echa. Związkowcy liczą, że nowa prezes PGE GiEK posprząta „stajnię Augiasza” w Elbeście.

- To jest ostatnia szansa, bo inaczej to wszystko runie z wielkim hukiem. Naprawdę mamy wielką nadzieję na normalność w Elbeście, ale musi powstać zespół, który to wszystko sprawnie zorganizuje. No i trzeba mocno odchudzić rozbudowaną do granic możliwości administrację. Teraz wszystko w rękach nowych zarządzających. Czy spełnią swoje obietnice? Czas pokaże – mówi Zofia Kędziak.

Przewodnicząca „Zjednoczonych” przyznaje też, że otrzymuje mnóstwo telefonów od pracowników, którzy pytają: co dalej z Elbestem?

- Ludzie dzwonią i pytają, czy mają jeszcze przychodzić do pracy, czy może już nas zamykają – mówi Zofia Kędziak.

Jak do sprawy odnosi się właściciel? Koncern PGE GiEK tłumaczy, że na ujemny wynik finansowy wpłynęło wiele czynników, w tym znaczne nakłady finansowe przeznaczone na remonty obiektów spółki. PGE przypomina też, że na przełomie ubiegłego i obecnego roku Elbest opracował plan restrukturyzacji.

- Jednak ze względu na dynamiczną sytuację związaną ze stanem epidemii, prowadzone są analizy i podejmowane działania dostosowane do zmieniających się warunków funkcjonowania. Działania restrukturyzacyjne będą miały na celu poprawę efektywności ekonomicznej firmy – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Obecnie w Elbeście zatrudnionych jest ponad 360 osób. Jak podkreśla PGE, zadania w poszczególnych obiektach hotelowych realizowane są "zgodnie z dyspozycjami pracodawcy".

- Pracodawca zapewnia miejsca pracy pomimo trudnej sytuacji na rynku hotelarskim spowodowanej skutkami epidemii COVID–19 – mówi Sandra Apanasionek.

Od kilkunastu dni w Elbeście rządzi już nowy prezes. To Michał Król, były radny PiS w Łodzi i łódzkim sejmiku. Z zawodu jest… adwokatem i niewiele dotąd miał wspólnego z branżą hotelarską. Koncern PGE GiEK poproszony o odniesienie się do tej zaskakującej nominacji poinformował, że nie komentuje zmian personalnych. Jedno jest jednak pewne. Przed nowym szefem Elbestu niezwykle trudne zadanie i dużo pracy. Czy adwokat wyciągnie z kłopotów spółkę notującą w ostatnich latach wielomilionowe straty? Czas pokaże czy dołączy do coraz dłuższej "niechlubnej" listy tych, którym się nie udało albo będzie osobą, która wydobędzie tonącą spółkę na powierzchnię.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (165)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Gość

  Czas rozliczyć fundację z Wrocławia i panią Justynę koleżankę prezesa Krzysztofa która miała napisać program naprawczy ale skutki widzimy dziś ale kasę za faktury brała .

 • rok temu | ocena +9 / -9

  werbus

  Wydzierżawić Elbest kurii łódzkiej, bizmesmeni w sutannach mają głowy do interesu to sobie poradzą.

 • rok temu | ocena +7 / -7

  Jędrek

  To musi być Prezes z nadania,namaszczenia partyjnego ,musi być z PiS ??? Nie można wziąć o prostu fachowca,który ma doświadczenie w tej branży ???

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Xcy

  A Zosia to w końcu jest przewodnicząca związków czy jakimś konfidentem? Wypowiada się przeciwko pracownikom jeszcze Prezesowej doradza ze tylu kierowników ...Nie pasuje ze tyle stanowisk przeciez to jej członkowie czy nie? DO CZEGO ONA PIEJE ? A gdzie pozytywny wyrok Sądu Najwyższego odnośnie stażowego? Taka sciema to tylko dla naiwnych a ciągle słychać jak opowiada o tym

  • rok temu | ocena +1 / -1

   Emeryt

   Xcy ! Jesteś Baranem !!!

 • rok temu | ocena +4 / -4

  Patologia Polska

  Za 3lata napiszcie że dług 200mln i nadal nie wiadomo dlaczego.

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Security

   Do tego czasu to zamienią na wiatraki te hotele.

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Adasko

  Pani Prezes proszę prześwietlić ale to już w prokuraturze byłego prezesa Michała S .....go. oj dużo Pani znajdzie . Domyślam się że ten wpis Zaraz zniknie ale odkryje Pani chyba scenariusz na nowy dokument.

  • rok temu | ocena +3 / -3

   lukasz

   Tak masz taką mega wiedzę to sam zgłoś cfaniaczku

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Gosia

  Czy ktoś wie może czy oddział Wawrzkowizna dostanie świadczenie wekeendowe .??

  • rok temu | ocena +1 / -1

   Monia

   Socjal jest dla pracownikow i będzie z wyplata 10.06

 • rok temu | ocena +22 / -22

  Elb

  A moze trzeba poprosic tego pana co dobrze zarzadzal w 2001 do 2010 i nie trzeba wiecej szukac.? Tero pewnie nie chcialby nawet rozmawiać .Jak były zyski to tancerzy było wielu a teraz tylko konkurenci jak doprowadzić do skrajności pracowników.Bo który nowy przyjdzie to ma swoją wizję i koncepcje a my mamy w gleboko w poważaniu wasze wizje.Nikomu już nie wierzymy tyle razy związkowcy nas wydymali i tyle było dyrektorów tematów ze teraz tylko chcemy zwyczajnego i mądrego .Nie dość ze podwyżki nie było od 5 lat zero dodatków i praca jak u chłopa to znowu naszymi łapami ...spadajcie na drzewo!!!

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Elbestka8

   Ten pan „znawca” branzy dbal przede wszystkim o swoje prywatne interesy, a zyski byly z nierynkowych umow z ELb, ktora finansowala inwestycje najpierw bezposrednio a potem posredno!!! Zadna tego pana zasluga! Mo moze to,ze dzieki zatrudnianiu rodzin (co mozna latwo sprawdzic w kadrach elbestu) panow S...., K...., M... i innych mial poparcie zw.zaw. w elb i dyrektora od spraw socjalnych !!!!

   • rok temu | ocena +9 / -9

    Nepotyzm

    Kto to Ci panowie bracia , synowie, ojciec??? Wiesz to napisz, bo do kadr nie mam dojścia.

 • rok temu | ocena +18 / -18

  tytus

  kiedyś często bywałem w naszym bełchatowskim sporcie. Problem tej firmy jest taki sam jak każdej innej firmy która bezpośrednio albo pośrednio jest firmą należącą do skarbu państwa. Jeśli ustalimy że firmami skarbu zarządzają politycy a to prawda bo na wysokie stanowiska nie powołuje sie ludzi kompetentnych a miernych, biernych ale wiernych, którzy najczęściej nie mają pojęcia o biznesie, to ludzie bez pojęcia o biznesie zarządzają firmami państwowymi. Ryba psuje się od głowy - jeśli zarząd to banda prymitywów którzy nie wiedzą jak zarządzać to pracownicy zaczynają pracować tak samo. Pracownik mysli - skoro szef to jakiś osioł z koziej wólki i bierze taką kasę to ja dlaczego mam pracować ciężej skoro mi płacą grosze. też nie będę sie wysilał. Szef z koziej wólki nie wie co to zarządzanie ludźmi bo niby gdzie miał się tego nauczyć - więc położony jest temat jakości pracy. Później pojawia się temat sprzedaży - szef z koziej wólki załatwia by np. imprezy integracyjne innej firmy skarbu państwa odbywały się u nich - te firmy robią tam imprezy ale tych imprez jest za mało więc i pieniędzu jest za mało a pan kozia wólka nie wie jak rozmawiać z biznesem aby pozyskać klientów. Jedym słowem każda sytaucja gdzie panuje kolesiostwo, ludzie słabego pokroju i szemrane biznesiki sprawia że tak kończy firma i tak kończą ludzie. Co więcej powiem szczerze, ze Ci ludzie tam pracujący przez wiele lat też mają ciężko bo nie wiedzą jakie są realia pracy na normalnym rynku. W całym sporcie może z 2 osoby znalazłbym które wiedziały co to obsługa klienta i pracowały tam dłużej niż rok. Reszta która miała pojęcie odeszła a ci co zostali to niestety dla nich tak jakby ich zamknąc w jakimś komunistycznym zakładzie - niewiele sie dzieje, my udajemy że pracujemy a oni udają ze nam płacą.

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Paradoks

   To przygnębiające, ale niestety to prawda o czym piszesz. No może jedynie z zastrzeżeniem, że i w państwowych spółkach pojawiają się zarządzający, którzy mają wiedzę, umiejętności i chęci do działania, tylko, że albo muszą iść na ustępstwa, albo po pół roku ktoś kto wyżej siedzi ma swoich na intratną posadkę. Paradoks polega na tym, że dobry manager w kiepskiej firmie nigdy nie ma szans - albo go wysadzą bo nie posprząta w pół roku albo jednak posprząta i wtedy go wysadzą żeby ktoś inny spił śmietankę.

   • rok temu | ocena +5 / -5

    loss

    Masz racje ci co mają pojecie muszą odejść i zrobić miejsce partyjnym kolegą i karuzela trwa odprawy premie itd .

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Mariusz

  W innych spółkach nie lepiej, np w Rambie.

 • rok temu | ocena +23 / -23

  wyborca

  W pierwszej kolejności rozliczyć prezesa od posłanki Pieluchy w raz z pozostałymi osobami czyli z Gorzkowic i Piotrkowa Tryb. Sami fachowcy.

  • rok temu | ocena +5 / -6

   nick

   Masz racje tylko jeden był nie cały rok 16/17 roku drugi był do 18 roku wy jestescie tak tępi a co społka nikt nie kierował jak odeszli ci dwaj tłumoku.

 • rok temu | ocena +17 / -17

  xxx

  Leś - Kałuża ze swoimi "derektorami" doprowadzili Elbest do podziału i teraz są tego efekty.

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Michał

   Dobrze że podzieliła Elbest. Przynajmniej wiadomo teraz kto zarabia a kto przynosi straty. Jak była całość to ochrona i sprzątanie pokrywolo straty hoteli

   • rok temu | ocena +0 / -0

    Emeryt

    Utworzono spółkę Elbest, z głową , mającą działalność bardziej i mniej dochodową, wydzielenie bardziej dochodowych musiało spowodować trudną sytuację a do tego Prezesów nie z prawdziwych konkursów tylko z nadania politycznego . Proszę pamiętać , że Elektrownia przekazała ludzi bez odpraw, gwarantując im socjal i dochody na dotychczasowych warunkach. przykład Wodnika , Słoku , o miał być ośrodek szkoleniowo - wypoczynkowy, a nie komercyjny Hotel! Na temat dyrektorów, kierowników, jest ich więcej niż kucharzy i kelnerów.

  • rok temu | ocena +14 / -14

   Wirus

   Gdyby tylko do podziału. To ona zapoczątkowała te patologie, a niestety Pisprezesy je pogłębiły. Leśka razem z Kaczorem dały poczatek. Z pomocą bhpowca z elekrowni teraz.

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Progres

  Ja bym zapytał jaką rolę pełniła pani Justyna z Wrocławia za co wystawiała faktury co miesiąc jakie są efekty jej planu naprawczego który tak głosiła na spotkaniach że strona społeczna jej pobyty w wolinie Czy ktoś to sprawdził kiedyś nie bo po co

  • rok temu | ocena +13 / -13

   Marek

   Ja bym pociągnął ten wątek. Jak było na imprezach prezesa Krzysztofa, Justyny, Beaty i innych fachowców od dojenia kasy. Jakie mają wspomnienia np z Krynicy? W normalnym kraju to złodzieje siedzą, ale są jeszcze kraje inne i nasz właśnie jest w tej drugiej grupie.

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Nel

  Teraz płacz! Pan były Prezes Nowak w zamian za opuszczenie Wodnika załatwiał pracę w Betransie Sekurity Mega Serwisie Były też odprawy. To chętnych nie było. Owszem zgłosiło się parę osób. Z tego co wiem nie Żałuj.

 • rok temu | ocena +24 / -24

  TzT

  Krzysiu od Pieluchy dostał zadanie aby rozwalić firmę i trzeba powiedzieć że nieźle mu szło.

 • rok temu | ocena +108 / -108

  Giekaesiak

  Zróbcie prezesem Adama z Olejników. Ma chłop wiedzę w zarządzaniu dużymi grupami, znajomosci i układy i przede wszystkim jest urodzonym społecznikiem. Wsadził cała rodzine do PGE to i uda mu się wrócić Elbestowi pod szyld PGE. Adam 3mam kciuki

  • rok temu | ocena +25 / -25

   GIeKaSSS

   jeszcze ze wsparciem Kłamczuchy. Dadzą radę.

 • rok temu | ocena +8 / -8

  vvv

  ELBEST to juz dawno utonal - JAK to lecialo ; Pracujesz w Elbescie smieja sie na miescie

 • rok temu | ocena +16 / -16

  Cogito ergo sum

  Tak się defrauduje pieniążki w tym kraju. Po cichutku i za przyzwoleniem władzy. Póki spółki Skarbu państwa będą upolitycznione to rządzić będą nimi ku... i złodziej.

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Mrsz

  A Bełchatowianie nadal naiwnie rozkochani w PiS, Duda pewnie z 80% głosów zgarnie. Niestety wniosków nikt nie potrafi wyciągnąć...

  • rok temu | ocena +1 / -1

   Piotrek

   Wielki senator 100 tysięcy głosów. Niech żyje PiS.

 • rok temu | ocena +11 / -11

  Alina

  Zwolniono ludzi, nie zatrudniono nowych i trwa dobijanie tych hoteli które przynosiły forsę i utrzymywały innych. Przy takim zarządzaniu Elbest padnie już w wakacje

 • rok temu | ocena +9 / -9

  Bolek

  Niech tonie a idąc na dno niech energomontaz za sobą wezmą i resztę tych złodziei z pge i spółek córeczek.

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Jar

  Najważniejsze, że to radny z PiS, na pewno fachowiec.

 • rok temu | ocena +17 / -17

  Ofi

  I bardzo dobrze same barany żądza tym miastem tymi spółkami ROZBIÓR BELCHATOWA WCIĄŻ TRWA

 • rok temu | ocena +11 / -11

  Paweł

  Ja to bym audyt zrobił w KRYNICY ale tam materac sliwki jest wiec nie ma odważnego prezesa strach bo już jeden był to wyleciał .

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Bełchatowianin

   Hmmmm audyt w Krynicy by zrobił.... Ciekawe... A wiesz ile ich już było? Wypowiadasz się a nie wiesz ile razy już hotel w Krynicy był sprawdzany pod każdym kątem.... Może najpierw się dowiedz ile tych audytów było a potem się wypowiadaj na ten temat.... I nie obrażaj ludzi bez podstawnie.....

  • rok temu | ocena +1 / -1

   J

   A kto to, ale się prowadzą, to ukryty nierząd, jak dojdą do wladzy ti zaraz uprawiaja zakazaną...ale PO tez tak pistrpowalo w obsadzie hoteli

 • rok temu | ocena +13 / -13

  to nasze jest

  W Bełchatowie płaczki tylko piszą to ich elektrownia kopalnia nic wasze nie jest po za korytem a narzekanie to wasza natura jedziecie do wolina i udajecie szlachtę śniadanie obiadokolacja widać po ilośći kto skad jest pełna micha bo zapłaciłem .

  • rok temu | ocena +8 / -8

   Xxx

   Elektrownia jest na naszym terenie, wiec mamy wieksze prawa niz lodz czy wawa. Po drugie przy korycie wlasnie sa spoza miasta, tluki ktore nie maja pojecia o niczym. Po trzecie szeregowy pracownik czy to kopalni, elektrowni czy spolek nie zarabia kokosow. Pracownicy którzy zaczeli prace w latach 80 po uruchomieniu elektrowni zapi3przali na to co maja teraz. Mi wisi czy oni tam leżą czy pracuja, bez znaczenia na wiek. Wazne, ze stad a nie ze swiata.

   • rok temu | ocena +6 / -6

    W...i

    Naszym? Co to znaczy naszym? Bo cię starzy tu urodzili i nigdy nie wpadłeś na pomysł wyjazdu z tego grajdołu to od razu masz prawa do czegoś? Hahah xDDD To co, teraz może wszyscy polacy, którzy prowadzą firmy za granicą powinni je oddać za darmo tym, którzy tam mieszkają dłużej niż oni i potulnie wrócić do kraju? Och wy tłuki...

    • rok temu | ocena +7 / -7

     Xxx

     A ty kopiesz pyry u niemca czy holendra i juz jestes światowy?

 • rok temu | ocena +14 / -14

  blabla

  rozwalili kraj

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Alkoholik

  Tragedia buhhhaaa

 • rok temu | ocena +19 / -19

  Teofil

  Jak by tyle nie kradli, nie wymieniali prezesików co rusz i dawali milionowych odpraw to spółka miałaby się bardzo dobrze. Brać ich po kolei za dupe, konfiskata mienia i do pierdla

  • rok temu | ocena +2 / -2

   Burek

   ty jednak chyba podstawówkę skonczyłes pier.... ten kradł ten brał ten zły prezes to zapie.... jak coś wiesz i składaj do prokuratury a nie tylko piszecie

 • rok temu | ocena +11 / -11

  Olka

  Zupełnie nie rozumiem flustracji czytelników. Skoro obiekt jest nierentowny lub nie spełnia oczekiwań właścicieli to w jakim celu jest dalsze utrzymywanie? - a może któryś z czytelników weźmie to na barki? - placzecie a pojęcia nie macie.

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Strażak sam

   Dlaczego płaczą- z niemocy. Kto zniszczył firmę ,ten powinien odpowiedzieć,za dużą kasę -duża odpowiedzialność.Działało w jedną stronę i efekty widać.

  • rok temu | ocena +6 / -6

   W...i

   Frustracji* Ale poza tym masz rację, tyle że jak już nie raz się przekonałem w komentarzach na tej stronie - w Bełchatowie nie ma ludzi, którzy znaliby chociaż podstawy ekonomii. Torfy myślą jak typowe barany 500+. Aż dziw, że statystyka demograficzna nie uwzględnia tylu azjatów w tym mieście - gdzie nie spojrzysz to tylko Daj i Daj.

   • rok temu | ocena +1 / -1

    Elbestka

    Podzielam opinię !

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Sylwek Binkow gieksa

  Wszystko to *** i tak *** zniszczą *** z nowymi

  • rok temu | ocena +6 / -6

   Dojrzały mieszkaniec

   Najwyraźniej jesteś bezmozgiem

   • rok temu | ocena +4 / -4

    W...i

    No przecież się podpisał, że z gieksy, to chyba nie oczekiwałeś wypowiedzi na poziomie.

 • rok temu | ocena +26 / -26

  ludzik

  Problemem jest to, że posłanki wstawiają tam swoich ludzi, niestety kompletnie niekompetentnych, a niektórzy szefowie związków je wspierają. Jeśli to się nie zmieni to można się pakować.

 • rok temu | ocena +13 / -13

  hahaha

  a skad mialaby tam kasa skoro jedyni klienci tych hotelow to byli pracownicy kopalni ktorzy jezdzili tam za darmo

  • rok temu | ocena +13 / -13

   Ebe

   Po co takie głupoty piszesz?? Pracownicy te placa moze mniej ale reszte zaklad dofinansowywuje ale hotele mają cala kwote

   • rok temu | ocena +6 / -6

    nick

    BURKI to jada do wolina i zapier... di o biedry po piwo a tu udaja że byli w hotelu poziom tego Hamburga to masakra słoma w butach.

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Konfitura

  Jak się dało 100 baniek długu zrobić w 10 lat to wybitni Ci dyrektorzy zarządzający. Teraz tylko eurojackpot ratuje i zrzutka na los, Ciekawe ile było audytów po drodze i planów restr. No ale jak dyro zapraszał na bankiecik gdzie dawał 100 rabatu to i może tak być. Myślę że nowy podpyta się pracowników co należy zrobić aby zaczęło to działać i wyciągnie konsekwencje od byłych zarządców.

 • rok temu | ocena +5 / -5

  michail kvietniov

  moim zdaniem niewiem

 • rok temu | ocena +15 / -15

  Egr

  Głosowałeś jeden z drugim na " Polskę w ruinie "to macie.Te " mądrale" którzy dalej cwaniakują zmądrzeją jak to do nich też dotrze.

 • rok temu | ocena +9 / -9

  Zamiast lisci

  Podatki i Socjalizm... Tiaaa, gdzie sie nie pojawia to wszystko niszczą, ale cimeny lud chce wincy za nic nie robienie, tfu pluje na was socialisci

 • rok temu | ocena +26 / -26

  RAMBo:-)

  Yebać PiS i tych pseudodyrektorów!!!

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Góral

  Wyborcy tego chcieli to o co chodzi

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Posłanka

  A kto jest dyr. Sport H.? Czy nie aby od anki z radomska?

  • rok temu | ocena +10 / -10

   Jestem od chytrej baby to widać

   JA JESTEM RUDA NAPRAWDE RUDA JADAM W SPORCIE OBIADKI I SŁUŻBOWYM AUTEM SMIGAM DO CHATKI BO JA JESTEM RADNA JESTEM ZARADNA I ROBIE CO CHCĘ BO ZA PLECAMI MAM ANNE I ANTOSIA WIEC KTO MI CO ZROBI .

   • rok temu | ocena +2 / -2

    Nepotki z radomska

    A kogo od rudej zatrudniła ostatnio Lucyna? No...ciepło ciepło ....gorąco. bingo. Pani Prezes brać się za nich!!!

 • rok temu | ocena +23 / -23

  Jaro

  PGE to gniot który wykończy wszystkie spółki.

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Międzyzdroje

  Żaden nowy prezes nie da rady ten debet wyprostować. Jedyne co powinien zrobić na dzień dobry to powiadomić prokuraturę. Powinni rozwiązać tą firmę bo rekordowe straty przynosi.

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Ciekawska

  Słyszałam, że jeden dyrektor chce z Wapnicy Mariot zrobić. Czy to jest prawda?

  • rok temu | ocena +8 / -8

   Aneta

   To tylko może być ktoś od Pieluchy.

   • rok temu | ocena +6 / -6

    Wicek

    Może ta Marzena ma być zamiast dyrektorowania w elektrowni.

    • rok temu | ocena +7 / -7

     Heros

     To judasz i sygnalista z pis

 • rok temu | ocena +17 / -17

  cyrk

  Ja uważam, że jak się jedną małpę w słabym cyrku wymieni, to ten cyrk dalej będzie słaby.

 • rok temu | ocena +35 / -35

  ilu

  Zobaczcie ile było prezesów i dyrektorów w spółce hotelarskiej i kim byli przed rozpoczęciem pracy w Elbescie. Radny ciamajda, jeden co nago biegał, drugi detektyw co go wywalili z ochrony za spódniczki, nauczycielka od niemieckiego, alkoholik z dziurami w pamięci itd. można długo wymieniać. Żadna z tych osób nie miała ani wiedzy, ani kompetencji do zarządzania w hotelach. A teraz co? Przyszedł nowy prezes, też bez doświadczenia w hotelarstwie, zostawił te same niemoty, co udają że się znają. Zatrudnijcie wreszcie jakiegoś specjalistę, co ma w nosie układy i politykę, który karuzelą będzie kręcił, a nie patrzył czy da się na nią jeszcze kogoś wsadzić

  • rok temu | ocena +2 / -2

   nick

   coś tempaku ci uciekło bo prezesów było 4 a zanim coś napiszesz doczytaj kto skąd itd był

  • rok temu | ocena +20 / -20

   logika

   Tak, ale pod warunkiem że ten prezes wie o co chodzi. A obawiam się że to jest niezly lawirant. Adwokat?,Polityk? teraz chce sie sprawdzić w biznesie mając 50lat. To żle wrózy spółce i jemu bo tym razem na odprawy może już braknąć? A jak posprzedaje obiekty źle , to moze za to beknąć, bo robi się coraz gęściej , również w polityce.

   • rok temu | ocena +2 / -2

    Gość

    Ciekawe które obiekty chcą sprzedać .??

    • rok temu | ocena +2 / -2

     Gość

     Słyszałem że chcą się pozbyć obiektu w Szklarskiej

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Cxz

  Dopiero się zacznie jak już będzie wiadomo że Złoczew nie ruszy. Uciekać póki nie ma się 50tki

 • rok temu | ocena +19 / -19

  Donek

  Czy to prawda, że Krycha zatrudnia bez konkursu ludzi związanych z PO ?

 • rok temu | ocena +42 / -42

  Rogowiec

  Jeszcze nie wiecie jaki będzie ciąg dalszy ? Krystyna z gazowni przyszła tu prywatyzować. Stary model przećwiczony przez PO - doprowadzić do ruiny i sprywatyzować z kolesiami. Dokładnie tak było z Bewą.

 • rok temu | ocena +8 / -8

  Byku

  Spoko, związki pójdą na rozmowę poleca wziąć kredyt i dać podwyżki dla załogi.....

 • rok temu | ocena +67 / -67

  Bełchatowianin

  Tak naprawdę ELBEST rozłożył Kaczorowski b. Prezes PGR GiEK SA. Wszystkie hotel a szczególnie ten w Krynicy i Międzyzdrojach oraz Szklarskiej poniosły straty na gościnnych występach Gieksy. Prezes z załoga z Węglowej bawiła się kilka razy do roku na spotkaniach integracyjnych, koszty ponosił pracownik a Elbest guzik z tego widział. Alkohole z najwyższych półek, goście zaproszeni z ministerstwa (oczywiście ci za PO)na koszt firmy bo tak trzeba. No należy też wspomnieć o wielu występach naszych związkowców z Elektrowni i Kopalni, pan Nalepa niech nie będzie taki hej, bawił tam też wiele razy z innymi zwiazkowcami. Niby spotkania w interesie pracowników- koń by się uśmiał. Związki też się przyczyniły do upadku tej firmy. A teraz to wszystko wina PiS. Ludzie nie dajcie się zwarjować. Ta demolka trwa już co najmniej od 15 lat. Wiem co piszę

  • rok temu | ocena +31 / -31

   Bełch

   Masz całkowitą rację oprócz faktu, że to trwa od 2011 i aby tak bylo Kaczorowski wymienil Prezesa Płomińskiego na Leś Kałuże która rozpoczęła rozwalanie rowijającej spółki.

  • rok temu | ocena +26 / -26

   Elyta

   Kaczorowski miał to kupić za bezcen dlatego się bawili za publiczne żeby później prywatna kieszeń nabijać

  • rok temu | ocena +13 / -13

   Amen

   Kaczorowski zaczął Krycha skończy.

  • rok temu | ocena +13 / -13

   wina tuska

   przez 8 lat polki i polacy...

 • rok temu | ocena +9 / -9

  Eko region

  360 osób zatrudnionych i taki minus zrobić . Brawo zarząd. Dlaczego policja nie reaguje na takie przestępstwa.

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Piotrkowianka

  A radny z Piotrkowa Don alfonso to gdzie teraz bawi ?

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Gość

   A nikt nie pyta gdzie ustawił swoją lube w Security ciekawe czy Antoś wie że ma kogoś bo to nie ładnie by było oszukiwać

   • rok temu | ocena +1 / -1

    Gość

    Uuu... Dawna historia... Ta jego to chyba z Betransu

 • rok temu | ocena +17 / -17

  Do prokuratury

  Nowy prezes nie wyjmie 100mln i będzie dalej firma istnieć. Trzeba sprzedać parę ośrodków żeby chociaż wyzerować.Może pani Kulczykowa kupi coś albo pan Solorz. W prywatnych rękach by do tego nie doszło.

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Ciekawski

  Takie narzekania to nie są LGBT, propagowaniem zboczeń i atakiem na katolicki model rodziny? Pytam, bo z tv widzę, że każde złodziejstwo na jakim pisowca złapią, to atak polityczny i to co powyżej.

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Ciekawski

   Nie podszywaj się pod kogoś kim nie jesteś. Widać tWOJĄ inteligencje podpisując się czyimś nick-iem.

 • rok temu | ocena +21 / -21

  Ciekawski

  To może nareszcie ktoś pozamiata w Elbest security bo tam jest taki bałagan, że trzeba się dobrze przyłożyć do sprzątania. Biura przejadają całą kasę a ci którzy to zarabiają mają najniższą krajową i ciągłe przykręcanie śruby. Milion papierów do podpisywania żeby tylko ktoś wyżej był wybielony jak się coś stanie. Niektóre obowiązki z księżyca a tak naprawdę najmniej tego do czego ta formacja jest powołana.

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Ot co

  Jak się komuś nie podoba, to Kaczyński wprowadzi stan wojenny i się uspokoi. Niezadowolony ktoś? Zawsze może zwolnić się i iść z nauczycielami wiśnie zbierać.

  • rok temu | ocena +10 / -10

   Hamburger

   No nauczyciel naczelny były kadrowy nie przyjęli go do atomówki i idzie pomoc rolnikom, po pisowsku.

 • rok temu | ocena +16 / -16

  Rolnik

  Jak już ukradniecie do końca to później bierzta się za ramb , betrans , elmen no i wiśnia na torcie pge.

 • rok temu | ocena +20 / -20

  Messi

  Mam niewielką nadzieje ,że to wszystko przemówi zakutym pislamskim łbom .

  • rok temu | ocena +38 / -38

   Emeryt

   Dramat Elbestu zaczął się za PO w 2011r. jak prezeską została Leś Kałuża. Popsuła fajną i perspektywiczną spółkę. Prawdą też jest że PIS zamiast to naprawiać jeszcze bardziej ją pogrążył. Co następny to gorszy.

 • rok temu | ocena +95 / -95

  janek

  Pani Poseł Pielucha wcześniej , teraz Milczanowska są faktycznie winne sytuacji w Elbest. Współwinni to Między innymi Pseudo Związkowiec*- szef mafii Pan Olejnik. Zamiast wyprowadzać z trudnej sytuacji spółkę to do tonącej łodzi dorzucali całą armię nierobów na stanowiska całkiem zbędne ! PO na odejście mianowało kilkunastu swoich ludzi na stanowiska dyrektorskie i kierownicze ,do dziś mają się dobrze. Pis zamiast zrobić porządek to pognębił spółkę , głównie Prezes Leszczyk * po odwołaniu duża odprawa i zatrudnienie w Elektrowni HR, jedyne doświadczenie, noszenie ulotek Pani Poseł Pielucha i jak ma być dobrze.....

  • rok temu | ocena +9 / -9

   Z Radomska

   Takich mamy posłów, tylko doją kasę. Powinni odpowiadać za wsadzonych nieudaczników. To nie tylko w elbescie, ale wszędzie. Za Piłsudskiego za takie rzeczy była tylko jedna kara.

  • rok temu | ocena +25 / -25

   Justyna

   Ale wszyscy razem pili i bawili się na bogato. W Krynicy to się na nago ganiali.

 • rok temu | ocena +21 / -21

  Aneta

  Moim zdaniem to Pielucha ze swoim prezesem Krzysztofem przyspieszyła agonię Elbestu.

 • rok temu | ocena +22 / -22

  haha

  Nowy prezes się pojawił, to od razu się d... zaczęła palić. Jeden dyrektorek uciekł na zwolnienie i siedzi w stolicy, a dwóch pozostałych nagle się za robotę wzięli. Skończyły się wyjazdy na obiadki do sporta i wodnika i praca po 3 godziny dziennie. Nie wiem, czemu ktoś czeka z wywaleniem was na zbity pysk.

  • rok temu | ocena +6 / -6

   ;)

   Wyjazdy na obiadki??? Toż to chyba od 3 miesięcy mamy pozamykane wszystkie restauracje w kraju. Rozumiem, że Ci ten fakt umknął "haha". Albo jakiś niedouczony jesteś, albo problemy z przyswojeniem rzeczywistości masz, ale do pisania na forach rozumu wystarcza. I to chyba w godzinach pracy, bo przecież musisz z tak dokładną wiedzą pracować gdzieś około hotelu (może cieć?)

   • rok temu | ocena +9 / -9

    haha

    W PGE pracujemy do 15, więc już po pracy ;) A pan dyrektorek już po pracy? Tzn. "pracy"

    • rok temu | ocena +3 / -3

     ;)

     Wow, to w hotelach pracujecie do 15 ?? Nic dziwnego, że firma pada. No chyba, że "haha" pracujesz poza Elbestem, ale skąd wtedy tak dokładna znajomość rozkładu dnia pracowników z hoteli i to z taką dokładnością wyliczania godzin? Takie hobby w czasie pracy? Ps. Niestety nie dyrektorek, ale jeśli u Was jest tak jak piszecie, to świat stoi przede mną otworem;)

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Gość

   Do haha myślę że to kwestia czasu a tak na marginesie jak tych dwóch może zarządzać hotelami jak oni zieloni są w tym temacie .

 • rok temu | ocena +11 / -11

  Lusi

  Niedlugo pewnie biedne konie sprzedają na rzeź,to cała historia Wawrzki i wiele pokoleń dzieciakow zaplacze

 • rok temu | ocena +5 / -5

  tru

  "dynamiczna sytuacja związana ze stanem epidemii" Zapamiętajcie ten tekst. Jak coś spieprz..cie to to jest dobra wymówka.

 • rok temu | ocena +7 / -7

  ciekawy

  Który Prezes stwierdził, że 100 mln??? Ludzie, którzy przeszli do innych spółek zachowali wynagrodzenie oraz dostali trzy miesięczne pensje za przejście do innych podmiotów w PGE. Spółka ograniczyła zatrudnienie - można powiedzieć, że Ci co przeszli to zyskali. Majątek spółki to ok. 100 mln - może o to chodziło.

 • rok temu | ocena +11 / -11

  wyborca

  Co ludzie tam pracujący są winni. Wina tego stanu leży po stronie zarządzających branych z przypadku i za nic nie odpowiedzialnych. Początek to doprowadzenie do rozdzielenia na Elbest i Elbest Security. Dlaczego związki wiedząc o takim marnotrawstwie nie zgłaszali tego do Prokuratury. Myślę, że te rzeczy się nie przedawniły i jest szansa na rozliczenie prezesa z Pajęczna oraz z Gorzkowic.

  • rok temu | ocena +0 / -0

   TKM

   Mondralo Elbest rozdzielili za czasów PO NIE PIS ale co sie po was spodziewać czytając komentarze poziom zerowy wiedzy.

  • rok temu | ocena +46 / -46

   Marian

   Związki razem z nimi pili. Niech Adaś powie jak balowal z Markiem i Pieluchą.

   • rok temu | ocena +50 / -50

    Szyderca

    Adaś nie powie bo ciągle ma focha że Pani zza Buga go o zdanie nie pytała i pozwalniała jego ostatnie zaciągi, które tak sumiennie z Pieluchą wtykali we wszystkie kopalniane dziury.

  • rok temu | ocena +2 / -2

   Gość

   Tak musisz być tępy że przeanlizuj ostanie cztery kto był w zarządzie i jaki okres pełnił funkcję i napisz wtedy .

 • rok temu | ocena +22 / -22

  Pisior z Bełchatowa

  Kolejna wizytówka PIS w naszym mieście. W ostatnim czasie Pis chłoszcze Bełchatowian po mordzie. Brak Złoczewa, Elektrownia i region (20% polskiej energii) potraktowane jak wysypisko śmieci. Brak planu na wykorzystanie energetycznego potencjału. GKS - brak sponsoringu, Skra obcięty sponsoring, ELBEST - Wawrzka, Słok toną w długach, Podziękujemy panie Jarosławie prezydentowi Dudzie przy urnie. Było dobrze? Było. Podpora dla Pis też była. Teraz jest bagno i Pis też poleci. Pis rządzi w mieście a jedyne co robią to skwery i parki.

  • rok temu | ocena +13 / -13

   Górnik

   Ale z Dudą piwko się pilo.

   • rok temu | ocena +1 / -1

    ha-ha

    A Duda mówi... Piłem z wieśniakiem z bełchatowa i to za jego

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Gość

  Ciekawe czy świadczenie wekeendowe będzie bo jak narazie cisza

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Monia

   Będzie !! do 20 mają wypłacać

 • rok temu | ocena +8 / -8

  Gość

  Likwidować co nie rętowne.A prezesi karnie odpowiadać za swoje rządy,a nie stołeczek zmieniać

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Lubomir

   Już widzę jak tych prezesów karąja!!!

 • rok temu | ocena +28 / -28

  Wujek Dobra Rada

  Jednak TVP ma rację, jesteśmy bardzo bogatym krajem. Weźmy takie spółki państwowe jak PGE: dziesiątki przeróżnych spółek, spółeczek. W każdej co chwila nowy partyjny prezes ze swoją nową gromadką sprawdza czy jeszcze da się coś wydoić po swoich poprzednikach. I zawsze jeszcze coś znajdą. Wydoją, biorą odprawy i idą do innej spółki a za nich przychodzą kolejni... I tak w kółko. Jak tu nie wierzyć Pani Danusi z Wiadomości że jesteśmy potęgą gospodarczą i Niemcy nam zazdroszczą...?

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Strażak sam

  Związkowcy liczą ha ha ha ,a może wiedzą ,że nowy Prezes to czarodziej. Zaczęło się od 2012 r. i wszystko jasne.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Konwojent

  Likwidować i Musi będzie ochraniać .

 • rok temu | ocena +23 / -23

  Czukcza

  Prezes z ramienia PiS jedynie co może wyciągnąć to milion odprawy !!!. Jak mawiał Sofronow: " Skąd się biorą debile.... z PiSu wyłażą co chwilę" Oni już stadninę w Janowie wyciągnęli

 • rok temu | ocena +19 / -19

  Janek

  Zawierzą Elbest Matce Boskiej. To powinno pomóc.

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Ebe

  Powinno się rozliczą pseudofachowcow prezesow dyrektorów bo jak widać prezesem moze byc kazdy .mozna udawac ze sie rzadzi narobić długów wziąć odprawe i pozostawić firmę i następny .... duźa wypłata zero odpowiedzialności odprawa i ...następny

 • rok temu | ocena +24 / -24

  Ciekawe

  A może ktoś wie czym zajmują się teraz byli prezesi i wiceprezesi. To może być ciekawe bo wątpię by byli szeregowymi pracownikami. "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem..." . Bareja nieśmiertelny :-)

 • rok temu | ocena +26 / -26

  Szyderca

  Sprowadzić NIK do kontroli. Banaś jest obcykany w tematach hotelarskich więc na pewno wszystkie niedociągnięcia poda na tacy. Jak rozszerzyć działalność o pokoje na godzinki z młodymi Ukrainkami w pakiecie, to może nawet Kuchciński będzie zaglądał.

 • rok temu | ocena +7 / -7

  sprostowanie

  Elbest powstał w 2001 a nie w 2004r

 • rok temu | ocena +43 / -43

  Marian

  Elbest zaczął tonąć jak PiS wziął władzę. Pamiętacie prezesa Krzysztofa od Pieluchy, co to się wtedy działo, cała Krynica nie mogła spać jak tam pojechali z Pajęczna. Balangi na koszt firmy były na okrągło. Co robił Sławomir, Marian, Marek w Wodniku wszyscy wiedzą. Plajta nie unikniona. Prywatyzacja rozwiąże temat, firma będzie rentowna. Nikt tak nie zapuścił firm jak PiS. Tylko kasa i idioci na stanowiskach.

  • rok temu | ocena +45 / -45

   elbesciak

   Elbest zaczął tonąć już za PO , kiedy wyrzucili Prezesa Płomińskiego a powołali Leś Kałuże. Za kałuży zaczęły się jaja z zatrudnianiem imprezki i balangowania rządzących i straty na działalności, których za Płomienia nie było.

   • rok temu | ocena +14 / -14

    stasiek

    TeN bhpowiec co teraz siedzi w elektrowni sam obsadzil się na potrójnym stanowisku dyrektorskim i lizal buty prezesce pomogl rozpieprzyli spolke Tak tworzyli kierowników od kierowników i dyrektorów biur ze 50 mln pieprzlo w 5 lat .A na koniec załatwił wszystkich ostatnie grosze odebrali zwykłym szarakom .pamiętacie aferę z księgowa .? Aspłaca dług?Wielka balanga trwala za rzadow PO jak mieli dostep do tej kasy to tancowali

   • rok temu | ocena +41 / -41

    Elbestka

    Akurat plominski to bardzo kiepski przyklad- mialam okazje przez kilka lat z tym „panem” wspolpracowac i nie zycze nikomu tego rodzaju przelozonych!!!! A pieniadze na inwestycje dawala wtedy elektrownia a nie ten „niby menager”!!

    • rok temu | ocena +25 / -25

     Inna elbestka

     Pewno gonił Cię do roboty, jakteż i innych. zbędnych stanowisk nie było lub było malo. Ludzie zapieprzali to fakt dlatego zyski były i były z nich inwestycje Elbestu a nie Elektrowni.

     • rok temu | ocena +33 / -33

      Elbestka

      „Zapieprzali”- to właśnie język tamtego panowania pańtwa P ,to jedno z delikatniejszych określeń, nie mylić też tego z zarządzaniem... a inwestycje finansowała Elektrownia, nie elbest, poprzez przepłacane i nierynkowe stawki na posiłki w stołówce i długoterminowe umowy na różne usługi- sprzątanie, ochronę, itp Oto i cała tajemnica „panowania” i środków na inwestycje firmy w tamtych czasach!!

    • rok temu | ocena +41 / -41

     Pragmatyk

     Zarówno Krynicę i Międzyzdroje wybudowała EL. Bełchatów a nie Elbest ,błędem było podzielenie spółki na część sekurity i gastronomię z hotelami,a tak szczerze mówiąc to po jakie licho PGE potrzebna taka działalność?

     • rok temu | ocena +22 / -22

      Olek

      Krynicę w całości wybudował Elbest. Nie wiesz, nie pisz...

      • rok temu | ocena +29 / -29

       Elbestka8

       Za pieniądze Elektrowni z nierynkowych stawek świadczonych usług, które popierali przewodniczący związków ELB, a dzięki temu ich rodziny były zatrudniane e elbeście!!!!

     • rok temu | ocena +21 / -21

      Emeryka

      Akurat Krynicę wybudował Elbest, nowe skrzydło w Międzyzdrojach też

      • rok temu | ocena +28 / -28

       Elbestka

       Za pieniądze Elektrowni z nierynkowych stawek świadczonych usług, które popierali przewodniczący związków ELB, a dzięki temu ich rodziny były zatrudniane e elbeście!!!!

      • rok temu | ocena +27 / -27

       Fakt

       I od 2011 nie było już żadnych inwesytcji. Ostatnie były za Prezesa Płomińskiego

       • rok temu | ocena +26 / -26

        Siudym

        Na szczęście nie było już pseudo menagera plomińskiego- chwała tym co go wywalili!!!!!

 • rok temu | ocena +23 / -23

  bacaa

  nie wiem po kiego licha PGE ktore zajmuje sie produkcją i dystrybucją energii elektrycznej potrzebne sa te hotele,czas socjalizmu się skończył 30 lat temu ,te hotele powinny już dawno zostać sprzedane,niech firmy zajmują się tym do czego zostały powołane

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Grażyna

   skonczył sie 30 lat temu ??? Własnie ejst nowy pomysł PiSu nzeby nacjonalziowac skepy sporzywcze ... wszystko ma isc w rece panstwa bo brakuje juz posad dla pisowców ..

  • rok temu | ocena +23 / -23

   Juhas

   Jak to po co, a gdzie powsadzaja pisowskich nieudacznikow.

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Dziadostwo

  Powinni NIK uruchomić i zamykać po kolei. 100mln i to jeszcze istnieje i co czekamy aż będzie 200mln.

 • rok temu | ocena +25 / -25

  Gość

  Troszkę mnie to zastanawia bo tyle artykułów o Elbeście i podpisanych w nim komentarzy a nikt no to nie reaguje . Te komentarze nie piszą ludzie z łapanki tylko Ci ktorzy tam pracują bo niestety nie mogą głośno powiedzieć tego co myślą i wiedza więc po to tu komentują w oczekiwaniu że moze ktoś to przeczyta i coś z tym zrobi.

  • rok temu | ocena +17 / -17

   Obserwator

   Daj mi przykład Gościu że za tej władzy ktoś za coś odpowiada. Ryba psuje się od głowy. Najwyższa władza kupuje byle jak maseczki, wydaje kasę na wybory których nie było, pierze kasę w państwowym banku. To się w głowie nie mieści.

 • rok temu | ocena +31 / -31

  no tak

  W Elbescie zawsze był i jest ten sam problem. Zatrudnianie figurantów, nauczycieli, radnych, pseudo specjalistów, alkoholików na stanowisku dyrektorów w branży, o której nie mają zielonego pojęcia. Hotelarstwa nie da się nauczyć w miesiąc czy dwa.

  • rok temu | ocena +2 / -2

   Siudym

   Racja - pierwszym byl plominski !!

  • rok temu | ocena +2 / -2

   SiP

   Oooo too to toooo!

  • rok temu | ocena +22 / -22

   dokladnie

   Dokładnie. Znajdźcie mi jednego dyrektora, który został zatrudniony, bo posiadał kompetencje. Tylko nie tego z Warszawy, co ma dziury w pamięci.

 • rok temu | ocena +21 / -21

  Grażyna

  znów przywieziony w teczce polityczny ... póki politycy będą radzić takim firmami dopóty nie bedzie normalnie, u nas PiS z tego co widze chyba sprowadza z zewnątrz ludzi żeby wykończyć ten region do końca ..

 • rok temu | ocena +14 / -14

  olo

  suweren tak chciał,Tuska wina!!!

 • rok temu | ocena +14 / -14

  tak pytam

  Czyli co? Rozkradli i zwalają winę na koronawirusa?

  • rok temu | ocena +7 / -7

   AAA

   Rozkradali ostatnie 8 lat, nie ostatnie 3 miesiące. Proszę czytać ze zrozumieniem

   • rok temu | ocena +0 / -0

    olol

    Z czego pis od pięciu lat, a i tak przeaz dziesięc lat będą gadac,,, to nie my, to PO"

 • rok temu | ocena +27 / -27

  Gość

  Mniej Dyrektorów a wiecej szacunku dla ludzi którzy na to pracują w obiektach