Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Parznie. Ruszają zapisy

Opublikowano:
Autor:

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Parznie. Ruszają zapisy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyły przygotowania do kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, w zbliżającą się Środę Popielcową, 14 lutego ruszają zapisy. W naszym regionie to niecodzienne nabożeństwo organizuje parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie. Parafie szukają także chętnych, którzy chcieliby się zaangażować w organizację.

Idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest niezmienna od początku jej istnienia, czyli od 2009 roku, to przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła. Zdaniem pomysłodawców przekształcenie modlitwy w nocną, pieszą, 40-kilometrową wędrówkę daje głębokie przeżycie i doświadczenie własnej słabości. Ideą przyświecającą EDK jest schemat "wyzwanie, droga, zmaganie, spotkanie". Co warte podkreślenia Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest pielgrzymką, ale indywidualną formą modlitwą.

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa ruszy w setkach polskich i zagranicznych parafiach 23 marca. Szacuje się, że weźmie w niej udział 100 tysięcy pątników z dwudziestu krajów. Biorąc pod uwagę statystyki, zainteresowanie taką formą modlitwy rośnie także w naszym regionie. W pierwszej edycji EDK zorganizowanej w Parznie w 2016 roku w drogę wyszło 208 osób, w minionym było już ich 252. Pątnicy w milczeniu pokonali 42-kilometrową trasę spod świątyni w Parznie do Bełchatowa. Jaka będzie tegoroczna frekwencja pokaże najbliższy czas.

Już w najbliższą środę, 14 lutego ruszają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, parafia z Parzna czeka także na chętnych, którzy chcą włączyć się w organizację przedsięwzięcia, wystarczy wysłać e-mail na adres: parzno.edk@gmail.com.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE